Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kam se podel Botanicus?  (Přečteno 5794 krát)

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Kam se podel Botanicus?
« kdy: 15 Listopadu 2006, 11:31:09 »
Nevite nekdo, kam se podel Botanicus, drive jeden z nejaktivnejsich clenu fora?
Kód: [Vybrat]
Poslední příspěvek:  2006-10-25 19:19:26

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #1 kdy: 15 Listopadu 2006, 11:49:46 »
/me si nevině píská...
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #2 kdy: 15 Listopadu 2006, 12:52:39 »
mam dojem ze jsem ho nedavno videl na jabber konferenci...
treba uz ho to tu nebavilo :)
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #3 kdy: 15 Listopadu 2006, 13:07:09 »
Citace: Jenda
/me si nevině píská...
nechapu

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #4 kdy: 15 Listopadu 2006, 17:28:27 »
Někde tu je diskuze kde se všichni pohádali, asi ho to odvedlo od fóra. Škoda.
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #5 kdy: 15 Listopadu 2006, 18:26:14 »
Tusim som cital v ktoromsi blogu na abclinuxu, ze presedlal na Arch Linux, ked hajil jeho prednosti oproti Ubuntu. Skoda, ze sa neozyva, nejako som si ho identifikoval s tymto forom :(
« Poslední změna: 21 Listopadu 2007, 23:16:58 od Anna Taliánová »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #6 kdy: 15 Listopadu 2006, 19:48:23 »
jj, je fakt, ze tenhle clovicek vedel moc a jeho odpovedi vetsinou vedly k reseni.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Vojtin

  • Host
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #7 kdy: 15 Listopadu 2006, 20:47:05 »
Taky jsem si všiml jeho přesedlání na Archlinux.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #8 kdy: 16 Listopadu 2006, 11:21:19 »
Není první, kdo přesedlal. No jo. Uvidíme, jak se to vyvine. Arch taky vyzkouším, ale nemám v úmyslu nikam přesedlávat.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #9 kdy: 16 Listopadu 2006, 20:24:59 »
Je mladý, chce si všechno osahat. Není to nic proti ničemu. Už za éry působení zde ve fóru zkoušel Gentoo a koketoval s FreeBSD. Až získá potřebné penzum zkušeností bude mít jeho názor ještě větší váhu. Doufám, že Ubuntu obstojí ;)
« Poslední změna: 21 Listopadu 2007, 23:17:47 od Anna Taliánová »
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #10 kdy: 18 Listopadu 2006, 23:38:19 »
Citace: Jenda
Není první, kdo přesedlal. No jo. Uvidíme, jak se to vyvine. Arch taky vyzkouším, ale nemám v úmyslu nikam přesedlávat.
Hlavně kvůli HW důvodům (starší, méně výkonný) jsem chtěl Arch Linux vyzkoušet a přejít na něj dočasně než budu mít nový notebook. Bohužel nešel nainstalovat, resp. nedetekoval asi správně síť. Jak při síťové instalaci, tak po standardní. Ani Gentoo 2006.1 mi nenajelo ani s minimal CD ani z Live CD :( Takže zůstávám při Xubuntu 6.10.

Krígl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #11 kdy: 19 Listopadu 2006, 01:15:28 »
Zajímavé, kolik lidí začínajících s Ubuntu zkouší jako další krok Arch. Taky sem ho nedávno nainstaloval na "hrací" oddíl, začal sem z pátku na sobotu ve tři ráno (u mě obvyklý čas instalací), rozchodit Xka byla celkem fuška a s Pacmanem bylo taky dost trápení dokud sem pokorně neprovedl příslušné rituály (RTFM a oběť dvou mladých tučňáků), ale vypadalo to pěkně. Pak sem v úterý šel na pohovor kvůli práci a zjistil, že součástí pracovních povinností bude čas od času nainstalovat Debian, takže sem z cvičných důvodů Archa přemazal serverovou instalací Debianu testing (má pořád ten šikovný textový instalátor, se kterým sem byl tak spokojený u Breezyho), ať mám na čem trénovat, nicméně časem určitě dojde na druhé kolo.
Neutoneš dvakrát v téže řece.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #12 kdy: 19 Listopadu 2006, 13:02:47 »
Citace: Krígl
...takže sem z cvičných důvodů Archa přemazal serverovou instalací Debianu testing (má pořád ten šikovný textový instalátor, se kterým sem byl tak spokojený u Breezyho)...
Ten textový instalátor má nadále také i Ubuntu 6.06, 6.10 i 7.04 na Alternate CD.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #13 kdy: 19 Listopadu 2006, 17:21:38 »
Ahoj :)

Byl jsem na tuto diskusi upozornen, a tedy zkusim par slov odpovedet...

