Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]  (Přečteno 5140 krát)

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« kdy: 11 Listopadu 2006, 17:05:37 »
Jak vypnu dialog pro zadání hesla při vstupu např.do nastavení systému
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Ander

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2006, 19:43:09 »
Pro zacatek, je fajn uvest, jestli pouzivas Gnome, KDE ci Xfce. Nenosim s sebou kristalovou kouli.

POkud pouzivas Gnome, da se to udelat pres menu.

System > Sprava > Prihlasovaci okno

Tab Zabezpeceni

Polozka Povolit automaticke prihlaseni

a nakonec vyberes uzivatele, pro ktereho to ma platit.

Ander

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 11 Listopadu 2006, 19:50:05 »
Tak zpetne zjistuju, ze mas KDE. Rekl bych, ze budou mit podobne graficke nastavovatko jako Gnome.

Vojtin

  • Host
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 11 Listopadu 2006, 19:51:57 »
Citace: duckd
Jak vypnu dialog pro zadání hesla při vstupu např.do nastavení systému
Vypnout sudo?

Dan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 11 Listopadu 2006, 20:29:07 »
Buď se rovnou přihlašuj jako root (stačí mu nastavit heslo a vypnout restrikce pro přihlášení do graf. prostředí) nebo vypnout požadování hesla v sudoerrs. Pokud chceš ale udělat nějakou kravinu, jsou lepší nápady - zkoušel jsi třeba zarazit šroubovák do zdroje otvorem na ventilátor?

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 11 Listopadu 2006, 20:43:32 »
Citace: Sedeki1
Buď se rovnou přihlašuj jako root (stačí mu nastavit heslo a vypnout restrikce pro přihlášení do graf. prostředí) nebo vypnout požadování hesla v sudoerrs. Pokud chceš ale udělat nějakou kravinu, jsou lepší nápady - zkoušel jsi třeba zarazit šroubovák do zdroje otvorem na ventilátor?
Pokud chci udělat nějakou kravinu? Myslíš že jako když to heslo vyplním a potvrdím že se stane bezpečná akce?
Nevím kde je restrikce pro přihlášení do grafického prostředí, sudoerrs a kde se to tam vypíná.
Ten šroubovák je fakt dobrej nápad. Až zase něco nebudu vědět, určitě se tě zeptám jako prvního.
Třeba mi napíšeš abych compa uložil na 34 minut do vody.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Vojtin

  • Host
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 11 Listopadu 2006, 21:25:40 »
Proč hceš zrušit hesla?

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 12 Listopadu 2006, 12:26:10 »
Když chci otevřít něco v administraci (networking, synaptic, ...) chce to porad heslo, fakt uz nemam naladu vypisovat tisickrat heslo, je to zbytecne, kdyby se mi na compika dostal vir, stejne si ho muze odposlechnout.
Nechci ho uplne zrusit, ale jen mi prijde ze je to zbytecny kazdou chvilku heslo nekam vyplnovat.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Vojtin

  • Host
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 12 Listopadu 2006, 12:32:33 »
Njn s přibývajícím počtem migrujících windousáků bude těchto dotazů přibývat, nakonec bude mít každej druhej sudo, root zrušený a pak bude ten pravej prostor na tvoření virů a jinech sráčů. Doufam, že se linux rychle nerozšíří.

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 12 Listopadu 2006, 12:34:03 »
Tohle už mě taky napadlo zabezpečení linuxu a systém zaheslování je opravdu skvělý ale pro  keyloggery je to hračka existují nějaké pod linuxem?
Edit:To duckd tím že zrušíte vyžadování hesel prakticky zničíte jednu s hlavních předností linuxu.

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 12 Listopadu 2006, 12:49:54 »
Teď jsem chtěl třeba změnit systémový čas - opět zadání hesla. To je změna času tak důležitá? Kdybych neměl zaheslovaný systémový čas tak mam kompik lehce napadnutelny?

Vojtine? Ty si sem napsal příspěvek který nic neříká, nic neřeší. Kde jsem napsal proboha že chci zrušit sudo? To jsi napsal ty a pak jsi napsal že jsem windousák. Něco mě to připomíná Paroubka.

eStar: taky si myslím že se to programem dá jednoduše odposlechnout. Ale nejdříve si musím ten program vyhledat a nainstalovat. Viry na linux nejsou tak rozšířené a zatím se nebojím toho že něco nebezpečného se mi dostane na compa.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Vojtin

