Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kompilace pro starší glibc  (Přečteno 1283 krát)

Dogmeat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Kompilace pro starší glibc
« kdy: 24 Dubna 2010, 16:17:22 »
Zdravím,

po nějaké době jsem zde opět s jedním problémem, se kterým bych potřeboval poradit.

Kompiluji aplikaci pod Ubuntu 8.04 a narazil jsem na problém, že takto zkompilovaná aplikace mi odmítá běžet na starším debianu, jelikož je vytvořená pomocí novějšího gcc a glibc. Lze nějakým použitelným způsobem zkompilovat mou aplikaci pro tento starší glibc i na nějaké novější distirbuci Ubuntu (a případně i jiné distribuci s novějším glibc)?

Ideální by bylo, pokud by byla schopna běžet na všech podporovaných distribucích (tzn. podporovaných verzích Debianu, Red Hatu, prostě pro tu nejstarší podporovanou verzi glibc).

Díky za tipy  :)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Kompilace pro starší glibc
« Odpověď #1 kdy: 24 Dubna 2010, 17:14:55 »
No gcc s tím nemá určitě co dělat.... glibc... popřípadě další knihovny...

Velmi logicky bude potřeba starších verzí ke kompilaci, aby to na těch starších vlastně běželo... buď udržovat v systému x kopií těchto knihoven a vždy uvádět cesty k nim.... nebo mít více systémů (na těch oněch co to má běžet) a kompilovat to na něch...  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Dogmeat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Kompilace pro starší glibc
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2010, 19:14:27 »

Ideální by pro mne bylo mít více těchto knihoven v systému. Ovšem jak je do něj dostanu - respektive odkud je nejlepší je stáhnout a jak je nainstalovat tak, aby zůstaly i původní knihovny?
A jak je poté předám kompileru, aby je úspěšně použil?

Nikdy jsem nic takového nedělal a google není moc nápomocný v této oblasti  :)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Kompilace pro starší glibc
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2010, 17:10:30 »

Ideální by pro mne bylo mít více těchto knihoven v systému. Ovšem jak je do něj dostanu - respektive odkud je nejlepší je stáhnout a jak je nainstalovat tak, aby zůstaly i původní knihovny?
A jak je poté předám kompileru, aby je úspěšně použil?

Nikdy jsem nic takového nedělal a google není moc nápomocný v této oblasti  :)
Stáhnout deb balíček... systém by to měl umět rozbalit jestli se nepletu...

potom v

/usr/include jsou includované soubory... a příklad:

- teď tam je /usr/lib/glibc/glibc.h
- inluduješ pomocí #include </glibc/glibc.h>
- rozbalíš si třeba na plochu starší glibc a do /usr/include vytvoříš složku glibc2 (pak logicky naincluduješ)
- pokud to používá i *.so knihovny bude to již trochu horší... ale ne nemožné... vždy se přes -L tuším vkládá i tato knihovna...takže bude nutné i tuto knihovnu vytvořit jako dvojí a přes ten parametr komplilace vkládat tu pravou

PS: nikdy jsem to nezkoušel.... ale mělo by to takto fungovat... každopádně to nebude moc lehké... třeba qt3 a qt4 se na tomto principu udržeju ve více verzích...zato třeba libc bude asi oříšek větší  ;D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Dogmeat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Kompilace pro starší glibc
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2010, 19:49:15 »
Díky, při chvilce vyzkouším a snad to poběží  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.