Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: UPS  (Přečteno 1648 krát)

Pavel Půlpán

UPS
« kdy: 18 Března 2010, 16:05:00 »
Zdarec.

Možná jeden plk do prázdna na špatným místě, ale budu kupovat UPSku a zajímají mě názory, jak na výrobce, tak přímo na dané modely. Co mě asi nejvíce zajímá kromě nějaké normální ceny je výstupní výkon nad 400W a docela by se šiklo, kdyby byla součástí přepěťová ochrana pro RJ45. To jestli bude UPSka kecat po sériáku nebo USB je mi vcelku šumák, i když RS232 by bylo o něco lepší.
Můj výběr se v současné době zúžil pouze na APC nebo Eaton, ale pokud máte zkušenosti i s jinými značkami aka Belkin, Infosec, Ever, tak sem s nimi, jsem jedno velký ucho! :D

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: UPS
« Odpověď #1 kdy: 18 Března 2010, 16:29:42 »
APC 700 - patří do SmartUPS, takže na výstupu měřitelná sinusoida. Oceníš to, pokud máš ve zdrojích aktivní PFC, stará UPSka přepínaná relátkem mi vypínala stolní komp...
Výdrž by mohla být do 20-30min, protože mám mrtvý baterky tak max 8min.
V repozitářích je přímo aplikace pro komunikaci, stačí nahodi a připojit kabelem, dá se s tím nastavit takovejch věcí, že jsem četl, že někdo UPSku bricknul, když něco přehrával...

Rozhodně ti doporučim APCčko, je to drahý, ale vyplatí se to. Když bude z druhé ruky zaplatíš jen dvě baterie.
Žije si vlastním životem, sama si dělá testy, sama hlídá bordel v síti. Pokud by jsi měl konkrétní dotaz, rád zodpovím :)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: UPS
« Odpověď #2 kdy: 18 Března 2010, 16:45:12 »
Taktéž mám APC ;) a jsem spokojený.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Pavel Půlpán

Re: UPS
« Odpověď #3 kdy: 18 Března 2010, 20:15:01 »
No, strávil jsem asi tři hodiny hledáním toho ideálního a porovnáváním jednotlivých produktů... bude to opravdu Smart-UPS od APC (téměř dvakrát tak dražší než původní řešení, bohužel). Nicméně, řeším zálohování poslední dobou dost často a minimálně od Eatonu jsou velice zajímavé, na rovinu říkám především cenou. Má s nimi někdo zkušenosti, zejména s použitím u Linuxových serverů? V dnešní době, kdy se náklady na provoz minimalizují, kde to jen jde jsou to opravdu zajímavé produkty...
« Poslední změna: 18 Března 2010, 20:16:57 od Pavel Půlpán »

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: UPS
« Odpověď #4 kdy: 18 Března 2010, 20:47:36 »
K serveru se nechá připojit cokoliv ;)
Linuxový = podpora NUT? Eaton je prodává pod značkou powerware (myslím) a podpora vypadá že je - http://www.networkupstools.org/compat/stable.html

Malé UPS (do jednotek kW) mám všechny od APC (smart) a musím si pochválit výdrž. Nejstarším je už 15 let a stále běhají. Když odejdou baterky (běžně cca 2 - 4 roky u 24/7 systémů s kolísavější sítí než je běžné) tak se UPS odveze do Českého servisu. Vymění tam baterky, udělají měření, dodají zkušební protokol a UPSka jede dál.

Ale ten Eaton vypadá zajímavě. Možná zkusím u nějakého dalšího serveru jednu UPS od Eatonu a druhou od APC, každou na jeden zdroj a uvidíme v praxi. Ale nepředpokládám že tu budeš čekat na výsledek  ;)
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Pavel Půlpán

Re: UPS
« Odpověď #5 kdy: 18 Března 2010, 21:19:20 »
No, tak to jsi mě s tím zase nasadil brouka do hlavy... :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.