Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1  (Přečteno 13251 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« kdy: 10 Května 2010, 19:03:34 »
Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1 do U8.04?
Zatím jsem si stáhl pouze GoogleEarthLinux.bin 24MB.
Díky.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #1 kdy: 10 Května 2010, 20:55:39 »
Kód: [Vybrat]

chmod a+x GoogleEarthLinux.bin
sudo ./GoogleEarthLinux.bin

Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

only.cheez

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #2 kdy: 10 Května 2010, 21:21:27 »
Nebylo by lepší použít repozitář Medibuntu?

FredFlinstone

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2010, 16:03:34 »
stiahnuť Google Earth zo stránky: http://earth.google.com/
je to súbor "GoogleEarthLinux.bin" (24,8MB)
dať ho do nejakého adresára (napr.userXY\Downloads)
spustiť "Root terminal", zadať administrátorské heslo a nastaviť sa do požadovaného adresára:
Kód: [Vybrat]
root@mypc:/home/userXY# cd /home/userXY/Downloadzmeniť permission na inštalačný súbor:
Kód: [Vybrat]
root@mypc:/home/userXY# chmod +x GoogleEarthLinux.binspustiť inštalátor:
Kód: [Vybrat]
root@mypc:/home/userXY# sudo ./GoogleEarthLinux.binzobrazí sa úvodný dialog "Google Earth Setup", pokračovať cez [Begin install]
na konci hláška: Installation complete ...
[Start] a spustí sa "Google Earth"

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2010, 16:30:55 »
FredFlinstone, díky, jede to skvěle... proč si to tam postup nenapíše rovnou Google? Jak to máme vědět?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #5 kdy: 11 Května 2010, 17:37:34 »
FredFlinstone, díky, jede to skvěle... proč si to tam postup nenapíše rovnou Google? Jak to máme vědět?

Odpověď jste dostal už v první reakci.
Nevím, proč by na Google psali, že po stažení se máte přepnout do složky, kam si stáhnete instalátor - spustitelný soubor .bin, máte mu nastavit spustitelný příznak a máte ho spustit....
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #6 kdy: 12 Května 2010, 08:12:50 »

Nevím, proč by na Google psali, že po stažení se máte přepnout do složky, kam si stáhnete instalátor - spustitelný soubor .bin, máte mu nastavit spustitelný příznak a máte ho spustit....

Jestli jim jde o to, aby soft používalo co nejvíce (i tupých) lidí, tak by to nebylo od věci.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #7 kdy: 12 Května 2010, 12:11:23 »
Jestli jim jde o to, aby soft používalo co nejvíce (i tupých) lidí, tak by to nebylo od věci.
Jsem toho názorum že tupí lidé by se neměli zaobírat instalací čehokoli na počítač. Pokud někdo neví, že ve, dle Vašich slov, starém systému jsou spustitelné soubory .exe a jejich analogie je v Linuxu soubor .bin a že pro spuštění souboru v Linuxu je nutno mít soubor nastaven jako spustitelný, neměl by takový člověk dělat nic jiného než systém užívat (ať již starý nebo nový).
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #8 kdy: 12 Května 2010, 12:15:23 »
Jestli jim jde o to, aby soft používalo co nejvíce (i tupých) lidí, tak by to nebylo od věci.
Jsem toho názorum že tupí lidé by se neměli zaobírat instalací čehokoli na počítač. Pokud někdo neví, že ve, dle Vašich slov, starém systému jsou spustitelné soubory .exe a jejich analogie je v Linuxu soubor .bin a že pro spuštění souboru v Linuxu je nutno mít soubor nastaven jako spustitelný, neměl by takový člověk dělat nic jiného než systém užívat (ať již starý nebo nový).

Naprostý souhlas. Když už mám právo používat sudo, měl bych mít povědomí o tom jak se systém spravuje.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #9 kdy: 12 Května 2010, 15:02:56 »
 ;) Máte pravdu stydím se...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

FredFlinstone

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #10 kdy: 23 Května 2010, 11:54:42 »
přátelé, klídek.
Sám viem aké je to blbé ak mi niečo v Linux-e nefunguje, neviem s tým pohnúť, dva dni pátram na Google, skúšam rôzne postupy, ale vzhľadom k tomu, že som v Linuxe začiatočník, tak mnohé z týchto postupov nedokážem 100% zopakovať, takže výsledok je - neúspech.
A potom mi nejaký "macher" na moju otázku v diskusii odpíše - *censored*, podívej se na net, tam je všechno!
Alebo nejaký iný dobrák mi poradí - nainštaluj si Linux XYZ, tam ti to pôjde.
Takže skúsme neodsudzovať niekoho, len preto, že si nedokáže nainštalovať niečo v Linuxe a "má tie gule", že sa odváži spytať v diskusii.
Buďme radi, že je to ďalší dobrodruh, ktorý to skúša s Linuxom.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #11 kdy: 10 Července 2010, 12:29:45 »
Snažím se nainstalovat kamarádce Google Earth 5 (GoogleEarthLinux.bin dnes staženo) stejným způsoben v U10.04.
Výsledek při spuštění programu je v příloze.
Adresáře existují, práva jsou asi v pořádku. Když vymažu celý /home/user/.gooleearth, vytvoří se znovu a výsledek je stejný.
Při spuštění z terminálu se nic nevypíše.

