Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Názory na 10.04 LTS  (Přečteno 9348 krát)

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Názory na 10.04 LTS
« kdy: 16 Dubna 2010, 14:17:09 »
Zdravím, normálně instaluji i měsíc po vydání oficiální verze, ale teď se to nějak sešlo a šel jsem už do beta2.

- Příjemná a nenáročná instalace na lenovo proběhla bez problémů. Jen na konci to skočilo do konzole, ale už to není takové to skoro zatuhnutí, co kdysi bývávalo a nešlo nic vidět..
- Luxus, že je možno na výběr rozložení dvorak. Hned ho budu muset ozkoušet. :-)
- Trojice tlačítek XAV vlevo je trochu nezvyk, ale chápu to a myslím, že si zvyknu.
- Fialová barva v ikonce počítače, na desktop ikonce a fialové pozadí je děs. Oproti krásným pozadím se zvířátky co bývávali, tak v tomdle jsem se sklamal.. Ještě že to jde změnit. :-)

Takže zatím celkem spokojenost..

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #1 kdy: 16 Dubna 2010, 21:03:48 »
Po pár hodinách... Ta fialová je fakt děsná a zbavit se jí je fakt složitý, je prolezlá celým systémem.. :-/

Ovladače grafiky s nesvobodnym ovladačem byli povoleny, ale nepoužívané. Chvilku to trvalo, ale odstranění a znova přidání pomohlo.. Proč to nefičelo hned, těžko říct (NVIDIA)

matej.mainus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
  • ..
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #2 kdy: 16 Dubna 2010, 22:14:02 »
Jak jsem viděl návrhy na 10.04 tak jsem si říkal a jo asi opustím svůj Balanzan.. Toto nadšení mi zůstalo asi týden. Pak jsem nainstaloval Netbeans a zjistil jsem, že se s tím tématem nedá používat.. Nejde rozeznat která položka je zakázána a která ne.. :(

Chrizo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
    • Nepsavec
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2010, 13:40:38 »
Uzavřené ovladače na ATI (mám ATI 3870) ještě nejsou venku, tak musím používat ty otevřené. Jinak je systém dostatečně rychlí a tváří se i poměrně stabilně. Bohužel se reinstalu asi nevyhnu.

h4wkmoon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #4 kdy: 17 Dubna 2010, 23:10:04 »
Pouzivam od verze 10.04 64bit beta1 na pracovnim notebooku s externim 24" monitorem

- po aktualizace se stane , ze je vypnuta graficka akcelerace (NVIDIA) - nutno naklikat - normalní nebo extra effekty, obcas nefunguje vubec,ale behem 12h je vydana nova aktualizace a vse funguje jak ma - nevim jak u ATI, ale u hw se drzim jedineho intel + nvidia, uz za MS
- bezproblemu VPN pres Applet NetworkManager 0.8, VirtualBox OSE, Opera, kamera se s Skypem, Wine, Flash 1080p videa - s chrome prehravani plynule
- zadny vytuh, ze by bylo potreba restartovat nebo neco nefungovalo, naopak, jsem mile prekvapen a to je teprve beta :-) btw uz mam ve var/cache/apt/archives/ cca 1.2gb aktualizaci :-)

Ubuntu pouzivam od verze 8.04  8) do verze 9.10 jsme pouzival jenom x86 ....
« Poslední změna: 17 Dubna 2010, 23:17:41 od h4wkmoon »
Lenovo ThinkPad T420s + UMTS + SSD Intel 520 Series + AirStar TeleStick 2 + HP Photosmart 5510d Wifi = Ubuntu 13.04 64Bit

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #5 kdy: 18 Dubna 2010, 10:28:48 »
Po pár hodinách... Ta fialová je fakt děsná a zbavit se jí je fakt složitý, je prolezlá celým systémem.. :-/

Ovladače grafiky s nesvobodnym ovladačem byli povoleny, ale nepoužívané. Chvilku to trvalo, ale odstranění a znova přidání pomohlo.. Proč to nefičelo hned, těžko říct (NVIDIA)

FIALOVÁ JE PERFEKTNÍ!!!!!!!!!!!!
Je to změna k lepšímu, celý design nového Ubuntu se MOC povedl. Konečně mě to přijde graficky lepší než Win 7 a to je co říct. Ten minulý design Ubuntu byl docela dobrý, co se týkalo barviček, ale tento je fakt konečně "konkurenceschopný".

Ale co člověk to názor  :P ;D 8)

Jeremi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #6 kdy: 18 Dubna 2010, 12:08:45 »
Uzavřené ovladače na ATI (mám ATI 3870) ještě nejsou venku, tak musím používat ty otevřené. Jinak je systém dostatečně rychlí a tváří se i poměrně stabilně. Bohužel se reinstalu asi nevyhnu.
ale su tie ktore automaticky ponuka system funguju dobre v 3D zatial slabsi vykon ako v KK

jakub.talich

  • Host
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #7 kdy: 18 Dubna 2010, 12:36:22 »
Miluju fialovou, konečně vizuelní změna, funkce systému byly vždycky lepší než u Widlows, ale ne ty hnusný kontrasty ve starších verzích to byla fakt hrůza.

