Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Z Ubuntu 10.04 do sítě Windows?  (Přečteno 3061 krát)

svo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Z Ubuntu 10.04 do sítě Windows?
« kdy: 19 Května 2010, 15:49:30 »
Prosím o radu: Z Ubuntu 9.10 jsem snadno přistupoval do domény s Windows (Server 2003). Po přechodu na 10.04 to nejde: pokud v nabídce Místa kliknu na Síť a potom na zástupce síťového serveru, nenabídne se mi jako dřív přihlášení do sítě (domény), ale vypíše se hlášení:

"Nelze připojit umístění
DBus error org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Message did not receive a reply (timeout by message bus)"

Nikde jsem nenašel radu. Nesetkal jste se s tím někdo?

Pěkně Vás zdravím

Josef Svoboda

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: Z Ubuntu 10.04 do sítě Windows?
« Odpověď #1 kdy: 19 Května 2010, 22:18:17 »
Zkuste se podívat jestli máte nainstalovaný smbclient (třeba příkazem "aptitude install smbclient"). Jestli ano, tak zkuste jestli něco vypíše příkaz "smbtree -N". Příkazy zadávejte v konsoli (terminálu).
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re: Z Ubuntu 10.04 do sítě Windows?
« Odpověď #2 kdy: 20 Května 2010, 01:03:58 »
Mou odpoved neberte jako moc validni, nicmene ja Ubuntu hlasim do domeny W2003 serveru a po aktualizaci 8.04 --> 10.04 to nechtelo uzivatele pustit.
Ve sprave softwaru je aplikace Active directory "neco"/membership? gui (kdyz date vyhledat active directory, najde to) a pres ni pridam stanici do domeny. Treba Vam to pomuze, ale jak pisu vyse, sam tapu.
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

svo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: Z Ubuntu 10.04 do sítě Windows?
« Odpověď #3 kdy: 20 Května 2010, 09:29:03 »
Zkuste se podívat jestli máte nainstalovaný smbclient (třeba příkazem "aptitude install smbclient"). Jestli ano, tak zkuste jestli něco vypíše příkaz "smbtree -N". Příkazy zadávejte v konsoli (terminálu).
Děkuji, zkusil jsem. Mám dojem, že už klient nainstalován byl (že se totiž přidalo 0 B souborů), ve stromu samby se složka serveru zobrazila. Při pokusu o přihlášení výše uvedeným klikacím způsobem se ale objevilo stejné hlášení o neúspěchu. Děkuji ale za pěkné příkazy k sambě.

svo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: Z Ubuntu 10.04 do sítě Windows?
« Odpověď #4 kdy: 20 Května 2010, 09:34:41 »
Mou odpoved neberte jako moc validni, nicmene ja Ubuntu hlasim do domeny W2003 serveru a po aktualizaci 8.04 --> 10.04 to nechtelo uzivatele pustit.
Ve sprave softwaru je aplikace Active directory "neco"/membership? gui (kdyz date vyhledat active directory, najde to) a pres ni pridam stanici do domeny. Treba Vam to pomuze, ale jak pisu vyse, sam tapu.
Děkuji, nainstaloval jsem v Centru SW pro Ubuntu (Active directory membership). Nejdřív počítač hlásil, že si to bude s něčím překážet a že mám počítač restartovat. Měl jsem také zadat název domény (do systému Kerberos?). Po restartu se sice nešlo hned výše uvedeným klikacím způsobem do domény přihlásit, ale po volbě Systém > Správa > Active directory membership a vyplnění hesla už přihlášení funguje. Děkuji moc.

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re: Z Ubuntu 10.04 do sítě Windows?
« Odpověď #5 kdy: 20 Května 2010, 09:48:42 »
Jo, to uz jsem nejak nedopsal, ze samozrejme po doinstalovani toho GUI k prihlaseni stanice, je potreba skrze tu utilitku stanici do domeny pridat. Heslo, ktere zadavate, je heslo uzivatele, ktery ma opravneni pridat stanici do domeny - pokud se jedna o to pridani a patrne to ma zavislosti, ktere resi i "dalsi" potize ve spolopraci lin x win.
Prihlaseni domenoveho uzivatele je pak ve tvaru username@domena.xyz. Ja to tak mam kvuli deckam, protoze kazdy ma svuj ucet s cestovnim profilem a aby se mohli hlasit i na Linuxech svym uz. jmenem (pravda nemam doreseny napojovani jejich home disku z win, ale to me az tak netrapi).
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: Z Ubuntu 10.04 do sítě Windows?
« Odpověď #6 kdy: 20 Května 2010, 17:00:58 »
Jako zálohu však můžete použít příkaz "smbtree -N", který zobrazí strom samby nebo-li strom sdílených složek v serveru, a příkazem "smbclient //hostitelsképc/složka"(podtrhnutí má značit, že tam máte psát svůj údaj ;D ). Po příkazu "smbclient //hostitelsképc/složka" se objeví výzva na heslo (pokud je složka veřejně přístupná alespoň pro čtení stačí stisknout ENTER)
Kód: [Vybrat]
user@ubuntu:~$ smbclient //ubuntu/mojeslozka
Enter user's password:
Domain=[LINUX4EVER] OS=[Unix] Server=[Samba 3.4.7]
Server not using user level security and no password supplied.
smb: \> ls #ls vypíše složky a soubory (D značí složky)
  .                                   D        0  Wed May 12 06:20:02 2010
  ..                                  D        0  Fri Jul 31 13:00:41 2009
  ubuntu.png                              241088  Tue Oct  6 11:16:28 2009
  P28F001BX-T120.pdf                      439292  Wed Oct 28 20:04:32 2009
  Wallpapers                          D        0  Sat Jan 23 16:32:27 2010
  emoticons                           D        0  Thu Sep 11 16:16:55 2009

                60605 blocks of size 263142. 6233 blocks available
smb: \> get ubuntu.png #get stáhne soubor do složky, ve které se v příkazovém řádku právě nacházíme
getting file \ubuntu.png of size 241088 as ubuntu.png (13079,8 KiloBytes/sec) (average 13079,9 KiloBytes/sec)
smb: \> quit #quit ukončí smbclient
Pro objasnění více příkazů si otevřte "man smbclient". Hodně štěstí a zábavy ;D .
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.