Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem s prepinanim z Grafickeho prostredi na konzoli  (Přečteno 641 krát)

frankosun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Problem s prepinanim z Grafickeho prostredi na konzoli
« kdy: 31 Března 2010, 17:44:40 »
Ahoj,

mam jeden mensi problem, ktery se mi bohuzel nedari vyresit. Nainstaloval jsem si Ubunt 9.10 na pocitaci, ktery ma integrovanou Intel Grafiku 82865G. K pocitaci mam pripojeny 27" monitor Dell(16:9). Jde o to, ze po instalaci, kdyz jsem se prihlasil do gnome, tak rozliseni, ktere mi prostredi detekovalo tak je 2048x1156. Coz je ok a vse fungovalo az do te doby, nez jsem se prihlasil pod jinym uzivatelem nez pod tim, ktereho jsem si vytvoril pri instalaci. Po prihlaseni na tohoto noveho uzivatele se mi kompletne rozsypala obrazovka(obraz byl sama vertikalni cara). Tak jsem trochu patral a zkusil jsem podle doporuceni na webu, nainstalova starsi ovladace(xserver-xorg-video-intel-2.4), ktere byly pouzity v predchozi verzi ubuntu. To vyresilo muj problem s tim, ze kdyz se prihlasim pod jakymkoliv uzivatelem, tak se mi plocha desktopu zobrazi vporadku. Pro zmenu se mi stalo to, ze kdyz se snazim pomoci CTRL+ALT+Fx prepnout do konzole, tak se mi objevi cerna obrazovka a na ni dva pres celou obrazovku vertikalni pruhy, ktere jako to vypada, predstavuji blikajici kurzor. Protoze, kdyz se snazim naslepo psat login name, tak se ta cara ruzne posunuje a na tom miste, kterem byla predtim zustava jeji otisk.

Vyzkousel jsem na zaklade ruznych rad na netu upravovat nastaveni v /etc/default/grub nebo reinstalovat cele grub apod. Nic mi bohuzel nezafungovalo. Napadlo me zkusit nainstalovat unstable verzi ovladacu intel, jenze ty vyzaduji novejsi xserver-xorg-core a ten se mi z grafickeho prostredi nedarilo reinstalovat, protoze jsou pravdepodobne nejake soubory, ktere je potreba reinstalovat vyuzivany systemem.

Nesetkal jste se prosim nekdo s podobnym problemem a podarilo se vam jej vyresit, nebo nezna nekdo nejake reseni?

Dekuju moc za jakekoliv rady.

MoonCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: Problem s prepinanim z Grafickeho prostredi na konzoli
« Odpověď #1 kdy: 01 Dubna 2010, 09:41:30 »
Zkus dpkg-reconfigure xserver-xorg a napiš co to udělá

frankosun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Problem s prepinanim z Grafickeho prostredi na konzoli
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2010, 12:03:35 »
Ahoj,

prikaz se vykona bez jakehokoliv vystupu na obrazovku.

frankosun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Problem s prepinanim z Grafickeho prostredi na konzoli
« Odpověď #3 kdy: 01 Dubna 2010, 18:25:24 »
Ahoj,

tak problem jsem vyresil. Nevim proc, kvuli cemu a pripadne jak by se to dalo vyresit, ale problem byl v compizu. Odinstaloval jsem kompletne cely kompiz, ktery pokud se nemylim ma na svedomi OpenGL efekty v gnome. Takze jsem vse odinstaloval a ted mi to slape, tak jak ma.

Pokud by ste nahodou nejakym zpusobem vedeli, cim by to mohlo byt, nebo na co bych se mel pripadne podivat, v pripade, ze bych znovu nainstaloval kompiz a problem se objevil znovu, tak budu vdecny. Toto reseni je sice kostrbate, ale pro mne a pro uzivatele je v tuhle chvili dulezite aby mohli na tom kompu se 27" monitorem pracovat a nejake efekty jim jsou k nicemu.

Snad to nekdy nekomu pomuze.

MoonCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: Problem s prepinanim z Grafickeho prostredi na konzoli
« Odpověď #4 kdy: 02 Dubna 2010, 09:04:01 »
Ok :-) dobřeže ti to jde aspon takto. Však on ti někdo poradí :-D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.