Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Netbook Eee 1000H vs Ubuntu netbook Edition 10.04  (Přečteno 2051 krát)

Mara1681

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Netbook Eee 1000H vs Ubuntu netbook Edition 10.04
« kdy: 03 Května 2010, 00:20:40 »
Zdravím, nainstaloval jsem si na netbook Ubuntu jako druhý operační systém, ale hned po instalaci se vyskytly problémy... Při instalaci jsem totiž nastavoval jazyk češtinu a veškeré informační zdroje, jako datum a čas jsem dal na lokalitu české republiky. Ale hned po nastartování Ubuntu jsem si všiml, že Ubuntu je anglicky a čas byl o dvě hodiny na před. Chtěl jsem nastavit český jazyk, ale zažádalo si to připojení na internet, tak jsem zvolil internetové připojení pomocí Wi-fi, ale po zadání hesla a stisknutí tlačítka connect, se Ubuntu nechtělo připojit na Wi-fi, jelikož se připojit nemohl, tak mi znovu nabídl tabulku se změněním hesla a opětovným připojením. Heslo bylo správně, vše bylo správně, ale bohužel se na internet nepřipojil. Ubuntu mám krátce, skoro vůbec sním neumím, ale rád bych se to naučil. V netbooku mám tento typ síťové karty - RaLink RT2860. Hledal jsem ovladače na Linux(support.asus.com), ale našlo to jen BIOS a Manuál. Z Xp mám přístup na Internet, nějaké ty ovladače bych rád uvítal... Pokud někdo ví, co s tím, tak mi prosím poraďte. Předem děkuji, za všechny odpovědi. Mara

rosouk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Netbook Eee 1000H vs Ubuntu netbook Edition 10.04
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2010, 00:29:13 »
To iste mam na desktope, po zadani hesla sa snazi pripojit, potom stale dookola vyhadzuje tabulku na zadanie hesla.
Bude to nejaky bug, ak zrusim sifrovanie wifi siete, nie je problem sa pripojit. S nechranenou wifi sietou vsak v bytovke fungovat nemienim. Tiez som pomerne cerstvym uzivatelom Ubuntu, skusam ho od Intrepid Ibex, s takymto problemom si sam neporadim. Ostava len dufat, ze sa tu najde niekto, kto sa tomu rozumie a nema to na haku.

Mara1681

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Netbook Eee 1000H vs Ubuntu netbook Edition 10.04
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2010, 01:01:40 »
Fajn, tak jsem po tvé informaci snížil šifrování o jeden stupeň... Kupodivu to zabralo, Ubuntu se připojilo. Stále ale nechápu proč ten nejnovější a nejpoužívanější stupeň šifrování nefunguje. Jen tak mimochodem, nastavil jsem WPA2-PSK(AES), původně jsem měl WPA-PSK / WPA2-PSK. Zkus taky snížit typ šifrování a řekni, jestli to pomohlo...

nesro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Netbook Eee 1000H vs Ubuntu netbook Edition 10.04
« Odpověď #3 kdy: 03 Května 2010, 10:12:03 »
Mám také Asus EeePc 1000H. V Ubuntu Netbook Remix 9.10 mi šla wi-fi dobře, na dvou routrech. Po čisté instalaci Ubuntu Netbook Remix 10.04 wi-fi přestala fungovat, stejný problém jako vy - stále se to ptá na heslo k wi-fi a nové heslo do klíčenky. Možná by bylo dobrý říct, že kámoš má acer aspire one (ten z mountfieldu) a upgradoval si Ubuntu Netbook Remix z verze 9.10 na 10.04 a wi-fi mu funguje.

Snad se to vyřeší, dík


nesro



http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1440483
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/545443
« Poslední změna: 03 Května 2010, 10:33:43 od nesro »

Corsair

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re: Netbook Eee 1000H vs Ubuntu netbook Edition 10.04
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2010, 10:04:01 »
No já si na notebook asus eee pc 1000H naistaloval ubuntu 10.04 a wifi taky nejede ikdyž zadám funkční heslo tak se to nepřipojí.

puk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Netbook Eee 1000H vs Ubuntu netbook Edition 10.04
« Odpověď #5 kdy: 21 Května 2010, 13:33:45 »
Stalo se mi to  také. Při pokusu o přístup k zabezpečené síti a zadání správného hesla se počítač nepřipojil a žádal heslo znovu. Bylo to tím, že byla použita ochrana se sdíleným klíčem. Toto je potřeba nastavit i v profilu připojení.
A to takto:   pravým myšítkem kliknout na ikonu sítě v liště>zvolit "Upravit připojení..."> zvolit záložku Bezdrátová>kliknout na požadovanou síť>zvolit "Upravit">záložka "Bezdrátové zabezpečení">"Ověření" nastavit na "Sdílený klíč"

V mém případě mám nastavené zabezpečení takto:  klíč WEP, index WEP(klíče) 1, ověření sdílený klíč.

David Bokiy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Netbook Eee 1000H vs Ubuntu netbook Edition 10.04
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2010, 17:11:49 »
Tak sice uplne lamovsky reseni ale saci zmenit sirovani v routeru na WEP
a pak vse slape ....

fish

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: Netbook Eee 1000H vs Ubuntu netbook Edition 10.04
« Odpověď #7 kdy: 16 Června 2010, 20:40:47 »
Driver RT2860sta pre wifi je rozbitý
Pozrite na http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?id=85230 - hlavne časť
WiFi doesn't work?  Install the modules from Ralink!
Mám ešte ubuntu 9.10 - wifi funguje dobre, ale vypisuje veľa chybových hlášok.
Acer Aspire 5738ZG/Intel T4400/ATI MR HD 4650/4GB RAM :: Ubuntu 10.04 64bit/Kbuntu 10.10 64bit/Win7 HP 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.