  • Host
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 12 Listopadu 2006, 12:55:41 »
Chceš zrušit zadávání hesel tam kde je systém vyžaduje, tudíž si povol přihlášení do grafiky s právy root a hesla nebudeš muset zadávat. Ale je to blbost a tohle je zvyk z win a neřikej, že ne. Tam každej pracuje s právy administrátora  a proto se tak rozšířily viry atd... Má na tom svoje i M$, protože ve win ty práva nejsou až tak vymakaný, něco nejde spustit neadminovsky.

matezz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 12 Listopadu 2006, 13:05:23 »
Podle mě problém KDE proti gnome je, že v KDE se heslo musí zadávat pořád dokola, tedy když si budu nastavovat systém, tak ho během pár minut zadám desetkrát.
Gnome si heslo po nějakou dobu pamatuje (15 minut?) a tak ho jednou zadám a můžu pracovat pohodlněji.
Mám doma počítač s Kubuntu a další s Ubuntu a práce s Gnome je v tomto ohledu daleko příjemnější. Možná tohle Duckd štve, ne?
FS amilo V3405 T5500

Dan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 12 Listopadu 2006, 14:33:15 »
Citace: duckd
Pokud chci udělat nějakou kravinu? Myslíš že jako když to heslo vyplním a potvrdím že se stane bezpečná akce?
Nevím kde je restrikce pro přihlášení do grafického prostředí, sudoerrs a kde se to tam vypíná.
Ten šroubovák je fakt dobrej nápad. Až zase něco nebudu vědět, určitě se tě zeptám jako prvního.
Třeba mi napíšeš abych compa uložil na 34 minut do vody.
Možná jako tazatel by jsi mohl trošku ubrat na agresivitě. Myslím, že jsem na tvoji otázku odpověděl a to slušně. To, že přidávám obecné přesvědčení, že to, co chceš udělat, je blbost, na tom nic nemění. Jinak nejde ani tak o zabezpečení, to vem u domácího počítače bez důležitých dat čert, ale o to, že bez potvrzování potenciálně nebezpečných operací si jako začínající uživatel zlikviduješ systém dřív, než se naděješ.

Co se týče toho, že nevíš jak se vypíná zákaz přihlášení roota pro KDM a co je sudoerrs, to je tvoje věc. Buď můžeš vložit upřesňující dotaz třeba tady do vlákna, nebo použít vyhledávání na fóru - obojí tu už je.

Dan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #15 kdy: 12 Listopadu 2006, 16:26:19 »
Sedeki1: Promiň za tu agresivitu, ale jak si psal že chci udělat nějakou kravinu tak mě to trochu povotočilo.
Já si myslím že otevření vlastností sítě nebo vlastností hodin nejsou až tak nebezpečné operace aby si zasloužili ochranu heslem.
Pokud pro tyto dialogy lze udělat v SUDOerrs nějaké standardní akce tak jsem potěšen, ještě se na to mrknu.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

scippio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
    • LinJab
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #16 kdy: 12 Listopadu 2006, 19:41:45 »
Citace: duckd
Já si myslím že otevření vlastností sítě nebo vlastností hodin nejsou až tak nebezpečné operace aby si zasloužili ochranu heslem.
Tak to si myslíš špatně... závisí na tom dost věcí ... někdy to nevadí, někdy je to nebezpečné.
JID: scippio@linjab.net
"Linux mě někdy svojí jednoduchostí děsí ..."
# pacman -Rnsc ubuntu # pacman -S ArchLinux

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #17 kdy: 06 Června 2007, 17:08:10 »
Dneska jsem zkoušel vytvořit uživatele s právy admina. Myslel jsem že pak na všechny věci po přihlášení budu mít plné práva a nikam nebudu muset vyplnovat heslo.

V User Privileges mám vše povoleno.
V Advanced mám Main group: root
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Sniper_SVK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #18 kdy: 10 Června 2007, 10:56:31 »
Ak sa chces zbavit hesla, tak napis v konzole:
sudo visudo

a do posledneho riadku, prepis NOPASSWD:ALL
a mas to vyriesene. Ale bacha... kolegovia mali pravdu. Tvoj system bude zranitelnejsi a rozhodne by som potom ku kompu nepustal niekoho nekompetentneho, bo ti nieco dolezite odpali, ani nebude vediet ako:(
Cestu si bud najdem, alebo urobim. Hannibal

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Jak vypnu dialog pro zadání hesla [vyřešeno]
« Odpověď #19 kdy: 10 Června 2007, 11:54:37 »
Upozornění pro nováčky kteří toto považují za výborný nápad

Tento postup vás sice zbaví nutnosti psát heslo, ale zároveň s tím vám vytváří velkou díru do systému, díky které ztrácí vaše Ubuntu dost velkou část bezpečnosti, kterou jako Unixový systém nabízí.

Nemůžu vás nutit, abyste to nedělali, jen vás varuji
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.