Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak zrychlit bios, aneb 30s věčnosti do zobrazení Grubu!  (Přečteno 3346 krát)

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Ahoj, poradí mi někdo, jak zrychlit BIOS?
Zapnu PC cca 11.3s se nic neděje a pak naskočí bios
dalších 5.9 kontrola paměti
dalších 9.3 do Grubu
a dalších 6-20 do systému
takže od zapnutí PC do funkčního desktopu mám cca 40s (měřeno stopkama), což je šílené, zvláště, když mi bootchart ukazuje boot 6s!
No, možná jsou ty časy malinko jinak, ale skoro cca 30s to PC od zapnutí trvá, než naběhne Grub. Šlo by to nějak zrychlit.
Mám MB Gigabyte P35-DS3 (nejnovější revize 2.1).

Za každou radu, jak to zrychlit budu rád.

jmp

  • Host
Re: Jak zrychlit bios, aneb 30s věčnosti do zobrazení Grubu!
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2010, 09:59:05 »
pokud existuje reseni, tak to bude asi neco jako novy bios, nebo nejaka rada ohledne nastaveni biosu ze strany vyrobce desky - projdete manual k desce a nastaveni biosu
nastaveni operacniho systemu na to vliv mit patrne nebude, protoze ten startuje az pote...

Michal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: Jak zrychlit bios, aneb 30s věčnosti do zobrazení Grubu!
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2010, 13:50:02 »
dela to odjakziva nebo to zaclo az nekdy pozdeji ?
zkus dat v BIOSsetupu defaultni nastaveni.
Ubuntu 9.10 Karmic Koala | ASUS M4A785TD-V EVO | AMD Phenom II X3 720 Black Edition | DDR3 4GB RAM | 500GB+500GB HDD
Ubuntu 9.10 Karmic Koala | IBM Thinkpad x31 ==> Intel Pentium M 1600MHz | DDR 512MB RAM | 40GB HDD

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Jak zrychlit bios, aneb 30s věčnosti do zobrazení Grubu!
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2010, 16:25:55 »
Nastav v biosu zkrácenou kontrolu pamětí a u bootovaní nech zapnutej jen hdd :)

Habo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: Jak zrychlit bios, aneb 30s věčnosti do zobrazení Grubu!
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2010, 18:26:10 »
Mne sa tiez podarilo zrychlit boot vypnutim hladania diskov ktore nie su zapojene (BIOS prehladava vsetky porty) - zakazat porty kde nie je nic pripojene a zrychlenie je dost dobre...

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re: Jak zrychlit bios, aneb 30s věčnosti do zobrazení Grubu!
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2010, 21:06:44 »
V biosu mám boot jen z HDD. Když však zapnu PC, zdá se, jakoby si PC než se spustí bios (prostě než se cokoliv oběví na monitoru, je to hned po zapnutí) prohledal i DVD ROMKU???!!!
Zjistil jsem, že mi to brzdí trochu zaplé USBčka, ale to musím mít mám KB i Myš USB (bezdrát).
Jinak toto jsem neřešil, akorát teď, když je to Ubuntu tak superrychlé, tak se mi zdá jako zhovadilost, aby mi bios nabíhal 30s a samotný OS pak naběhne do 10s.

Jak se dá nastavit ta zkrácená kontrola pamětí - kde to najdu, jak se tomu říká?
Kde se vypíná hledání disků? (pokud je to v tom bootu, tak tam mám vše vypnuté a na prvním místě mám boot z hdd)

Díky všem za tipy.

YaD

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Jak zrychlit bios, aneb 30s věčnosti do zobrazení Grubu!
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2010, 22:21:53 »
Ja som mal podobný problém, ale ten bol v zle nastavenom disku - PATA.
Mal som tú srandu (ten cuplík či čo to je) nastavenú na "Master or slave" (čakal na možného mastera), keď som to prehodil na "Master", tak to bootovalo skoro okamžite.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.