Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: teplota HDD v notebooku  (Přečteno 3482 krát)

sportivo700

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
teplota HDD v notebooku
« kdy: 10 Května 2010, 22:47:30 »
Zdravím,
Nedávno jsem zjistil, že mam možnost sledování teploty na HDD. Ale dost mě zarazilo to červené světýlko. Chtěl bych se zeptat jestli by sem neměl přemejšlet o nějakym clazení HDD nebo jestli teplota 47°C je v pořádku :-)
ASUS X50N-AP232C (série F5) Linux Ubuntu 10.04 LTS

existpierre

  • Host
Re: teplota HDD v notebooku
« Odpověď #1 kdy: 10 Května 2010, 23:57:56 »
no ja som toto tiez riesil, pretoze mi zacal cvakat disk, celkovo som postrehol prehrievanie notebooku, poprve povysavaj vetrak, za ten cas sa ti toho nanesie ani nevies(okom to ani nemusis vidiet) :) tym padom horsie odvadza teplo aj od disku.. ale ja som si aj kupil toto

http://www.alza.sk/zalman-zm-nc1500-d120546.htm

je to paradne vsade mi klesli teploty, procesor o 8-10° a disk az o 13-15° (!!!)  ... pretoze disk je priamo nad najchladnejsiou castou, takze teraz mam teploty disku okolo 34-35° z povodnych 46-50°

sportivo700

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: teplota HDD v notebooku
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2010, 00:04:21 »
Co se týče prachu v mim notebooku, tak sem na to docela háklivej a z krytu sem sundal všechny šroubky :-D a čistim to celkem pravidelně :-D ale ta podložka mě teda dostala :-D tolik peněz zatim nemam :-D ale tak s dalšim strojem to asi koupim :-D
ASUS X50N-AP232C (série F5) Linux Ubuntu 10.04 LTS

existpierre

  • Host
Re: teplota HDD v notebooku
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2010, 00:09:11 »
je to fajna vec a myslim ze som si tym pekne predlzil zivotnost disku, pri takych nizkych teplotach sa tak neopotrebuje :) viem ze to vela stoji,s dovozom som dal 42 eur, ale je to dlhodoba investicia, celkovo notas sa ti pri vysokych teplotach velmi opotrebuva a je lepsie investovat 40 do chladenia ako 500 do noveho notasku, co tak hned nenaskriabes :)


a este taka otazka, to mas lahky pristup k chladeniu? teda ja som notas eeste nikdy nerozoberal..  neznici sa mi tym zaruka ak to otvorim ? bo vidim ze dake skrutky su pod chladenim

sportivo700

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: teplota HDD v notebooku
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2010, 13:42:19 »
no jak to inženýři z asusu myslely opravdu nevim  ;D podle mýho to chlazení je dělaný jenom pro procesor  :) podle mě to vzduch nasává v oblasti kolem procesoru a RAMky, myslym že těžko to něco protlačí okolo hadru  ???
Posuď sám, fotky jsou na http://tribratri.wz.cz
ASUS X50N-AP232C (série F5) Linux Ubuntu 10.04 LTS

existpierre

  • Host
Re: teplota HDD v notebooku
« Odpověď #5 kdy: 11 Května 2010, 14:13:31 »
zuajimavo riesene by som povedal, ta rura  :D no ten ventilator musi zniekadial nasavat vzduch, cize ho nasava z vnutra notebooku a tym padom odvadza teplo von, len ci aj disku, to som podla fotiek nevidel :D ale myslim ze cast ano, kazdopadne, ako vravim, ta podlozka by ti problem vyriesila, su aj ine, lacnejsie typy

sportivo700

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: teplota HDD v notebooku
« Odpověď #6 kdy: 11 Května 2010, 15:45:31 »
teplo se odvětrává vzadu :) to dole nenajdeš  ;D a do notebooku se vzduch dostává těma dírkama co sou vidět na fotce s kratama :-)
ASUS X50N-AP232C (série F5) Linux Ubuntu 10.04 LTS

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.