Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765  (Přečteno 14680 krát)

Blender

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765
« kdy: 25 Března 2010, 21:10:47 »
Zdravím ve spolek, mám jeden dotaz, máte někdo zkušenost s připojením internetu přes Vodafone Mobile Connect flash K3765? pokud ano prosím o informace nebo odkaz. Děkuji :)
Lenovo Yoga 330-11 IGM

Blender

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re: Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765
« Odpověď #1 kdy: 25 Března 2010, 21:39:44 »
Tak něco jsem našel sám, snad to bude fungovat.....pak dám vědět jak jsem dopadl
Vodafone Mobile Connect USB Stick K 3765.
The issue was resolved by downloading and installing the vodafone linux driver & software - even allowing the gnome network manager to work & recognize the usb stick.

Download the following files from Betavine (https://forge.betavine.net/frs/?group_id=12).

Ubuntu > ozerocdoff_0.4-2_i386.deb

Ubuntu > usb-modeswitch_0.9.7_i386.deb

Ubuntu > vodafone-mobile-connect_2.10.01-1_all.deb

Ubuntu > INSTALL_UBUNTU.TXT

Install the packages in the following order to resolve the dependencies:

Install the usb_modeswitch package. (This package is required to flip some USB devices from storage device mode to modem mode.)

sudo dpkg -i usb-modeswitch_0.9.7_i386.deb

Install ozerocdoff package. (This package is used for modems which use the HSO kernel driver. It also flips this type of modem from storage device mode to modem mode.)

sudo dpkg -i ozerocdoff_0.4-2_i386.deb

Install Vodafone Mobile Connect and it's dependencies

sudo aptitude install wvdial hal usb-modeswitch ozerocdoff python-twisted python-serial python-sqlite python-tz python-gobject python-dbus python-cairo python-crypto python-gtk2 python-gnome2 python-gnome2-extras lsb-release python-glade2

sudo dpkg -i vodafone-mobile-connect_2.10.01-1_all.deb

Run the application from the command line in terminal:

vodafone-mobile-connect-card-driver-for-linux
You will also find a launcher for Vodafone Mobile Connect in the Applications > Internet menu.
Lenovo Yoga 330-11 IGM

Buchys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2010, 09:39:10 »
Zdravím. :-)

V první řadě děkuji za usnadnění práce - jsem v oblasti ubuntu začátečník a podle toho mi každý problém zabere dosti času. :-)

Za druhé - nešla mi nainstalovat verze balíku vodafone-mobile-connect_2.10.01-1_all.deb, ale vyšší fungují bez problémů. :-)

Za třetí - poté, co jsem prošla všemi patáliemi s balíky, jejich závislostmi atd. po mně chce ubuntu něco jako "Data port device" a "Control port device" - mohla bych se zeptat, co to je?

Předem děkuji za odpověď...

P. S. Polopatisticky, prosím - vážně jsem začátečník a navíc ženská. :-D Děkuji

Avogadrus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765
« Odpověď #3 kdy: 29 Června 2010, 22:58:17 »
Podívej se jestli nemáš v Network Manageru (ta ikonka co se mění. když se připojíš k internetu) Mobilní širokopásmové připojení, tam dáš nové připojení a uvidíš požadované zařízení. Jednoduše se připojíš a basta. Má to trobné mouchy, ale o těch až to pojede :)
U12.04; jádro neznámé; XFCE 4.10

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765
« Odpověď #4 kdy: 29 Června 2010, 23:42:50 »
já mám  openSUSE 11.2 a zprovoznil jsem to takto:
bez toho baliku vodafone mobile connect ten ani nějak nepotřebuju.

stačí mi:
Kód: [Vybrat]
/sbin/modprobe -a option
echo "0x12d1 0x1465" > /sys/bus/usb-serial/drivers/option1/new_id
usb_modeswitch

v /etc/usb_modeswitch.conf (v němž jsou pravidla, která se spustí příkazem usb_modeswitch) mám:
Kód: [Vybrat]
########################################################
# Huawei K3765
#
# Contributor: Felix Schwarz

