Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přístup k Hotmailu z Evolution  (Přečteno 3201 krát)

Faramir

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Přístup k Hotmailu z Evolution
« kdy: 06 Května 2010, 23:26:47 »
Zdravím, nainstaloval jsem si na netbook Acer Aspire 110 Ubuntu Netbook Edition 10.04. Nejdřív musím pochválit, že mi funguje veškerý HW naprosto bez problémů a je to rychlé. Nicméně nepodařilo se mi zprovoznit email v Evolution. Používám Hotmail a potřeboval bych k němu přístup právě přes Evolution (ten je prý nejpodobnější klasickému Outlooku, který používám na desktopu). Poradíte prosím, jak přístup k Hotmailu rozběhnout? Mám celkem 4 schránky, takže přihlašování přes webové rozhraní nepřipadá v úvahu.
Děkuji

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Přístup k Hotmailu z Evolution
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2010, 23:34:04 »
Hotmail nikdy nefungoval... tedy aspoň když jsme to tu na fóru řešili naposled. I do Outlooku je potřeba rozšíření. V Evolution není problém jakákoli jiná služba (Seznam, Google, Centrum atd.), ale tohle asi opravdu nejde. Jestli se to tedy nezměnilo. Prostě Microsoft se brání  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Faramir

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Přístup k Hotmailu z Evolution
« Odpověď #2 kdy: 07 Května 2010, 00:41:23 »
Microsoft se nebrání, pokud vím je MAPI zdokumentovaný a k volnému použití, jen je uzavřený (logicky, je to jejich "výrobek", tudíž si do toho nenechají od každého vrtat).
Jinak ano, do Outlooku je třeba nainstalovat Outlook Connector, ale to není problém, je to funkční řešení. A třeba Windows Live Mail umí Hotmail sám o sobě.
To, že v Evolution není problém jiná služba mi nepomůže, když používám Hotmail (jakožto nejlepší freemailové řešení).
Každopádně rád bych na netbooku používal Ubuntu Netbook Edition, ale jestli tohle nemá řešení, budu se holt muset vrátit na Windows. Přitom jsem si říkal, netbook je jednoduché zařízení, moc toho od něj nechci (rozhodně nic náročného), tam by mohl linux stačit. Jak je vidět, nestačí ani na netbook, škoda :-(
Jen lituji toho ztraceného času, kdy jsem experimentoval s nepoužitelným řešením. Proč ve Windows stačí dvakrát kliknout myší a funguje všechno a v linuxu nefunguje prakticky nic nebo je velký problém cokoliv zprovoznit (už jen přehrávání hudby se ukázalo jako hodně složité a teprve několikátý přehrávač mi přehraje všechno, přitom kodeky pro WMA mám nainstalované).

jmp

  • Host
Re: Přístup k Hotmailu z Evolution
« Odpověď #3 kdy: 07 Května 2010, 07:24:46 »
doporucuji tema uzamknout
osoba se stejnym nickem na jinem foru se pomerene hodne projevovala jako fanatik a provokater (troll)
nevim jestli je to tataz osoba, ale tyto cele dva prispevky na to pomerne dost ukazuji - nejak mi prijde, ze si v nich odporuje a ucelove zamenuje pricinu s nasledkem...
(ale mozna jsem jen zaujaty negativni zkusenosti s osobou stejneho nicku z jineho fora)

mariangru

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: Přístup k Hotmailu z Evolution
« Odpověď #4 kdy: 07 Května 2010, 08:45:46 »
Diví mě přístup Faramira - že ve Windows všechno jde jak má. Z mých zkušeností, možná ve Windows se dá lehce, jak Faramir píše, jedním kliknutím něco zprovoznit, možná. Já jsem měl s Windowsem problém, že možná nastavení šlo hladce ale systém pořád padal, neustále se zasekával, spousta chybových hlášek. Mě prostě Winodws nikdy nefungoval. Ubuntu mám 4 roky. Problémy se vždy objevily, ale vždy byly vyřešeny, pomocí wiki, nebo tady fora. Nepříjde mi ani v přístupu Faramira chuť cokoliv s problémem udělat. Nevím, proč Faramir se pouští do Linuxu, když není ochoten problémy řešit. Toť můj názor
Ubuntu Studio 12.10. HP ProBook4510s

