Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu: error Initrd is too big system se nenabootuje.  (Přečteno 1728 krát)

Vixi.cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Xubuntu: error Initrd is too big system se nenabootuje.
« kdy: 13 Dubna 2010, 07:27:20 »
Ahoj všichni nedávno jsem si nainstaloval xubuntu na muj dosti starej komp (Amd Duron 600Mhz , 192 mb ram, geforce x2 ) nejdriv sem zfofrmatoval disk a potom sem nainstaloval xubuntu instalace probehla v poradku xubuntu mne vyzvalo k restartu pc klikl sem na restartovat nyní pc mi napsal "System is going down for reboot NOW ! " Pak se vysunula cd rom a na obrazovce stalo anglicky vytahnete cd a pak stisknet enter vsechno sem udelal po restartu kdyz najel grub sem zvolil "Ubuntu, Linux 2.6.31-14-generic " a napsalo mi to hlasku " error initrd is too big "
Press any key to continue zmacknul sem teda neco a vratilo mne to zpatky do menu grubu skousel sem zmnenit boootovaci parametry nikde sem cet na netu ze kdyz z nich vymazete prikaz aby se nabootoval initrd ze to probehne v pohode tak sem to udelal a to mi zase vyhodilo kernel panic taky sem cet ze se musi zaskrtnout v biosu " nemory hole disable " bouzel je to starej komp ze starou zakladni deskou a tudiz  i ze starym biosem takze sem tohle nemohl udelat pls help me
« Poslední změna: 13 Dubna 2010, 15:41:22 od Vixi.cz »

jmc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re: Xubuntu: error Initrd is too big system se nenabootuje.
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2010, 07:44:19 »
192 MB RAM je dost málo, asi by to chtělo aspoň 256, a trochu lepší procesor, někde v šuplíku mám Duron 950 a 1200, nějaké paměti bych asi také našel, co je to za zákl. desku? SDRAM nebo DDR?

Vixi.cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Xubuntu: error Initrd is too big system se nenabootuje.
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2010, 07:50:51 »
sdram,zakl desku nevim nevim kde to mam zistit kdyz nemam os  :'( jinak sem cet ze pro dobrej chod xubuntu ti staci 160 mb ram a pro instalaci prave 192 mb ram jinak sem ve slozce boot pomoci live cd  nenasel zadnej initrd a vod tamtud se to ma bootovat
« Poslední změna: 13 Dubna 2010, 07:54:17 od Vixi.cz »

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Xubuntu: error Initrd is too big system se nenabootuje.
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2010, 09:38:05 »
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

jmc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re: Xubuntu: error Initrd is too big system se nenabootuje.
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2010, 13:33:07 »
Na zákl. desce to bývá obvykle napsáno. Chcete-li, pošlu Vám Duron950, ten tam pojede určitě, a nějaké paměti také, jen bych chtěl vědět, zda mají být na 100 nebo 133 MHz, event. i jaké mají CL, a máte-li na desce volné paměť. sloty, vše zdarma, stejně bych to časem vyhodil ...

Vixi.cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Xubuntu: error Initrd is too big system se nenabootuje.
« Odpověď #5 kdy: 13 Dubna 2010, 15:10:13 »
na desce mam bouzel uz oba dva opsazene ale kdyb snich slo sestavit vic pamneni ram nez tam mam byl bi sem rad este skusim pres alternate cd pak jse este ozvu a dodam vic udaji o pocitaci jinak dik vsem za vasi podporu je videt ze tu nejsou zadny geekove jako na ostatnich forech

Vixi.cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Xubuntu: error Initrd is too big system se nenabootuje.
« Odpověď #6 kdy: 13 Dubna 2010, 15:40:21 »
Nevim to jiste ale nemuze bejt todle model zakl.desky ?
viz klik zde > http://www.gamehome.cz/zkldeska.jpg

jmc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re: Xubuntu: error Initrd is too big system se nenabootuje.
« Odpověď #7 kdy: 13 Dubna 2010, 16:14:47 »
nn, to je označení čipsetu, model bude někde na desce, pravděpodobně bílou barvou velkým písmem, a pravděpodobně bude obsahovat písmena K7 , KT7 apod., je-li na desce nálepka s čárovým kódem, bývá to často uvedeno i na ní

Vixi.cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Xubuntu: error Initrd is too big system se nenabootuje.
« Odpověď #8 kdy: 13 Dubna 2010, 16:21:25 »
Muze se jednat o m805lr kdyz sem to zadal do googlu naslo mi to neco o zakladnich deskach a je to napsano na nalepce ktera tam je

Vixi.cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Xubuntu: error Initrd is too big system se nenabootuje.
« Odpověď #9 kdy: 13 Dubna 2010, 16:26:37 »
sorry ale v tomto oboru linuxu a instalovani operacnich systemu nejsem moc dobrej moch by si mi to rict pls jinak nez jako vedec xD edit: a neslo by ze by si mi poslal svuj intird treba i kdyz nevim jak ho tam dam bez operacniho systemu ale to je asi jenom detail :D
« Poslední změna: 13 Dubna 2010, 16:29:55 od Vixi.cz »

Vixi.cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Xubuntu: error Initrd is too big system se nenabootuje.
« Odpověď #10 kdy: 13 Dubna 2010, 18:05:39 »
hele a jak muzu ten soubor upravit ???

jmc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re: Xubuntu: error Initrd is too big system se nenabootuje.
« Odpověď #11 kdy: 13 Dubna 2010, 19:42:27 »
Uh, tak to je PC Chips, vyloženě kancelářská deska s nic moc biosem, asi z r 99-2000, pokud se pamatuji, měl jsem v ruce asi 2 a byly problémy i ve windows. Nejsem si jist, že na to linux dostanete. Zitra budu vyřazovat 2 PC, z toho v jednom je ABIT KT7 s Athlonem 1900+, deska má všechny kondenzátory OK, 128 MB RAM 133 MHz a další dva paměť. sloty volné, jede OK a možná bych ještě jednu 128 našel, velmi dobrý BIOS,dá se dobře přetaktovat, chcete to? Na rozmyšlení máte čas do čtvrtka, ve čtvrtek to vezu do sběrného dvora, a v zásadě je jedno, jestli to tam dám celé, nebo jenom case.

Vixi.cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Xubuntu: error Initrd is too big system se nenabootuje.
« Odpověď #12 kdy: 13 Dubna 2010, 21:01:42 »
zajem by sem o to urcite mnel tak treba zitra 14.4 se muzeme dohodnout pokud mate icq nebo email bude to zrejmne lepsi nechci moc spamovat forum
« Poslední změna: 13 Dubna 2010, 21:07:29 od Vixi.cz »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.