Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Spouštění služeb KDE v XUBUNTU/Xfce- vypnutí?  (Přečteno 3027 krát)

Vondrasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Spouštění služeb KDE v XUBUNTU/Xfce- vypnutí?
« kdy: 12 Listopadu 2006, 23:17:56 »
Jakozto naprosty zacatecnik v Linuxu bych mel dotaz zdali by nekdo pripadne mohl poradit...

Nainstaloval jsem nedavno XUBUNTU na starsi PC notebook (P3, RAM 128 MB).
Vse OK, jedine co vadilo bylo nesmyslne prehrabovani disku kazdych 5 sek. (do /etc/fstab jsem dal commit=120 a jiz je to lepsi )
CHtel jsem si take vyzkouset KDE. Po doinstalovani  jsem KDE a jeho programy nekolikrat spoustel (hlavne prehravace, treba Kaffeine apod.). Po navratu do XFCE se vsak automaticky spousteli KDE programy (myslim Kaffeine a jeste neco- to jsem nakonec v KDE nejak vypnul -tedy to automatickespousteni).
Ale i nadale se nahravaji pri startu XFCE knihovny a casti z KDE- nakonec to zaplni RAMKU a disk porad swapuje. V XFCE je volba "Nastavení Spouštění a sezení, karta Vylepšení"- a tam lze zatrhnout spouštění služeb Gnome nebo KDE při startu- ovšem ty zatržené nejsou !
Prosil bych tudíž zdali by někdo ze zkušených uživatelů náhodou nevěděl jak jednoduše vypnout spouštění tohoto  balastu (třeba editací nějakého souboru, konfiguráky XFCE nějaké konfiguráky)

Za případné návrhy děkuji

Poznámka:
ve výpisu ps aux v terminálu jsou věci jako:
kdeinit running, kded (kdeinit),klauncher, klauncher, dcopserver,

ten balast spousti XFCE protoze kdyz se odhlasi a pusti napr. spravce oken  IceWM a ps aux v xtermu, tak tam zadne vyse napsane procesy nevidim.
(veci jako kthread, kacpid, kseriod, khubd na zacatku myslim s KDE- smetim nesouvisi)

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Spouštění služeb KDE v XUBUNTU/Xfce- vypnutí?
« Odpověď #1 kdy: 13 Listopadu 2006, 01:08:37 »
Možná nejjednodušší a nejrychlejší řešení by bylo věnovat pár desítek minut opětovné instalaci Xubuntu. Je to podle mě kratší doba než to, aby vám někdo poradil kompletní postup a vy ho aplikoval a nikdo na nic podstatného (nějaký ten "balast") nezapomněl.

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
Spouštění služeb KDE v XUBUNTU/Xfce- vypnutí?
« Odpověď #2 kdy: 13 Listopadu 2006, 11:12:57 »
Ja som si takto niekolko krát zasvinil systém. Odvtedy ked chcem skúsť niečo iné, tak už vždy len na novej partícii. Mal som Gnome a dal som si inštalovať kubuntu-desktop (ale aj xubuntu). Bol v tom zmetok. Systém sa už fakt nedá potom vyčistiť. Vyriešila to nová inštalácia. Odporúčam ti nechať si nejaké to miestečko na HDD pre testovanie.

Príklad: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=1949
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

Vondrasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Spouštění služeb KDE v XUBUNTU/Xfce- vypnutí?
« Odpověď #3 kdy: 13 Listopadu 2006, 19:13:22 »
Novy install asi provadet nebudu. Ten system je uz totiz nastaveny a jsou tam i jine programy nez repozitare.  Krome toho toto je vlastne prkotina. Pokud vsak nahodou presto ano, tak to nebude Xubuntu. Bude to CentOS, Debian testing nebo FreeBSD. Hloupa otazka: jak je toto vubec mozne? To by se prece u distribuce s takovou (jakou?) reputaci stavat nemelo. Ale postupne si s tim pohraji. Mezitim na tom notebooku nezbyva nez poustet IceWm nebo jineho winmanagera (a nebo Windows)  K Desktop je ale hruza-des, nechtel bych to ani na PC s 4 GB RAM. XFCE se mi libi a IceWM taky neni spatny (naskoci skoro okamzite).

linuxik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Spouštění služeb KDE v XUBUNTU/Xfce- vypnutí?
« Odpověď #4 kdy: 13 Listopadu 2006, 20:00:50 »
Jestli jsi ochotny prijit o trocho pohodli tak vypni automaticke perihlasovani do X (kdm nebo gdm), prihlas se do konzole a napis startxfce4.

Vondrasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Spouštění služeb KDE v XUBUNTU/Xfce- vypnutí?
« Odpověď #5 kdy: 03 Listopadu 2007, 19:18:33 »
Je to sice starší příspěvek, ale tehdy jsem to již dávno vyřešil. Je to totiž velmi jednoduché. XFce spouští při startu všechny procesy, které byli aktivní při vypínání. Takže stačí ps -aux do konzole a kill co se nehodí.
Od té doby toho snad vím zas o trochu více :-) Žádný reinstall není samozřejmě potřeba a Ubuntu je podle mých dosavadních zkušeností velmi dobrý systém. Konečně se chystám definitivně smazat jeden nejmenovaný programový kód který svými záseky jen otravuje moje počítače!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.