1) Ano, forum jsem opustil kvuli neustalym dohadum, ktere mne ani nebavily, ani mi nepripadaly dustojne.

2) Ad cesta distribucemi - je to trochu jinak - zacinal jsem na (fuj) rpmkovych: Mandriva --> OpenSUSE, ovsem videl jsem, ze to neni nic pro mne. Pak prisel Debian, ten uz se mi zacal zamlouvat hodne, ale mel sve vady (na Desktop, na server davam jedine Debian) a pak jsem objevil <reklama ;) > ubuntu </reklama>. Je to bozske distro, a navic graficky skvele navrzene, a hrozne mi vyhovuje nicmene...paralelne jsem zkousel ledacos dalsiho - Slackware, Gentoo, FreeBSD, Arch, Linux from scratch...ale vse melo sve chyby (jak uz to byva). Slackware je nadherne distro, ale jeho rozdil oproti LFS je relativne maly (berte to jako nadsazku, na druhou stranu, kompiloval jsem, co to slo, moc balicku to nema, slapt-get taky neni vzdycky vse), Gentoo ma spise hezke napady (ebuildy, USE, nadherne prehledne barvicky coby vystup Portage na stdin...), ale realne az tak super k pouziti mi neprijde, LFS je rucni az moc, FreeBSD proste uz neni Linux a prece jenom core-utils (GNU nastroje) jsou mocnejsi nez jejich bezne sestry a bratri (ls --color=auto je asi opravdu vysada pouze linuxich core-utils, o gawku nemluve), stejne tak se mi nelibi /etc a /usr/etc zvlast a podobne...na druhou stranu ledacos je na Freecku zase velmi dobre a mnoho dister z toho cerpa (viz popularni porty, nenechte se zmast, neni to jen vysada Gentoo, kupr. Arch se jimi inspiroval taky, skoro bych rekl, ze i vic nez Gentoo - zvlaste ve spojeni s abs). A Arch? Ten se mi tehdy zaboha nedarilo poradne nainstalovat, coz bylo - myslim - zpusobeno tim, ze jsem i to "base" docela vyrazne probral (jak jsem byl zvykly treba jiz od Slackware) a patrne se chybicka vloudila a blbe jsem hrabnul do nejake dulezite zavislosti a bylo...pokus o instalaci Arch byla v cervnu, kdy jsem mel smisene pocity z Dappera. Totiz testing se mi libil hodne, ale jak vypadalo stable (a navic LTS), mne prilis nepotesilo. Edgy uz vubec ne (mam vyhrady k upstartu, generickemu kernelu a tomu, ze se krom barvicek a zmineneho az tak moc podstatneho nezmenilo). Nelibi se mi ani to, ze Ubuntu hodla prejit k Smartu (je to tak, doufam, ze nekecam...?, balickovacimu systemu, ktery zvlada jak rpm, tak deb atp. Nejvetsi prusvih je ovsem s filosofii ubuntu - vadi mi, ze cpe do distra moc nove veci (viz upstart, podotykam, ze je to init system, genericky kernel a podobne), je az moc idiot-friendly a tedy neni slusne nastavitelne rucne (ano, rekl bych, ze uz to tak je) a ma problematicky dist-upgrade - ostatne ten mi nevysel a pak, po kratkem zkouseni Archu byla volba jasna. Tedy abych ubuntu nekrivdil, chyba v tom dist-upgradu byla z velke casti na me strane, vyzadoval balicku ubuntu-minimal, -desktop a jeste neco nebo tak nejak, coz jsem zjistil az a posteriorne, nicmene prijde mi divne, vyzadovat balicky obsahujici pulku systemu vcetne totalnich hovadin stylem nano k uspesnemu dist-upgrade. Nicmene tedy jsem nainstaloval Archa, po jistem premlouvani jej presvedcil na unicode a podobne, hezky vyladil system a jsem spokojen (predtim jsem nebyl, a proto vim, ze u Archu uz zustanu). Ale nebojte, vsem zacatecnikum doporucuju Ubuntu ;) Soucasne jsem presel z velikeho Gnome na prijemny a velmi schopny openbox && pypanel && GTK-aplikace (ale nikoliv gnome-aplikace, v tom je rozdil) a jsem spokojen. Napsal jsem si par pipe-menu (jedna z nejhezcich dovednosti openboxu, proste vysledek skriptu se promitne do menu, viz Google), hezky jsem si nakonfiguroval klavesove zkratky a podobne a dela se v tom primo bozsky.
A jinak - cestovat distry jsem musel, kdyz je moznost vyberu, vyuziju toho, kazdopadne ale po tom trictvrte roku na Linuxu uz jsem si nazor (a nejake zkusenosti) udelal a zvolil :)

