Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: notebooky - vydrz baterie  (Přečteno 2353 krát)

Bohetour

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
notebooky - vydrz baterie
« kdy: 12 Dubna 2010, 12:59:39 »
Caute lidi, jak to zatim vypada s notebookama v lucidu v ohledu vydrze baterie? Nejake zlepseni/zhorseni oproti karmicu?

Piste kdo ma zkusenosti  ;)

Jeremi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
Re: notebooky - vydrz baterie
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2010, 13:07:31 »
Mam Sony Vaio notebook a vydrz je uplne rovnaka ako v KK ziadnu zmenu nevidim dostanem sa na hodnotu priblizne 2hod 30min tuto istu hodnotu som mal aj vo Wine.
Na LL mi zatial ale nejde regulacia podsvietenia displeja takze mozno by to bolo este lepsie.

zubozrout

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
    • zubozrout.cz
Re: notebooky - vydrz baterie
« Odpověď #2 kdy: 12 Dubna 2010, 20:58:53 »
Jo, tak regulace podsvícení by měla fungovat, minimálně přes klávesové zkratky (Fn + dotyčná klávesa).
Tak jsem opět po letech vyzkoušel applet regulace jasu displeje. Evidentně nefunguje. Při každém pokusu o změnu zmizí ovládací posuvník. Pokud posunuji tímto šoupátkem pomocí klávesnice, stejně to nefunguje. A po najetí kurzorem na applet mi napíše, že "Nelze zjistit jas displeje notebooku". :D
Takže je dost možné, že je něco špatně s appletem, popřípadě jde o jiný softwarový problém.

Výdrž baterie s LL je na mém notebooku také totožná s výdrží předchozích vydání.
« Poslední změna: 12 Dubna 2010, 21:00:44 od zubozrout »
Windows jsou jako dobré víno. Čím starší, tím lepší.

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: notebooky - vydrz baterie
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2010, 14:19:14 »
Jo, tak regulace podsvícení by měla fungovat, minimálně přes klávesové zkratky (Fn + dotyčná klávesa).
Tak jsem opět po letech vyzkoušel applet regulace jasu displeje. Evidentně nefunguje. Při každém pokusu o změnu zmizí ovládací posuvník. Pokud posunuji tímto šoupátkem pomocí klávesnice, stejně to nefunguje. A po najetí kurzorem na applet mi napíše, že "Nelze zjistit jas displeje notebooku". :D
Takže je dost možné, že je něco špatně s appletem, popřípadě jde o jiný softwarový problém.

Mně regulace podsvícení (HP COmpaq 6730s) funguje přes klávesovou zkratku, nicméně až teď mě napadlo použít applet... A souhlasím, že nefunguje. Když na něj najedu myší, vyskočí mi "Jas LCD: 100%" bez ohledu na to, jaký jas je doopravdy nastavený. S tím nejspíš souvisí taky to, že když měním jas pomocí klávesové zkratky, nevyskakuje mi applet upozornění.
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

Jeremi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
Re: notebooky - vydrz baterie
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2010, 16:42:58 »
Mne to nejde ani cez skratku ani cez applet. Ked to chcem znizit cez klav. skratku tak vyskoci upozornenie ale jas sa vobec nezmeni.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: notebooky - vydrz baterie
« Odpověď #5 kdy: 13 Dubna 2010, 18:35:12 »
No mně baterka s LL odešla  ;D, stářím po dvou letech, takže asi pořídím nový strojek... vydrží tak půl hodiny, což je málo.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.