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #8 kdy: 18 Dubna 2010, 13:12:02 »
Včera jsem si zkoušel daily build liveUSB, a sláva, na TP SL500 mi konečně fungují boční tlačítka ovládání hlasitosti :)
Ale na Asusu EEE1000H to nenajde WLAN adaptér... :-[
tak snad s tím do finálního vydání nějak pohnou...
Ke vzhledu se nebudu vyjadřovat vzhledem k tomu, že si ho stejně každý velice snadno upraví podle sebe...celkový dojem ale dobrý, nebyl čas to nějak dvakrát zkoumat...
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #9 kdy: 18 Dubna 2010, 16:24:36 »
Po pár hodinách... Ta fialová je fakt děsná a zbavit se jí je fakt složitý, je prolezlá celým systémem.. :-/

Ovladače grafiky s nesvobodnym ovladačem byli povoleny, ale nepoužívané. Chvilku to trvalo, ale odstranění a znova přidání pomohlo.. Proč to nefičelo hned, těžko říct (NVIDIA)

FIALOVÁ JE PERFEKTNÍ!!!!!!!!!!!!
Je to změna k lepšímu, celý design nového Ubuntu se MOC povedl. Konečně mě to přijde graficky lepší než Win 7 a to je co říct. Ten minulý design Ubuntu byl docela dobrý, co se týkalo barviček, ale tento je fakt konečně "konkurenceschopný".

Ale co člověk to názor  :P ;D 8)

Mne sa tiez velmi paci ten design.. co mna hneva je ten hnusny oranzovy progress bar bez tvaru.. ziadna forma...farba ktora sa tam nehodi si mysim.. naposledy bol pekny progress bar tusim v 7.04 ale tak to je zanedbatelna vec.. inak mne fici bez problemov na mojom laptope..
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

jakewh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #10 kdy: 18 Dubna 2010, 16:59:52 »
Konečně téma které si nechám delší dobu...Monitor nevypadá jako jako pos..nej. Jinak na mem notasu vse ok. Jen ovladace na wifi jsem musel stahnout.

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #11 kdy: 19 Dubna 2010, 08:04:22 »
Jásem teda Lucyd ještě neviděl, nevím jak si budu zvykat na trojlístek tlačítek na levé straně:_((
Fialová barva by se mi asi líbila,ale je to podle mě netradiční barva, vzhledem k tomu že se obvykle používá hnědá,jakože se tato distribuce jmenuje ubuntu.-))

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #12 kdy: 19 Dubna 2010, 09:24:58 »
Pretahnout tlacitka z leve strany oken na pravou je otazka par vterin. Jinak taky vitam fialovou, jako svezi vitr do te hnede latriny, co tu tak dlouho byla.    ;D Ale chci se zeptat - kde je ta drive avizovana pruhlednost?
« Poslední změna: 19 Dubna 2010, 09:27:06 od libor007 »
Kubuntu 20.04

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #13 kdy: 19 Dubna 2010, 09:57:45 »
Průhlednost zpočátku byla, ale zmizela.

aloisam

  • Host
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #14 kdy: 19 Dubna 2010, 11:31:23 »
Po pár hodinách... Ta fialová je fakt děsná a zbavit se jí je fakt složitý, je prolezlá celým systémem.. :-/

Ovladače grafiky s nesvobodnym ovladačem byli povoleny, ale nepoužívané. Chvilku to trvalo, ale odstranění a znova přidání pomohlo.. Proč to nefičelo hned, těžko říct (NVIDIA)


dej si tam ikony z karmicu, a máš po filajový. :-)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #15 kdy: 19 Dubna 2010, 14:16:37 »
Pretahnout tlacitka z leve strany oken na pravou je otazka par vterin. Jinak taky vitam fialovou, jako svezi vitr do te hnede latriny, co tu tak dlouho byla.    ;D Ale chci se zeptat - kde je ta drive avizovana pruhlednost?
Nebo si zapnes COmpiz a bude to pruhledny jako od starych casu.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #16 kdy: 20 Dubna 2010, 10:41:58 »
Pretahnout tlacitka z leve strany oken na pravou je otazka par vterin. Jinak taky vitam fialovou, jako svezi vitr do te hnede latriny, co tu tak dlouho byla.    ;D Ale chci se zeptat - kde je ta drive avizovana pruhlednost?
Nebo si zapnes COmpiz a bude to pruhledny jako od starych casu.

Vim, ale zajimalo me reseni bez compizu. Skoda...
Kubuntu 20.04

Belly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #17 kdy: 20 Dubna 2010, 12:00:59 »
Pretahnout tlacitka z leve strany oken na pravou je otazka par vterin. Jinak taky vitam fialovou, jako svezi vitr do te hnede latriny, co tu tak dlouho byla.    ;D Ale chci se zeptat - kde je ta drive avizovana pruhlednost?
Nebo si zapnes COmpiz a bude to pruhledny jako od starych casu.