DefaultVendor=  0x12d1
DefaultProduct= 0x1520

TargetVendor=   0x12d1
TargetProduct=  0x1465

MessageEndpoint=0x01

MessageContent="55534243000000000000000000000011060000000000000000000000000000"
Ta message může být i trochu jiná, ale důležité je tam to 1106 - jsem se někde dočetl
V ubuntu můžou být ty soubory trochu jinde, ale mělo by to taky fungovat.
Pak už se stačí připojit třeba přes knetworkmanager a jede to (teda než přijde FUP limit :) )

A teď, abychom se posunuli trochu dál, by bylo dobré, přidat pravidlo do udev, aby se toto vše dělo automaticky ihned po vložení modemu nebo po spuštění.
Něco takového viz http://www.betavine.net/bvportal/forums/index.html?threadId=ff8080812357258401237b988c9d4145&postPage=4#ff80808124be7bcd0124c38a5c0b4214:
Kód: [Vybrat]
BUS=="usb", SYSFS{idVendor}=="12d1",\
SYSFS{idProduct}=="1520",\
RUN+="/usr/sbin/usb_modeswitch -c /etc/usb_modeswitch.conf"
ACTION=="add", SUBSYSTEM=="usb", ATTR{idVendor}=="12d1",\
ATTR{idProduct}=="1465", ...
« Poslední změna: 29 Června 2010, 23:46:07 od Marek_ »
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

ekko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765
« Odpověď #5 kdy: 09 Července 2010, 14:31:20 »
Prosim Vas funguje to nekomu prez ten Vodafone mobile connect
Mam to nainstalovany ale stejny problem jak Buchys.
Chce to po me " Data port Device" a "Control port device"
kde to vemu?
diky za jakou koliv radu

Buchys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765
« Odpověď #6 kdy: 14 Července 2010, 20:04:22 »
Zdravíčko ve spolek.  :)

Děkuji za odpověď, už jsem připojená přes Ubuntu... To širokopásmové mobilní připojení funguje, chce to jen informace o poskytovateli (Vodafone) a pak APN (přípojný bod, ten má Vodafone nastavený jako "internet" - informace z jejich oficiálních stránek). :D

Ještě jednou děkuji za pomoc...


ferdiczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765
« Odpověď #7 kdy: 01 Srpna 2010, 11:07:15 »
Zdravím,

dnes jsem si koupil nový modem od Vodafonu K3765, ta starší verze modemu mi v Ubuntu 10 fungovala dobře, ale neuměla se připojit k 3G. Nový modem nefunguje a
vodafone linux driver nelze nikde stáhnout, všechny odkazy jsou nefunkční.
Nefungují:
http://www.betavine.net/datacards/index.php/Main_Page
http://www.vodafone.cz/osobni/napoveda/pruvodce_nastavenim/pripojeni_internet/index.htm
ani výše uvedený.

Předpokládám, že nějaké jednoduché řešení nebude, že? Ty různé návody v "kódu" mě docela děsí, vůbec nevím, co s tím. Škoda, že Ubuntu není více přívětivé pro takové trumpety jako jsem já. Jsem s Ubuntu spokojený, ale když narazím na podobný problém, tak nikdy nevím, jak dál.

ferdiczech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765
« Odpověď #8 kdy: 02 Srpna 2010, 16:18:32 »
Tak beru vše zpět :)

Udělal jsem vše jak píše "Blender" výše.

web https://forge.betavine.net/frs/?group_id=12 začal po víkendu zase fungovat. Stáhl jsem si 3 soubory, nainstaloval a protože jsem používal starší modem od Vodafone, tak jsem nemusel ani nastavovat připojení.

