Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prezentace ppt  (Přečteno 1791 krát)

vollponi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 76
Prezentace ppt
« kdy: 14 Března 2010, 15:08:27 »
Existuje v Ubuntu nějaká možnost jak korektně přehrát ppt prezentace? Mám na mysli hlavně ty co kolují v různých e-mailech. V Open Office se to většinou cuká a snímky se nepřepínají automaticky. Stejný problém je i Powerpoint Vieweru.
Je to hlavní problém proč nemůžu Ubuntu doporučit. Protože když lidi tohle objeví tak vás většinou s celým Ubuntu pošlou do ....
Možná je to hloupost, ale právě takové drobnosti zamezují většímu rozšíření Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Prezentace ppt
« Odpověď #1 kdy: 14 Března 2010, 15:12:09 »
Já tedy nevím, teď jsem to zkoušel a nemám s tím problém (OO Impress). Nicméně můj názor na OO je známý, čili já na práci používám MO 2007.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Prezentace ppt
« Odpověď #2 kdy: 14 Března 2010, 15:32:33 »
No, já mám opačný problém: do jisté doby se mi tyhle hovadiny nepřehrávaly, ale zobrazovaly se jakési náhledy jednotlivých snímků (něco jako by to byly třeba stránky dokumentu), což mi - zejména vzhledem k tomu, že jsem mohl ihned zjistit, že je to hovadina a tudíž to netřeba dále sledovat - vyhovovalo.
Od nějaké aktualizace se mi ty potvory samovolně spouští :-)
Ooo 3.1.1

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Prezentace ppt
« Odpověď #3 kdy: 14 Března 2010, 17:57:51 »
Hoď nám tady nějaký vzorek, ať to můžeme vyzkoušet na svých strojích.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Kedrigern

Re: Prezentace ppt
« Odpověď #4 kdy: 14 Března 2010, 18:51:48 »
Whoe, takovou prezentaci jsem ještě nepotkal. Nicméně na nějakém HW to asi může vzniknout.

No ideální je každou prezentaci hodit do PDF, to se zobrazí dobře.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Prezentace ppt
« Odpověď #5 kdy: 14 Března 2010, 18:57:37 »
S prezentací v PDF jsem se v životě nesetkal, vždy to tupě nosí jako .ppt...
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Kedrigern

Re: Prezentace ppt
« Odpověď #6 kdy: 14 Března 2010, 22:05:40 »
No já se s ní setkávám ve škole a v mém okolí (které jsem to naučil). On PowerPoint ani Impress nejsou moc hvězdy pokud jde o sazbu např. matematických vzorců...

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Prezentace ppt
« Odpověď #7 kdy: 14 Března 2010, 23:24:15 »
No já se s ní setkávám ve škole a v mém okolí (které jsem to naučil). On PowerPoint ani Impress nejsou moc hvězdy pokud jde o sazbu např. matematických vzorců...

No, ono snad jediné, co činí pp zajímavým je to, že kdejakej/á ... dokáže poskládat pár obrázků a FŤYPNEJCH průpovídek dohromady a pak s tím prudit všechny, jejichž e-mail mají v adresáři. Je to něco jako viróza. Akorát ještě o něco nepříjemější...

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Prezentace ppt
« Odpověď #8 kdy: 15 Března 2010, 07:16:58 »
Ale vzdyt je od toho .pdfka deli jen par kliku....
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

maydule

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re: Prezentace ppt
« Odpověď #9 kdy: 15 Března 2010, 11:08:24 »
Hlavní problém ani tak není s ppt, ale s pps (ty co spouští automaticky prezentaci). Samozřejmě, že OO s chutí i normální .ppt zmrší, ale nezaseká se tak, jako když spouští báječnou .pps s vloženou hudbou... Ano, fakt je, že většina těchdle mailových kravin se dá rovnou mazat :D
Jinak k tomu pdf - občas ho někdo vytvoří, a když je pdf z prezentace, kde se na jednom slajdu má postupně napřekrejvat text a pět obrázků, tak by člověk autora zabil ;D Kéž by se lidi naučili dělat prezentace jednoduchý, aby to pdf šlo :)
« Poslední změna: 15 Března 2010, 11:10:25 od maydule »

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Prezentace ppt
« Odpověď #10 kdy: 15 Března 2010, 12:55:37 »
No, já mám opačný problém: do jisté doby se mi tyhle hovadiny nepřehrávaly, ale zobrazovaly se jakési náhledy jednotlivých snímků (něco jako by to byly třeba stránky dokumentu), což mi - zejména vzhledem k tomu, že jsem mohl ihned zjistit, že je to hovadina a tudíž to netřeba dále sledovat - vyhovovalo.
Od nějaké aktualizace se mi ty potvory samovolně spouští :-)
Ooo 3.1.1

tady je rada jednoducha, uloz to jako *.ppt a pak se nespusti prezentace (ve smyslu fullscreen promitani - da se pomoci F5), ale muzes editovat/prohlednout jednotlive snimky

http://jnp.zive.cz/soubor-pps-a-ppt/?consultanswer=1&answerto=12854
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Prezentace ppt
« Odpověď #11 kdy: 15 Března 2010, 13:21:14 »
tady je rada jednoducha, uloz to jako *.ppt a pak se nespusti prezentace (ve smyslu fullscreen promitani - da se pomoci F5), ale muzes editovat/prohlednout jednotlive snimky

http://jnp.zive.cz/soubor-pps-a-ppt/?consultanswer=1&answerto=12854

Díky, zkusím to F5. Ukládat to opravdu nehodlám - většinou jsou fakt hovadiny od kamarádíčků, kteří zřejmě nemají co dělat, takže pokud to nemažu rovnou, tak jen nahlédnu v poště a jdu od toho pryč :-)

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Prezentace ppt
« Odpověď #12 kdy: 15 Března 2010, 13:37:42 »
...takto to asi nepomuze, F5 spusti prezentaci otevreneho *.ppt, ale rozjetou prezentaci *.pps to nezastavi.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Prezentace ppt
« Odpověď #13 kdy: 15 Března 2010, 13:51:10 »
...takto to asi nepomuze, F5 spusti prezentaci otevreneho *.ppt, ale rozjetou prezentaci *.pps to nezastavi.
Škoda :-)

Kedrigern

Re: Prezentace ppt
« Odpověď #14 kdy: 15 Března 2010, 18:04:00 »
Jinak to, že se prezentace rovnou spustí jsem řešil tím, že jsem prezentaci (fullscreen) hodil na jinou plochu než OpenOffice a pak přepnul plochu :).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.