Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ASUS EEE TOP a Ubuntu  (Přečteno 4199 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
ASUS EEE TOP a Ubuntu
« kdy: 19 Května 2010, 16:44:51 »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 19 Května 2010, 17:16:54 »
No já jsem měl tu čest s Atom procesorama už několikrát a je to šmejd největší který je vhodný maximálně do Netbooku aby vydržely celý den na baterku. A ještě jsem testoval čipset Nvidia ION a jako že Grafické karty od této firmy jsou nejlepší na trhu tak mám pocit jako by ten čip na desce nebyl ani jejich.
Konkrétně jsem měl k přeinstalování tento model a mohu potvrdit že nic pomalejšího a zmatenějšího jsem nikdy neměl pod rukama.
http://www.alza.cz/asus-eee-box-eb1012-rc-cerny-s-windows-7-home-premium-d154153.htm
Jo a s tímto počítačem víceméně zapomeň na Flash videa.  :o
Postav si normální počítač kde v případě problému vyměníš jen vadnou součástku a né kde se něco porouchá a musíš vyhodit celý stroj.
Ber vše INTEL. Procesor, Grafiku (případně nvidia), čip... všechno intel a budeš mít klid.  ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

ondrej_z

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 19 Května 2010, 18:45:04 »
Tenhle EeeTop se teprv začíná prodávat..jestli to nebude spíš otázka ke googlení na US webu..

Je EB1012 opravdu tak pomalá? Přemýšlím o EB1501, která se liší asi jen o opt.mechaniku. Nějak se mi nechce věřit že na office, web a video to nestačí..

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 19 Května 2010, 18:59:22 »
ale už jsou beta verze Flash player určené právě pro Atom a je to znatelně lepší ale třeba na archiv TV nova opravdu nikdy nebude mít dostatek síly. Na mizernou kvalitu YouTube to půjde.  ;)
Zajímavé je že si na tom zahraješ klidně nějakou 3D pařbu a budeš koukat na DVD ve fullHD ale nic není tak náročné na procesor jako Flash.

ps: Pokud by ti někdo říkal že Atom procesor je pomalý tak lže!!! Je totiž strašně pomalý  ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 19 Května 2010, 18:59:26 »
Poběží na tom pouze

Firefox
OOO
Chrome
a pár kancelářskejch drobností

žádné
hry, videa, DVD, YouTube, atd
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Kedrigern

Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 19 Května 2010, 19:00:24 »
Používám Lenovo Idepad S12, dvouprocesorový Intel Atom, Nvidia ION - čili identický HW.

Mě to krásně dostačuje, systém je velmi svižný.

Nicméně uvědomuji si, že to má limity, takže ho nějak nenamáhám. A Firefox je tedy třeba už docela liný, ale zbytek snad ani ne (porovnávám s desktopem). Hry, popřípadě nějaké grafické opičárny to rozumně nezvládne. Nicméně na IONu mi jede skvěle akcelerace a pustím i FullHD videa a pohoda (s čímž má moje dvoujádro 3.6Ghz na desktopu problém mimochodem).

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 19 Května 2010, 19:16:23 »
Pokud tam pojede chrome tak by to neměl být problém zvláště pokud zakážeš flash obecně třeba přes plugin Flashblock.
Ještě popřemýšlej o nákupu normálního notebooku třeba nějakém obrovském a uvidíš že za stejnou cenu bude víc muziky  ;)
http://www.alza.cz/notebooky/dle-parametru/lcd/17-az-20/18848847.htm#CatId=18848847&limit=&prod=&pn=PriceUp&Pg=0
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 19 Května 2010, 20:24:11 »
ja nemam ten pocit ze by to bolo daako moc pomalee...na mojom netbooku s atomom mi ide flash,video a dokonca aj hry...boot je troska dlhsi...daakyh 43 sekund...pouzivam EB4beta
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 19 Května 2010, 20:33:00 »
ja nemam ten pocit ze by to bolo daako moc pomalee...na mojom netbooku s atomom mi ide flash,video a dokonca aj hry...boot je troska dlhsi...daakyh 43 sekund...pouzivam EB4beta

