Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Jak se povedl přechod na na U10.04

Bez nejmenšího problému
Pár mušek, ale nic zásadního
Musel jsem googlit
Problém ještě nevyřešen
Hirošima hadr

Autor Téma: Přechod na U 10.04 - povedlo se?  (Přečteno 2613 krát)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Přechod na U 10.04 - povedlo se?
« kdy: 01 Května 2010, 16:27:16 »
Já jsem pár mušek objevil (rozházené ikony po ploše, špatná práva pro .kde), jinak OK :)
A co vy?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Přechod na U 10.04 - povedlo se?
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2010, 20:04:18 »
U me po restartu cerna obrazovka s logem HP a totalni zasek. Neslo jit ani do biosu a laptop nefunkcni. Vytahl jsem ho a pres livko jsem zalohoval data na jinej disk. Pak format a s cistym diskem uz mi to pak bios pustil, takze to musim dat zase do kupy, ale to se casem udela. Dnes widle, v pondeli asi Sabayon a zustanu jenom u techto dvou systemu, nehodlam riskovat dalsi likvidaci hadru instalovanim Lucidu.. :)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Přechod na U 10.04 - povedlo se?
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2010, 20:09:13 »
U me po restartu cerna obrazovka s logem HP a totalni zasek. Neslo jit ani do biosu a laptop nefunkcni. Vytahl jsem ho a pres livko jsem zalohoval data na jinej disk. Pak format a s cistym diskem uz mi to pak bios pustil, takze to musim dat zase do kupy, ale to se casem udela. Dnes widle, v pondeli asi Sabayon a zustanu jenom u techto dvou systemu, nehodlam riskovat dalsi likvidaci hadru instalovanim Lucidu.. :)

Když tě to nepustilo do BIOSu, tak jak jsi nabootoval livko?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Přechod na U 10.04 - povedlo se?
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2010, 20:13:56 »
U me po restartu cerna obrazovka s logem HP a totalni zasek. Neslo jit ani do biosu a laptop nefunkcni. Vytahl jsem ho a pres livko jsem zalohoval data na

Když tě to nepustilo do BIOSu, tak jak jsi nabootoval livko?

Správná připomínka  ;D Pokudd by se hlavně někdo nedostal do Biosu, myslím, že by to nebyl problém systému, ale počítače. Taky jsem tě chtěl požádat, zda by jsi něco nemohl o 10.04 napsat na http://linuxlex.tym.cz je tam vytvořené fórum právě na Lucida. Rád bych později shrnul vše jak se uživatelům Lucid zdá a vydal to tam. Předem ti děkuji. Alex
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

wam]Spider007

  • Host
Re: Přechod na U 10.04 - povedlo se?
« Odpověď #4 kdy: 01 Května 2010, 22:33:43 »
po prechode z 8.04 boli asi 3 chyby - prkotiny....vsetky som do 10 minut vyriesil.
samotny prechod ma dost prekvapil pretoze som ocakaval po restarte uplne zdevastovany OS s tym, ze budem musiet nanovo reinstalovat :D

edit: hehe, teraz som pozrel aj monitor systemu a nestacim sa divit. spotreba ram je o viac ako 100MB nizsia :)
« Poslední změna: 01 Května 2010, 22:43:25 od wam]Spider007 »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Přechod na U 10.04 - povedlo se?
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2010, 22:45:28 »
Stastny to clovek :D

Mě ještě zítra čeká 64b flash, to bude dílo...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Přechod na U 10.04 - povedlo se?
« Odpověď #6 kdy: 01 Května 2010, 23:58:15 »
Stastny to clovek :D

Mě ještě zítra čeká 64b flash, to bude dílo...

To není takovej problém... pokud jej nainstaluješ z repa poběží vše OK. Sám mám 64bit a bez obtíží.
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Přechod na U 10.04 - povedlo se?
« Odpověď #7 kdy: 02 Května 2010, 00:31:31 »
Přechod bez problému.
Mušky: nejede mi logo splash po startu ani po vypnutí
Příjemné zjištění: využití RAM je citelně nižší a časem tak nenarůstá jako u U9.10, citelné zrychlení OpenOffice a Firefox, přibyl jednoduchý prográmek na scanovaní, svižnější práce s PC
PROBLÉM: Většinou (čerstvě po restartu jde) mi nefunguje RESTARTOVAT a VYPNOUT nabídka v pravém horním appletu. Musím použít TERMINÁL!!! Nevíte někdo co s tím?  ???
Menší zklamání: boot 50 sekund, u U9.10 to byla minuta, čekal jsem více no, dle zkušeností místních uživatelů beta a RC verzí  :)
Za měsíc hodlám udělat čistý reinstall (kdysi jsem na stolním PC cítěl znatelný rozdíl mezi upgradem a čistým reinstallem právě v bootu)
« Poslední změna: 02 Května 2010, 00:39:17 od Dandim »
OS: Fedora 25

radarov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Přechod na U 10.04 - povedlo se?
« Odpověď #8 kdy: 02 Května 2010, 01:08:40 »
Já po přechodu z 9.10 na 10.04 a po restartu PC objevil jen textovou verzi OS (Chyba byla při mém ignorování hlášení, že oxygen nebude podporován :o :-X) - Při startu nahlásí, že nemůže spustit themes oxygen a šup do textového režimu. Xserver po přihlášení teda ručně spustím, ale po odhlášení jsem zase v textu  :-\

Snad se to vyladí - byla by to škoda.
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,46573.0.html
ubuntu 16.04 (14.04)

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Přechod na U 10.04 - povedlo se?
« Odpověď #9 kdy: 03 Května 2010, 15:35:40 »
U me po restartu cerna obrazovka s logem HP a totalni zasek. Neslo jit ani do biosu a laptop nefunkcni. Vytahl jsem ho a pres livko jsem zalohoval data na jinej disk. Pak format a s cistym diskem uz mi to pak bios pustil, takze to musim dat zase do kupy, ale to se casem udela. Dnes widle, v pondeli asi Sabayon a zustanu jenom u techto dvou systemu, nehodlam riskovat dalsi likvidaci hadru instalovanim Lucidu.. :)

Když tě to nepustilo do BIOSu, tak jak jsi nabootoval livko?
Do biosu me to nepustilo az po finalni ciste instalaci a restartu. Samozrejme kazdej flashnutej bios si upravuju na prvni boot usb, druhej dvd a az treti hadr. Proste mi to neco podelalo s diskem na kterem jsem uz zaznamenal par vadnych sektoru. Uz jsem zpatky na tom samem disku, ale Lucid uz tam davat nebudu a obavam se ze uz asi zadne Ubuntu, od verze Feisty to jde s Ubuntu strme z kopce a pokud neco, tak uz jenom cistej Debian, ale ten mi laptop nebere uz vubec.. :)
edit: Spatne jsem formuloval prvni prispevek. Ta instalace mi odrovnala nejak hadr a to jsem tam zapomnel napsat. Do biosu a bootu livka jsem se dostal az jsem ten hadr vytahnul a bootnul pouze s livkem a flaskou v usb, bez interniho disku. Kdyz jsem zkousel flasku Sabayonu, tak to fungovalo taky, ale potreboval jsem volne usb porty, tak jsem radsi zvolil pro zalohu to cd..
« Poslední změna: 03 Května 2010, 15:39:20 od Pepe999 »

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Přechod na U 10.04 - povedlo se?
« Odpověď #10 kdy: 03 Května 2010, 18:44:21 »
U me doma v pohode a v praci mi to nechtelo povyseni nabidnout, tak jsem musel stahnout alternate CD a povedlo se.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.