Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: numericka klavesnice nepise cisla, ale hejbe s mysi [vyřešeno]  (Přečteno 3813 krát)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Zdravim, na ubuntu 9.10 mi z niceho nic numpad prestal psat cisla a zacal misto toho hybat mysi podle cisla ktere jsme zmacknul, tj cislo 4 a 6 pohyb mysi doprava a doleva, cisla 8 a 2 nahoru a dolu. Zmackuti petky znamena kliknuti levym tlacitkem.

V GDM cisla normalne funguji, druhemu uzivateli take, ovsem me po chvilce po prihlaseni uz fungovat prestanou a pak uz to jen hybe s mysi.

Rad bych zase numpadem psal cisla, vite, jak by se to dalo vyresit?
« Poslední změna: 24 Března 2011, 16:02:51 od Anna Taliánová »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: numericka klavesnice nepise cisla, ale hejbe s mysi
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2010, 16:20:50 »
shift+numlock ;)
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: numericka klavesnice nepise cisla, ale hejbe s mysi
« Odpověď #2 kdy: 12 Května 2010, 16:42:58 »
shift+numlock ;)

Diky, to by me nenapadlo, K+ :)
« Poslední změna: 24 Března 2011, 16:02:07 od Anna Taliánová »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: numericka klavesnice nepise cisla, ale hejbe s mysi
« Odpověď #4 kdy: 12 Května 2010, 16:53:49 »
ono je to aj aj v system>predvolby>klavesnica>mys klavesami, ale naco tolko klikania :)
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: numericka klavesnice nepise cisla, ale hejbe s mysi [vyreseno]
« Odpověď #6 kdy: 12 Května 2010, 17:18:15 »
shift + numlock? To mě asi jebne  :D. Je to tak 14 dní co sem si to asi nějak nevědomky zapnul to posouvání myši numlockem. já sem se nemohl dostat ani do synapticu (přes svoje heslo). Furt sem dumal co sem tam instaloval a až dávno po tom mě napadlo kuknout na nastavení klávesnice. A to už sem chtěl první přeinstalovat terminál, pak sem zjistil, že mi to dělá všude, tak sem hledal nějakou hovadinu v systému.  :D

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: numericka klavesnice nepise cisla, ale hejbe s mysi [vyreseno]
« Odpověď #7 kdy: 12 Května 2010, 17:20:58 »
shift + numlock? To mě asi jebne  :D. Je to tak 14 dní co sem si to asi nějak nevědomky zapnul to posouvání myši numlockem. já sem se nemohl dostat ani do synapticu (přes svoje heslo). Furt sem dumal co sem tam instaloval a až dávno po tom mě napadlo kuknout na nastavení klávesnice. A to už sem chtěl první přeinstalovat terminál, pak sem zjistil, že mi to dělá všude, tak sem hledal nějakou hovadinu v systému.  :D

napodobne. Ale po chvili jsem zacal pouzivat cisla na klavesnici tam, kde jsou normalne hacky
« Poslední změna: 24 Března 2011, 16:02:22 od Anna Taliánová »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.