Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po 1 měsíci stabilní desktop?  (Přečteno 1624 krát)

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Po 1 měsíci stabilní desktop?
« kdy: 16 Května 2010, 06:50:13 »
Zdravím. Mam jednu otázku. Hodně jsem slyšel že Ubuntu je po 1 měsíci vydávaných aktualizací stabilní. Chci se zeptat tedy třeba také Ubuntu 9.10 které mělo prý po vydání mnoho chyb tak po měsích již zhruba ty chyby byly vyřešené? A třeba vím že takové 10.04 je hodně kvalitní a prý se nemusí se cekat ani ten měsíc treba na upgrade...
« Poslední změna: 17 Května 2010, 05:17:27 od zaza »
Os. blog valerblog.8u.cz .

novas33

Re: Po 1 měsíci stabilní desktop?
« Odpověď #1 kdy: 16 Května 2010, 08:38:00 »
Zdravím. Mam jednu otázku. Hodně jsem slišel že Ubuntu je po 1 měsíci vydávaných aktualizací stabilní. Chci se zeptat tedy třeba také Ubuntu 9.10 které mělo prý po vydání mnoho chyb tak po měsích již zhruba ty chyby byly vyřešené? A třeba vím že takové 10.04 je hodně kvalitní a prý se nemusí se cekat ani ten měsíc treba na upgrade...

Ahoj,
Ono asi záleží kdo jaký má stroj já mám HP Presário CQ 61 a hned po instalaci 10.04 mi všechno funguje.Instaloval jsem hned po vydání verze a nepocítil jsem nějakou nestabilitu,ale asi lepší než upgrade je nová instalace.Jestli se ptáš jestli už mám přejít na novou verzi tak určitě.Možná,že nějaké chyby tam mít budeš,ale určitě se dají vyřešit.Vyzkoušej a uvidíš. ;)
Ubuntu 18.04 LTS

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Po 1 měsíci stabilní desktop?
« Odpověď #2 kdy: 16 Května 2010, 12:16:01 »
No chci si nainstalovat čisou instalaci nejnovější verze 10.04. Já myslím že muzu hned a ze nemusim čekat.. Protože mam trochu obavy jestli už je dostatečne stabilní. Ale já myslím že jo. I recenze jsou pozitivní.
Os. blog valerblog.8u.cz .

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Po 1 měsíci stabilní desktop?
« Odpověď #3 kdy: 16 Května 2010, 12:17:47 »
No a instaluju z minimal cd. Me to celkem vyhovuje je tam více mozností a hlavně to instaluje nejnovejší balíky (tedy v distribuci).
Os. blog valerblog.8u.cz .

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Po 1 měsíci stabilní desktop?
« Odpověď #4 kdy: 16 Května 2010, 21:26:26 »
.... Hodně jsem slišel že Ubuntu je po 1 měsíci...

Opomenu interpunkci, větnou skladbu a slohové chyby, ale ta vyjmenovaná slova by sis pamatovat mohl.


Edit : Výborně, alespoň takhle :)
« Poslední změna: 17 Května 2010, 08:19:40 od stet »
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Re: Po 1 měsíci stabilní desktop?
« Odpověď #5 kdy: 18 Května 2010, 01:17:49 »
Určitě záleží kam, každopádně na server sem se už zařekl po zkušenostech i s tímto novým Ubuntu, že tam unstable/experimental Ubuntu nepatří. Na desktop je to určitě věcí diskuze, ale obecně jedině u LTS díky delší životnosti se dá počítat, že se někdy přiblíží k hodnotě pod 1000 chyb, ale určitě ne po měsíci. Je otázkou zda to na desktopu vlastně vadí, pokud to alespoň naběhne :D. Každopádně u 10.04.1 bych si byl jistější.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Po 1 měsíci stabilní desktop?
« Odpověď #6 kdy: 18 Května 2010, 09:10:53 »
Proč si člověk, kterýmu jde o stabilitu instaluje poslední verzi OS? Nechápu...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Kedrigern

Re: Po 1 měsíci stabilní desktop?
« Odpověď #7 kdy: 18 Května 2010, 09:43:29 »
Proč si člověk, kterýmu jde o stabilitu instaluje poslední verzi OS? Nechápu...
Nový software opravuje známe bugy. A míchat staré distro s novým softem je na nic.

Já třeba do školy píšu v C# a ten se dost mění. Stejně tak OpenOffice je tedy v 10.04 řádově stabilnější a rychlejší (u mě). Ale pár drobných chybek, co v 9.10 nebyly tu mám...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Po 1 měsíci stabilní desktop?
« Odpověď #8 kdy: 18 Května 2010, 09:59:56 »
Mne osobne sa zda ze 10.04 je ovela nestabilnejsia ako predchadzajuce. Aspon na mojom zeleze. Napriklad wifi ktora bola v predchadzajucich verziach uz stabilna tak sa mi straca. Alebo vsetky plochy sa identifikuju ako plocha1 co pravdepodobne znemoznuje compizu umiestnovat okna na jednotlive prednastavene plochy a urcite by sa naslo aj viac. (grafika...)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.