Omlouvam se, neni-li to uplne tak nejvic prehledne, ale do tohodle hrozneho maleho okenka se v tom neda slusne orientovat :o

Toz...mejte se tu krasne, prijdete-li na Jabber (ano, stale pobyvam v ubunti mistnosti a do budoucna v tom neminim nic menit, distro nedistro, akorat ze uz nejsme na netlabu, ale na ubuntu@chat.linjab.net a kdyz mam cas, tak tam byvam...ostatne - prave pisu rubyovskeho bota (resp. Botabota :) ), a na to tam bejt proste musim, jinak by se to delalo fakt blbe ;)...) Ostatne nemyslim si, ze by zalezelo moc na tom, co clovek pouziva, vsici mame Linux, a principy jsou vsude stejne (a dokavad nebude kazde distro mit na vsechno svy klikatko, tak to tak i zustane), a rozhodne deni okolo Linuxu bedlive sleduju :)

GlidingFLY: Jen takova drobna poznamka - internet skyta bozske pole pro desinterpretaci a lide se na zaklade potkani na netu daji odhadovat vazne hodne moc tezko :)

A jeste technicka - pls neresme tu distra, pouze jsem se snazil vysvetlit, proc jsem presel, nechcu nikoho presvedcovat, resit, co ma Arch lepsi / horsi, ze upstart etc vubec neni spatnej, proste je to muj nazor a jak rikam, na distru nezalezi, kazdemu vyhovuje neco jineho...
« Poslední změna: 21 Listopadu 2007, 23:28:25 od Anna Taliánová »
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #14 kdy: 19 Listopadu 2006, 17:29:37 »
Pravda, dokuď bude kompatibilní mezi distribucemi, měla by být kompatibilní i komunita :)
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #15 kdy: 19 Listopadu 2006, 17:41:15 »
Naprosto souhlasím s Botanicem. Líbilo se mi, jak jsem se zhruba před rokem a půl ptal Daniela Glazmana, tvůrce Nvu na to, proč v dané době používal Linspire (kromě toho, že ho najali). Odpověděl, že je to úplně jedno, co používá, hlavně že "Linux IS Linux IS Linux". A ta věta se mi moc zalíbila.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Kam se podel Botanicus?
« Odpověď #16 kdy: 19 Listopadu 2006, 19:12:03 »
Jasne :) Krom toho, tahle komunita se rozjela primo skvele, je tu hodne schopnych lidi (diky moc vsem, kdoz se podileji), tak tu nejsem potreba. Resp. jinde muzu byt uzitecnejsi :) Ceska Arch komunita se rozjizdi az ted - ted vznikl web (http://archlinux.cz/), IRC forum (#archlinux.cz@irc.i.cz) a tak...

Jen tak pro zajimavost / pobaveni - na jabberovske forum zhruba 5 archistu, takze komunita tam je opravdu ruznoroda a je to jen dobre...
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.