Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Velice pomalá JAVA v 10.04 [vyřešeno]  (Přečteno 1979 krát)

__neo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Velice pomalá JAVA v 10.04 [vyřešeno]
« kdy: 10 Května 2010, 17:51:51 »
Ahoj,
narazil jsem na problém po té co jsem přešel na 10.04. Po upgradu se neskutečně zpomalily moje aplikace co mám napsané v JAVA v eclipse za pomocí google smartGWT. To zpomalení je opravdu příšerné. Většinu tohoto "extra času" navíc spotřebovává proces JAVA a to tak že vytěžuje CPU na 100% klidně i po dobu několik desítek vteřin. Zkusil jsem JAVU odinstalovat a znovu nainstalovat ale nepomohlo to.

Dokáže mi někdo poradit čím to je.

Děkuji
Karel.
« Poslední změna: 14 Května 2010, 14:12:07 od Tadeáš Pařík »

jmp

  • Host
Re: Velice pomalá JAVA v 10.04 [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 10 Května 2010, 18:16:45 »
doporucuji precist poznamky k vydani 10.04 - je tam zminka o zmene vychoziho interpretru javy na openjdk a co s tim, kdyz je potreba sunovska...

__neo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Velice pomalá JAVA v 10.04 [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 10 Května 2010, 18:44:31 »
To jsem kontroloval OpenJDK instalována není SUN JAVU jsem si nainstaloval ručně a je to pořád stejné :(

freon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Velice pomalá JAVA v 10.04 [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2010, 04:02:00 »
A to zpomaleni je pri vyvoji v eclipse, nebo pri ostrem behu tech web aplikaci nebo hosted mod od GWT? Jestli to je pri vyvoji, tak se podivej jestli mas stejne verze eclipse, javy a smartGWT jako predtim? Ja jsem totiz po upgradu na 10.04 a na nejnovejsi eclipse prisel o code completion v eclipse, kdyz zmacknu ctrl + space, vytuhne eclipse tak tipuju, ze ty nove eclipsy muzou blbnout, ale podlozene to samozrejme nicim nemam :]

good luck

__neo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Velice pomalá JAVA v 10.04 [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2010, 21:38:36 »
Ahoj,
není to při vývoji, Eclipse (Galileo) běží dobře, ale když spustím tu aplikaci z Eclipse přes ten integrovaný Jetty server pak je hrozně pomalá odezva v prohlížeči což předtím nebylo. Proces JAVA bere 90-100% CPU ale ne pořád jen když třeba kliknu na tlačítko. Pokud tu samou aplikaci přesunu na PC vedle kde jsou WIN XP a tomcat a v linuxu si otevřu Firefox a připojím se na ten server na PC vedle vše je v pořádku a aplikace běží normálně. Navíc i jiné aplikace v JAVA mají v 10.04 problémy, třeba OpenOffice,pokud provede automatické uložení tak ihned po uložení začne proces JAVA vytěžovat CPU na 100% navíc začne žrát paměť a běhen chvilky se vyčerpá dostupná RAM a skončí to havárií X-serveru. Hledal jsem v googlu a vypadá to že nejsem jediný kdo má takovéto problémy s JAVOU po přechodu na 10.04 .. Našel jsem pár rad jak přenastavit Firefox ale to je jen drobné rychlení a problém jako celek to neřeší.

Děkuji za jakékoliv rady ..

Karel.

freon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Velice pomalá JAVA v 10.04 [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 11 Května 2010, 23:30:30 »
A zkousel jsi misto pod jetty to rozjet pod tomcatem, nebo jinym AS?

__neo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Velice pomalá JAVA v 10.04 [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 14 Května 2010, 12:58:08 »
Ahoj,
zkusil jsem to a překvapivě to pod Tomcatem jede dobře. Takže prozatím je to provizorně vyřešeno. Díky za rady. Kdyby někdo náhodou věděl proč je to pod Jetty tak pomalé byl bych vděčný za info

Dík

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.