Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problémy po hibernaci - restart - a systém nenaběhne... [vyřešeno]  (Přečteno 720 krát)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
tak zase jednou zdravim...

dneska se mi vyskytl mírnej problém, ale od začátku, abych poskytl všechny informace...

včera jsem měl rozdělanou práci - rozepsanej dokument v OO, otevřenejch několik panelů v Opeře... pak jsem musel skončit a jít do práce, takže abych to nemusel hledat, tak jsem ntb jenom zavřel s tím, že se systém hibernuje...

což se (nejspíš) taky stalo...

teď ráno jsem ntb zapnul, zvolil Ubuntu, naběhlo, pohoda, zadal jsem heslo, všechno v klidu... jenomže než naběhnu i já, chtěl jsem trochu projít net apod, nakonec jsem koukal na nějaký wallpapery...

no a když jsem je chtěl měnit, naběhlo pouze prázdný okno vzhledu a jinak nic...

říkám si, asi je po té hibernaci zmatenej, tak jsem chtěl uložit adresy v Opeře do záložek, jenomže to vyhodilo error, že se nepodařilo uložit /home/opera/bookmarks.adr nebo jak ta adresa přesně je...

pořád jsem se ale nenechal rozhodit, říkám vytvořím texťák a napíšu si adresy do toho... vytvořit... nic...

rezignovaně jsem restartoval, systém zdánlivě nabíhal, pak jsme se dostali ke kontrole disků, která se někdy na 5% zastaví a tohle mi to vypíše:

Kód: [Vybrat]
Mount of filesystem failed.d2f30c-e95d-4611-becf-1cfec3c5c63a
A maintenance shell will now be started.
CONTROL-D will terminate the shell and re-try.
root@brumla-laptop:~#

control-d jsem samozřejmě zkoušel, dospěl jsem do stejnýho bodu...
stejně tak i po sudo shutdown -r now

tím je moje kapacita vyčerpaná a obracím se o pomoc na vás...

díky předem...
« Poslední změna: 21 Března 2010, 17:18:04 od brumla.cz »
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: problémy po hibernaci - restart - a systém nenaběhne...
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2010, 17:17:35 »
tak jsem to nakonec vyřešil sám...

rada? když vám to nefunguje, zkuste si v shellu zanadávat...  ;D

nemohl jsem si vzpomenout, jak je ten příkaz na kontrolu disku, až se mě při jedné nadávce zeptal "did you mean "fsck"?" opravilo se několik chybných sektorů či co a už to funguje...  :D

nicméně čím to bylo teda nadále netuším...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.