Vim, ale zajimalo me reseni bez compizu. Skoda...

Ta pruhlednost se da povolit v Gnome color chooseru, ale nefunguje u vsech aplikaci korektne, nektere ani nenastartuji... chce to jeste cas. https://wiki.ubuntu.com/DesktopTeam/RgbaGtkWithPPA/
Ubuntu 10.10, AMD Athlon II X2 240, Gigabyte MA785GMT-UD2H, DDR3 2x 1GB 1333  CL9 , Seagate Barracuda 500 GB, Samsung 2443BW 24" 1920x1200

jakewh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #18 kdy: 20 Dubna 2010, 20:13:31 »
Nevim jestli to patri sem ale mam dotaz. Kdyz ted mam naistalovanou betu kterou aktualizuji, bude to po vydani stabilni verze stejny stabilni system?

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #19 kdy: 20 Dubna 2010, 20:27:39 »
Nevim jestli to patri sem ale mam dotaz. Kdyz ted mam naistalovanou betu kterou aktualizuji, bude to po vydani stabilni verze stejny stabilni system?

Přirozeně  ;) ... Vše se dělá za chodu, proto jsou vydávány alfa, beta verze, aby uživatelé a testeři zasílali připomínky, hledali chyby ap. To se postupně opravuje, začleňuje a každou aktualizací se tvoje verze stává stabilnější. V den vydání Stable verze máš úplně totožný systém.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

jakewh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #20 kdy: 20 Dubna 2010, 20:32:51 »
To jsem chtěl vědět.Diky za odpoved

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #21 kdy: 20 Dubna 2010, 22:15:28 »
Nevim jestli to patri sem ale mam dotaz. Kdyz ted mam naistalovanou betu kterou aktualizuji, bude to po vydani stabilni verze stejny stabilni system?

Přirozeně  ;) ... Vše se dělá za chodu, proto jsou vydávány alfa, beta verze, aby uživatelé a testeři zasílali připomínky, hledali chyby ap. To se postupně opravuje, začleňuje a každou aktualizací se tvoje verze stává stabilnější. V den vydání Stable verze máš úplně totožný systém.
Dovolím si nesouhlasit. Oni ty všechny updaty a podobně si kolikrát sednou jinak než by měli. A potom výsledný systém není totožný s danou verzí. Pomůže až přeinstalování s naprosto totožnými balíčky a hle... už to najednou funguje maličko jinak.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

stenliq

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #22 kdy: 20 Dubna 2010, 22:16:51 »
Je to změna k lepšímu, celý design nového Ubuntu se MOC povedl. Konečně mě to přijde graficky lepší než Win 7 a to je co říct. Ten minulý design Ubuntu byl docela dobrý, co se týkalo barviček, ale tento je fakt konečně "konkurenceschopný".

Doporučuju blogový zápisek jednoho rýpala na abclinuxu.cz, tam je ta "krásná" grafika rozebraná podrobněji. (http://www.abclinuxu.cz/blog/jarda_bloguje/2010/4/blbuntu-10.04)
Case: Fractal Design Define R2
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition
MB: Asus M4A89GTD PRO/USB3 RAM: 4GB DDR3, 1333 MHz GPU: MSI R5770 HDD: WD Caviar Blue 320 GB (Windows 7 + Archlinux)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #23 kdy: 20 Dubna 2010, 22:17:36 »
Nevim jestli to patri sem ale mam dotaz. Kdyz ted mam naistalovanou betu kterou aktualizuji, bude to po vydani stabilni verze stejny stabilni system?

Přirozeně  ;) ... Vše se dělá za chodu, proto jsou vydávány alfa, beta verze, aby uživatelé a testeři zasílali připomínky, hledali chyby ap. To se postupně opravuje, začleňuje a každou aktualizací se tvoje verze stává stabilnější. V den vydání Stable verze máš úplně totožný systém.
Dovolím si nesouhlasit. Oni ty všechny updaty a podobně si kolikrát sednou jinak než by měli. A potom výsledný systém není totožný s danou verzí. Pomůže až přeinstalování s naprosto totožnými balíčky a hle... už to najednou funguje maličko jinak.

Přesně tak, včera jsem dělal čistou instalaci kvůli LinuxExpo a hnedle je to znát  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Frantisek Uzivatelu

  • Host
Re: Názory na 10.04 LTS
« Odpověď #24 kdy: 21 Dubna 2010, 00:46:40 »
Citace
Doporučuju blogový zápisek jednoho rýpala ......
Ubuntu - zakázat, Linux - zakázat, Unix - zakázat, Wokna - zakázat, Internety - zakázat
SČOT RULLES !
"Na sčotu, zaváděném v administrativě a v účtárnách, lze velmi dobře a po krátkém nácviku i velmi rychle sčítat a odčítat. V rukou zapracovaného "sčotaře" může tedy sčot v sčítání a odčítání velmi dobře nahradit počítací stroje........"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.