Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: knihovny pro logování a dump [vyřešeno]  (Přečteno 2158 krát)

Dogmeat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
knihovny pro logování a dump [vyřešeno]
« kdy: 19 Března 2010, 16:49:19 »
Zdravím,

měl bych dotaz ohledně logování. V současné době má aplikace (c++) využívá k logování informací a chyb pouze:
openlog();
syslog();
closelog();

Rád bych ji dále rozšířil volitelně o logování do souboru (nejlépe pod všemi dostupnými distribucemi) a chtěl bych se zeptat, jaký by jste mi doporučili způsob či knihovnu. Zatím jsem našel jen jednu zajímavou a jednoduše použitelnou knihovnu a to "log4cpp".

Dále bych rád přidal možnost vytvořit nějaký použitelný dump při pádu aplikace. Tady se mi zatím nepodařilo najít žádnou knihovnu, která by byla použitelná pod více distribucemi zároveň.

Díky za tipy
« Poslední změna: 01 Dubna 2010, 20:06:58 od Tadeáš Pařík »

zcout

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: knihovny pro logování a dump
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2010, 20:59:48 »
Možná by ti pomohl tenhle kus Boost knihovny: http://www.boost.org/doc/libs/1_42_0/libs/system/doc/index.html

Jestli ale hledáš něco, čím bys mohl debugovat svoje aplikace, pak by ti mohl stačit normální "strace". (http://en.wikipedia.org/wiki/Strace)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: knihovny pro logování a dump
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2010, 11:11:53 »
Log do souboru - co ti brání využít obyčejný fopen() + fprintf() z stdio.h, případně ekvivalent z iostream/fstream?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: knihovny pro logování a dump
« Odpověď #3 kdy: 28 Března 2010, 12:11:52 »
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

Dogmeat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: knihovny pro logování a dump
« Odpověď #4 kdy: 28 Března 2010, 21:59:01 »
Pro logování do souboru jsem nakonec použil onen log4cpp (Standartní fprintf mi bohužel neposkytne jednoduše dostatek funkcí a možností pro logování, které potřebuji).

Na ten trace jsem se díval, ale potřeboval bych více informací než je schopen poskytnout. Ještě jej vyzkouším a uvidím, co dokáže.

Ohledně toho DUMP souboru jsem asi moc náročný (nic jako ve Visual Studiu, které mi vyplivne přímo řádek, kde došlo k problému nejspíš nenajdu obávám se). Ve své aplikaci využívám velké množství vláken a je poměrně obtížné ji ladit. Navíc jsem se u ní setkal s problémem, že na jednom systému funguje bez problému a na jiném docházelo k náhodným pádům - proto ty DUMP soubory

Ještě bych se rád zeptal, jestli zde někdo neví o nějakém odkazu, který by poskytnul dobré informace ohledně debuggování.
Zatím jsem přišel jen na -ulimit a výsledek poté protáhnout gdb, ale nic moc srozumitelného a podrobného ohledně použití a jak z něj poté dostat, kde ve zdrojovém souboru je přesně problém (předtím jsem využíval k tvorbě SW hlavně ono Visual Studio)

Díky

mizik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
    • mizici.com
Re: knihovny pro logování a dump
« Odpověď #5 kdy: 01 Dubna 2010, 17:03:57 »
Ještě bych se rád zeptal, jestli zde někdo neví o nějakém odkazu, který by poskytnul dobré informace ohledně debuggování.
Zatím jsem přišel jen na -ulimit a výsledek poté protáhnout gdb, ale nic moc srozumitelného a podrobného ohledně použití a jak z něj poté dostat, kde ve zdrojovém souboru je přesně problém (předtím jsem využíval k tvorbě SW hlavně ono Visual Studio)

Jestli jsem pochopil dobre otazku, ptas se v cem debuggovat?
Pro kozolove gdb, ci hezci nadstavba CGDB
pro gdb je treba zkompilovat program pres -g ci -ggdb3 (dodatecne debug informace)

Pro okenkove insight, ddd ci dalsi

Pouzivame tez MS VS, kompilujeme v nem jak windows verzi tak linux (je treba plugin, ktery se vzdalene pripoji na linux stroj, nakopiruje soubory, vytvori makefile, zkompiluje pripadne slinkuje binarku). Vyhoda je, ze pokud se Ti libi MS VS a delas neco i pod linux, tak nemusis mit 2 projekty -> staci jedno solution o zbyte se stara plugin

Pokud chces debugovat primo z windows, existuje BVRDE
« Poslední změna: 01 Dubna 2010, 17:10:47 od mizik »

Dogmeat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: knihovny pro logování a dump
« Odpověď #6 kdy: 01 Dubna 2010, 19:54:59 »
Moc díky, přesně něco takového jsem potřeboval  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.