Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zachycené akce myši  (Přečteno 696 krát)

Welblaud

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Zachycené akce myši
« kdy: 16 Května 2010, 10:29:33 »
Pochybuju, že někdo bude vědět něco bližšího, ale musím se podělit o jeden problém.

Ubuntu provozuju na noťasu FS Amilo Pro 3454 tak nějak třetím rokem. Má to nVidii, takže používám proprietární ovladač. Asi tak s příchodem verze Jaunty se mi začala dít jedna nemilá věc. V určitý, vlastně nevysledovatelný moment se mi vždycky akce kliknutí myši zachytila v nějakém prvku, kurzorem šlo hýbat, ale jakékoliv klikání nebo dokonce akce z klávesnice zůstávaly v jednom elementu prostředí.

Příklady:
– po kliknutí na nějakou ikonu v oznamovací oblasti se objevilo okno aplikace, klikání a akce z klávesnice však „zůstávaly“ právě v klikací oblasti; tzn. kliknutí kamkoliv vždy jen vyvolalo okno aplikace a zase ho shodilo;
– v určitý moment šlo ovládat jedno a pouze jedno okno, pokud jsem použil chrome, byly akce klávesnice i tlačítek myši lapeny právě v něm, lze tedy přepínat záložky, lze klikat na něco z ovládacích prvků, ale nelze kliknout mimo okno ani na obsah stránek.

Tyhle problémy se někdy podaří částečně vyřešit tím, že klávesovou zkratkou vypnu dotyčnou aplikaci, ani pak ale není prostředí stabilní a je nutné restartovat Xka.

Nevím, jak problém lépe popsat, prostě se v neurčitý moment blokne napůl klikání myší. Myš jsem samozřejmě už hodněkrát měnil, upgradoval jsem i reinstaloval komplet. Zkoušel jsem i měnit ovladače grafiky. Divné je, že se mi to skutečně děje až od určitého vydání distribuce. Problém se časem a postupem aktualizací trochu jakoby zlepšil, děje se trochu jinak a méně, ale přesto se děje i v Lynxu.

Měl jsem dlouho dojem, že to souviselo se Skypem, což, pravda, není zrovna nativní Gnome aplikace... Teď se to děje se skypem minimálně (tedy při akcemi s ním), ale zase více s Chrome. Mohlo by to vězet někde na půli cesty mezi Gnome a Qt?

Naprosto netuším, jestli může být problém v Gnome, v jádru nebo dokonce někde v hardwaru.

Budu vděčný alespoň za názory.  ::)

Hloupé je, že vlastně nevím, kdy jsem kterou aplikaci začal používat, většinou klikám ve více oknech různých aplikací a najednou ups...
« Poslední změna: 16 Května 2010, 10:41:42 od TeaLover »
Nu což, linux JE závislost, a ne že ne…

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.