Po instalaci se vypíše toto:
Citace
Installing mimetypes...
Installing desktop menu entries...
Installing desktop icon...
Fatal error in __driConfigOptions line 1, column 0: unknown encoding.
Google Earth has caught signal 6.



We apologize for the inconvenience, but Google Earth has crashed.
 This is a bug in the program, and should never happen under normal
 circumstances. A bug report and debugging data have been written
 to this text file:

    /root/.googleearth/crashlogs/crashlog-4c384dfb.txt

Please include this file if you submit a bug report to Google.


Po instalaci GE 5.1.3533.1731 z repozitáře je situace stejná.

Jak na to?

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 10 Července 2010, 12:40:58 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

__neo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #12 kdy: 11 Července 2010, 11:39:11 »
Ahoj,
jen bych přidal drobné zamyšlení se nad touhle věcí. Tohle je totiž důvod proč Linux není "Systém pro lidi" i když se tím ubuntu hrdě pyšní. Prostě káždá blbost je tu neskutečně složitá pro normálního uživatele. Sakra co je špatné na tom chtít si stáhnout google Eart z jejich stránek ? Proč to prostě nemůže po stažení rovnou fungovat ?Proč musí mít člověk zkušenosti administrátora aby dokázal rozchodit blbej google Earth. Já s těmito věcmi problémi sice nemám ale úplně chápu lidi kteří prostě neví že exustuje nějaký bit který nastavuje spustitelnost souboru a taky proč by to kruci měli vědět ? A nejvíc mě mě dojímají ty rádoby "dobří" Linuxáři kteří se tu pohoršují nad tím že někdo něco neví, přitom on sám si to před 5 minutami přečetl v příručce.

Karel.

novas33

Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #13 kdy: 11 Července 2010, 12:19:02 »
Ahoj,
jen bych přidal drobné zamyšlení se nad touhle věcí. Tohle je totiž důvod proč Linux není "Systém pro lidi" i když se tím ubuntu hrdě pyšní. Prostě káždá blbost je tu neskutečně složitá pro normálního uživatele. Sakra co je špatné na tom chtít si stáhnout google Eart z jejich stránek ? Proč to prostě nemůže po stažení rovnou fungovat ?Proč musí mít člověk zkušenosti administrátora aby dokázal rozchodit blbej google Earth. Já s těmito věcmi problémi sice nemám ale úplně chápu lidi kteří prostě neví že exustuje nějaký bit který nastavuje spustitelnost souboru a taky proč by to kruci měli vědět ? A nejvíc mě mě dojímají ty rádoby "dobří" Linuxáři kteří se tu pohoršují nad tím že někdo něco neví, přitom on sám si to před 5 minutami přečetl v příručce.

Karel.

Ahoj,
Složité to zas tak není Google Earth stačí jenom přidat zdroj Medibuntu  http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20po%20instalaci  a pak pak stačí Google Earth jenom nainstalovat.na stahování z jejich stránek není nic špatného,ale proč to dělat složitě.Tímto si nechci hrát na nějakého Linuxáře,spíš jsem počítačový analfabet a neříkám,že je všechno jednoduchý v Linuxu a hned všechno jde,ale většina věcí funguje.Aspoň tedy mně.
Ubuntu 18.04 LTS

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #14 kdy: 11 Července 2010, 21:36:51 »
Složité to zas tak není Google Earth stačí jenom přidat zdroj Medibuntu  http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20po%20instalaci  a pak pak stačí Google Earth jenom nainstalovat.

To jsem udělal, a nefunguje (v U10.04) viz výše...

Nevím ani jak Googe Earth, instalovaný ze staženého soubor GoogeEarthLinux.bin odinstalovat.
« Poslední změna: 11 Července 2010, 21:50:12 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #15 kdy: 11 Července 2010, 21:41:29 »
Tohle je totiž důvod proč Linux není "Systém pro lidi" i když se tím ubuntu hrdě pyšní.

Mám Linux nejraději ze všech OS a Ubuntu ze všech Linuxů, ale plně s tebou neo souhlasím... Po instalaci strávím den dva tím, aby všechno chodilo a stejně se mi nikdy vše nepodaří...

Momentálně se mořím už jen s RealPlayerem, Google Earth, připojením na inet přes bluetooth, atd.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #16 kdy: 11 Července 2010, 22:14:03 »
Tohle je totiž důvod proč Linux není "Systém pro lidi" i když se tím ubuntu hrdě pyšní.

