Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Povýšení systému se nezdařilo  (Přečteno 1122 krát)

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Povýšení systému se nezdařilo
« kdy: 06 Května 2010, 07:11:16 »
Ahoj, doma meli na PC Ubuntu 9.10 64bit a ja jim to chtel predelat na novou 10.04, tak jsem dal v Ubuntu Upgrade, ktery probehl, potom jsem restartoval PC a situace je takova, ze se mi tam objevil novy kernel neco.22, kdyz ho vyberu (je defaultni), tak nabehne modra obrazovka s napisem Ubuntu a 4 teckama pod nim a tam to zamrzne. Kdyz vyberu kernel neco.21 (ten predchozi, pod kterym to jelo v 9.10), tak nabehnou X-ka, ale po nabehnuti nereaguje klavesnice a mys, takze nasleduje restart na tvrdo. Do nouzoveho rezimu (prikazovy radek) se dostanu i s tim neco.22 i s neco.21.
Co s tim delat nebo se na to mam rovnou vykaslat a dat novou cistou instalaci, coz bych teda dost nerad  :-\ ?

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Povýšení systému se nezdařilo
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2010, 10:10:00 »
Zruš v Grubu splash a quiet a podívej se, na čem to mrzne.
Taky se můžeš podívat do logů: /var/log/boot.log, /var/log/syslog.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Povýšení systému se nezdařilo
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2010, 10:38:45 »
Já vždy dělám čistou instalaci pač mi to většinou zabere cca max 2h i se vším nastavováním. A to se vyplatí  ;D
Zálohuji si veškeré věci hlavně Home adresář i ze skrytýma adresářema abych z toho mohl popřípadě tahat věci na které jsem zapomněl. Například uložená hesla ve Firefoxu atd... ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.