Šlape to parádně, díky.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765
« Odpověď #9 kdy: 02 Srpna 2010, 16:24:22 »
Zdravíčko ve spolek.  :)

Děkuji za odpověď, už jsem připojená přes Ubuntu... To širokopásmové mobilní připojení funguje, chce to jen informace o poskytovateli (Vodafone) a pak APN (přípojný bod, ten má Vodafone nastavený jako "internet" - informace z jejich oficiálních stránek). :D

Ještě jednou děkuji za pomoc...



Mě se vše v širokopásmovém připojení nastavilo samo po připojení mobilu USB kabelem a zapnutí dat v mobilu... Nic jsem neinstaloval. Jediné, co jsem potřeboval bylo Ubuntu 10.04, USB kabel a mobil se SIM.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

shadowboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765
« Odpověď #10 kdy: 25 Března 2011, 09:50:29 »
Nelze se pripojit k Vodafone Mobile connect flash K 3765

mám stáhnuté všechny potrebne baliky jako ozerocdoff, usb-modeswitch, vodafone-mobile-connect, pri rozbaleni se mi kazdy balik rozbali k instalaci ve sprave baliku...bohuzel mi to vzdy hlasí chybu "i386" a (licence neznama atd) a policko s instalaci nelze odkliknout..tudiz se nikam nedostanu.....

Pri samotne instalaci k modemu usb me akorat vyzve program k zadani pinu "1234" pak zahlasi dlouuuhou chybu a sme u konce...

Tudiz sem si myslel jak snadne to bude po precteni rad od vas ....

Bohuzel internet nevedu tak ani nemohu aktualizovat ubuntu ani natahat synaptec baliky...

DIKY ZA NEJAKE VECNE A LAICKY POPSANE INSTRUKCE....jelikoz na stolnim pc vse klape s windows ale radeji bych byl mobilni...
Tom...

Rover623

Re: Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765
« Odpověď #11 kdy: 25 Března 2011, 10:34:07 »
Asi máš 64bit verzi systému,musíš instalovat z příkazové řádky přes parametr "force-architecture",pro názornost ti dám příklad s instalací avastu do 64bit,ta vypadá takhle
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg --force-architecture -i avast4workstation_1.3.0-2_i386.deb a ty si místo "avast4workstation_1.3.0-2_i386.deb" doplň název balíku který potřebuješ nainstalovat.

Nemusím snad připomínat,že pro instalaci musíš být ve složce kde ten balík máš,tam se dostaneš příkazem "cd" a cesta

shadowboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765
« Odpověď #12 kdy: 25 Března 2011, 11:43:42 »
Bohužel nemám tušení jak se pres terminal ci prikazovy radek dostanu do adresare (baliky mam na plose)....sem zacatecnik ubuntu co si holt zvolil od Vodafonu pripojeni a ma co delat .....

toto mi to hlasi v prikazovem radku (terminal) :

Options marked * produce a lot of output - pipe it through less or more !
shadowboy@wohoo: sudo dpkg --force-architecture- i ozerocdoff_0.4.i386.deb
dpkg: neznáma force/refuce volba "architecture-i"

Type dpkg -- help for help about installing and deinstalling packages *
use dselect or apitude for user-friendyl package management;
Type dpkg - Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
Type dpkg -- force-help for a list of forcing options;
Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;

Vzdavam to ! Jinak neni nekdo pobliz z pha 10 Strasnice kdo by byl ochoten osobne?!!



Rover623

Re: Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765
« Odpověď #13 kdy: 25 Března 2011, 22:24:31 »
Jednoduše
Kód: [Vybrat]
cd /home/tvůjprofil/Plocha a potom co jsem psal výše

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Připojení přes Vodafone Mobile Connect flash K3765
« Odpověď #14 kdy: 02 Května 2011, 22:28:39 »
Tak podle mých zkušeností stačí na 10.04 pouze tento balík usb-modeswitch_0.9.7_i386.deb, pak už vše funguje přes širokopásmové připojení.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

T_Cae

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.