Mám Linux nejraději ze všech OS a Ubuntu ze všech Linuxů, ale plně s tebou neo souhlasím... Po instalaci strávím den dva tím, aby všechno chodilo a stejně se mi nikdy vše nepodaří...

Momentálně se mořím už jen s RealPlayerem, Google Earth, připojením na inet přes bluetooth, atd.

Ani ve Windows běžný uživatel není schopen rozchodit X věcí sám. Dostávám od svého okolí několik telefonů kvůli naprostým "banalitám"...jak se vypaluje, jaký program pro vypalování, sekla se klávesnice atp..můj názor je, že vždy je chyba mezi klávesnicí a židlí. Pokud uživatel ví o systémech kulové, nenainstaluje nic ani ve windows, ani v linuxu a to nemluvím o nějaké stabilitě systému, s čímž instalace aplikací úzce souvisí.

Není pravda, že se linux nastavuje dva dny, jak tady bylo řečeno, já mám zavedení čistého systému hotové max za 3 hodiny s veškerým základním softwarovým vybavením, kterého je už po instalaci víc než dost. Google Earth jsem taky zkoušel (někdy před půl rokem), vše ihned fungovalo.. Tak jako ve Widlích, tak i v Linuxu platí - Jak si to uděláte, tak to máte.
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #17 kdy: 12 Července 2010, 09:30:14 »
Google Earth jsem taky zkoušel (někdy před půl rokem), vše ihned fungovalo..

..a to mě taky a to je mi prd platný. Google Earth používám už několik let, na U8.04 mi normálně běží a na U10.04 po stejné instalaci (oběma způsoby) nenaběhne a píše chybu. Asi je problém na židli a přečetl jsem málo článků o systému... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #18 kdy: 12 Července 2010, 09:43:58 »
Google Earth jsem taky zkoušel (někdy před půl rokem), vše ihned fungovalo..

..a to mě taky a to je mi prd platný. Google Earth používám už několik let, na U8.04 mi normálně běží a na U10.04 po stejné instalaci (oběma způsoby) nenaběhne a píše chybu. Asi je problém na židli a přečetl jsem málo článků o systému... :-)

Kurňa já to snad doma vyzkouším :)
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #19 kdy: 12 Července 2010, 09:47:52 »
Ani ve Windows běžný uživatel není schopen rozchodit X věcí sám.

Google Earth ano. Naistalovala ho má jedenáctiletá dcera asi za 3 minuty.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #20 kdy: 12 Července 2010, 09:55:14 »
Instalace Google Earth z repozitáře Medibuntu v aktualizovaném Lucidu včera fungovala bez problémů. Instaloval jsi to nejdřív z toho staženého instalátoru, že?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #21 kdy: 12 Července 2010, 09:57:05 »
Instaloval jsi to nejdřív z toho staženého instalátoru, že?

Ano, v tom je asi ten problém. Ale potom jsem smazal (/opt/googleearth, /home/user/.googleearth) a nainstaloval znovu ze synapticu a výsledek stejný...
« Poslední změna: 12 Července 2010, 10:04:54 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #22 kdy: 12 Července 2010, 10:00:59 »
Instaloval jsi to nejdřív z toho staženého instalátoru, že?

Ano, v tom je asi ten problém. Ale potom jsem smazal (/opt/googleearth, /home/.googleearth) a nainstaloval znovu ze synapticu a výsledek stejný...

Ty adresáře v home, do kterých nemůže zapisovat (viz tvůj screenshot) jsi mazal? Pokud tam nemůže zapisovat, nejspíš tam budou a se špatnými právy.
Asi mi trvale throtluje procesor a selhávají obrazové čipy.. vždyť to píšeš.

Každopádně tam někde nějaký zbytek bude.
« Poslední změna: 12 Července 2010, 10:09:56 od GdH »

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #23 kdy: 12 Července 2010, 10:01:51 »
Citace
Google Earth ano. Naistalovala ho má jedenáctiletá dcera asi za 3 minuty.

Za to taťka s tím nějak bojuje :) No já nevím, v příloze jsem poslal printscreen..já to měl nainstalované asi za minutu. Šel jsem cestou nejmenšího odporu, jak říkal GdH, z repa po přidání zdrojů Medibuntu naprosto bez problémů - U 10.04

[attachment deleted by admin]
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Armus69

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
    • http://www.netlancers.cz
Re: Jak nainstalovat Google Earth 5.0 nebo 5.1
« Odpověď #24 kdy: 12 Července 2010, 10:06:54 »
Jak pročítám buglisty googlu tak je chyba u nich v balíkách, netýká se to je *buntu ale i fedory , takže je  nutné počkat na novou verzi od googlu.

          Takže instalace chybné binárky a není chybou linuxu. Ještě se do toho míchaj mesalib 
         a parsování xml.    více na
Kód: [Vybrat]
http://www.google.com/support/forum/p/earth/thread?tid=5da393653cabeeb0&hl=en
« Poslední změna: 12 Července 2010, 10:16:20 od Armus69 »
jabber:  Armus69@jabber.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.