Faramir

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Přístup k Hotmailu z Evolution
« Odpověď #5 kdy: 07 Května 2010, 17:43:59 »
Já jsem ochoten problém řešit, pokud má řešení. Ostatně kdybych nechtěl problém řešit, nechal bych si Windows a nepouštěl se do problémů. Jen prostě mám určité návyky, které nehodlám měnit a používám určité služby, které mi vyhovují a také je nehodlám měnit.

jmp: Proč chceš téma zamykat? Snad proto, že nevíš, jak daný problém vyřešit? Z mé strany se nejedná o žádnou provokaci, jen jsem se rozhodl dát na netbook Ubuntu a samozřejmě chci, aby plně fungoval. Povedlo se mi rozběhnout všechno kromě LiveMesh a Hotmailu (a samozřejmě Roboformu, ale to jsem se smířil s tím, že holt v linuxu není alternativa, jsem ochoten tuto zásadní chybu prominout).
BTW o jaké "jiné" fórum jde?
Ve svých příspěvcích si neodporuji, trvám na funkčnosti a je mi jedno, jak se toho dosáhne.

Jo a mimochodem, přidám takový citát (který ovšem evidentně platí. "Chytrý člověk napadne názor, hloupý člověk napadne uživatele." Nic osobního, ale nepřipomíná ti to něco? ;-)

beer

  • Host
Re: Přístup k Hotmailu z Evolution
« Odpověď #6 kdy: 10 Června 2010, 00:55:39 »
Také jsem se pokoušel problém vyřešit, stáhnul jsem si balíček mapi-evolution, nicméně nastavit mi to nešlo.
Asi to neumím.

Nicméně hotmail mám jen pro testovací účely a kvůli skydrive, takže ho oželím snadno. Nejlepší poskytovatel freemailu je dle mého názoru google, používám google apps a jsem spokojený.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Faramir

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Přístup k Hotmailu z Evolution
« Odpověď #8 kdy: 13 Června 2010, 14:02:28 »
POP není řešení, to se mi samozřejmě povedlo rozběhnout, ale já nechci stahovat emaily k sobě, já je chci mít na serveru, když udělám jakoukoliv změnu, aby se promítla i na ostatní PC, tedy používat MAPI.

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: Přístup k Hotmailu z Evolution
« Odpověď #9 kdy: 13 Června 2010, 14:40:57 »
Pokud to jde sprovoznit pres nějaký nástroj z windows tak zkuste použit wine, crossover nebo jiný program který umožňuje spouštění windows aplikace pod linuxem :-)
jabber: etnyx@jabbim.cz

Faramir

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Přístup k Hotmailu z Evolution
« Odpověď #10 kdy: 13 Června 2010, 15:18:32 »
To je dobrý nápad, nainstalovat přes WINE Windows Live Mail. Teď jen otázka, má Atom N270 dost výkonu na emulaci? Já to potřebuji na netbooku, na velkém PC mám Win7 a Outlook 2007.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Přístup k Hotmailu z Evolution
« Odpověď #11 kdy: 13 Června 2010, 17:23:11 »
POP není řešení, to se mi samozřejmě povedlo rozběhnout, ale já nechci stahovat emaily k sobě, já je chci mít na serveru, když udělám jakoukoliv změnu, aby se promítla i na ostatní PC, tedy používat MAPI.
To co popisujete je standardní protokol IMAP, hotmail jej nepodporuje?
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Faramir

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Přístup k Hotmailu z Evolution
« Odpověď #12 kdy: 13 Června 2010, 17:38:46 »
Hotmail má MAPI, chová se to jako IMAP, ale v některých věcech je lepší.

No, teď se mi aktualizuje netbook, tak až to dojede, nainstaluji WINE a zkusím ten Windows Live Mail, doufám, že to pojede. Bylo by bezva, kdyby fungoval i Windows Live Messenger, na ty náhražky, co jsou dostupné jsem si nezvykl, skoro nic neumějí. Tak držte palce ;-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.