Tak jen pro představu jede vám toto video plynule? Manželce ne  :-\
http://archiv.nova.cz/multimedia//ordinace-v-ruzove-zahrade-2-192-dil-hezky-libas.html
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 19 Května 2010, 20:41:01 »
hned to idem skusit...musim ho ale najskôr najist
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 19 Května 2010, 21:10:36 »
seka to jak svina.s tymto som sa este nestretol...ale bezny uzivatel sa nestretne s ceskou ruzovou predzahradkou :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 19 Května 2010, 23:20:19 »
No ale já blbec jsem koupil manželce notebook s tímto procesorem a musím poslouchat že se nemůže dívat na svůj serial a že se starým notebookem s Celeronem nebyl problém. Proto tak důrazně varuji od koupě jakéhokoliv počítače s Atomem. :o
Atom teď budou cpát do mobilů a taky tak ho chápu že to je jediná věc kde má svůj smysl.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

ondrej_z

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 20 Května 2010, 01:01:19 »
Tohle vlákno mě teda vůbec nepotěšilo. Eee vypadaj strašně sympaticky, ale jestli si neporadí ani s růžovkou... :-\
Nemáte teda typ na podobný, tichý stroj na nenáročnou prácí za lidovou cenu? (když už jsme tak daleko od tématu;))

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 20 Května 2010, 01:46:54 »
ale myslim ze tie drahsie stroje eee top s dotykovim displeyom sa robia aj s core duo
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 20 Května 2010, 08:27:17 »
Asus ... AG který asi koupím má AMD Athlon X2 250u, AMD RX780, ATI HD5470
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 20 Května 2010, 10:20:07 »
I když AMD bytostně nesnáším tak raději to než Atom  ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 20 Května 2010, 15:39:28 »
Já mám EeeBox PC EB1501. Na video, digitální televizi, open office, virtualbox i hry mi to bohatě stačí.  ;D

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 20 Května 2010, 15:52:15 »
Já mám EeeBox PC EB1501. Na video, digitální televizi, open office, virtualbox i hry mi to bohatě stačí.  ;D


A akcelerace? Compiz? Jede plynule?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

ondrej_z

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 20 Května 2010, 16:10:59 »
Já mám EeeBox PC EB1501. Na video, digitální televizi, open office, virtualbox i hry mi to bohatě stačí.  ;D

Perfektní, na něco podobnýho jsem tu čekal jak na smilování:)
Nemohl bys prosím krátce popsat co s tím děláš, jak to funguje, jak je to s výkonem a hlučností. Co tam máš za systém. Co ti vadí. ...a jestli jede ta růžovka?;)

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 20 Května 2010, 17:12:07 »
Je to  něco za něco. Já tohle koupil, abych "nevláčel" 5ti-kilový noťas v kufru, ale schoval ho pod A4 formát. Dále na internet jak na stole tak na wifi na návštěvě. Psaní článků a pobyt na diskuzích rovněž nepotřebuje výkon. Zpracovat fotky lze s určitým zpomalením rovněž. Takže u mě je to teď hlavní počítač. A poradí si i s externím monitorem ve full HD.  TV karta USB - žádný problém. Přehrání DVD v pohodě. HD video jen "720"ku. Běžný MPEG2 rovněž bez problému.  
« Poslední změna: 21 Května 2010, 17:11:24 od ladarozan »
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 21 Května 2010, 08:46:20 »
Já tohle koupil...

Ale co, tohle?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #21 kdy: 21 Května 2010, 17:05:52 »
Je to vidět pod čarou u mě, je to sice už o něco starší model, ale obsazení také s Atomem.
Uvedu ještě odkaz pro podrobnější posouzení.
http://www.alza.cz/asus-eee-pc-1001p-cerny-d163524.htm
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #22 kdy: 22 Května 2010, 23:21:47 »
Tak jsem  kontroloval flash na Asus Eee EB1501 , běžný z www.stream.cz v pohodě, ordinace v růžové zahradě na linuxu se seká, jde o vyrovnávací paměť a na windows 7  to jde celkem. Také používám digitální televizi na linuxu, mám usb tuner. V pohodě přehraji DVD, zkoušel počítač připojit k TV a  bez problému bylo ubuntu na TV.
Problém je v ovladači od nvidia, na linuxu nelze přesně nastavit velikost okna v přehrávaném videu linuxu na TV oproti windows 7.
Jinak jsem velmi spokojený při startu mám zaplněnou operační pamět 150 Mb oproti na windows 7 je tak okolo 700 Mb.
Jde mně hlavně o nízkou spotřebu energie a málo prachu, tím i menší elektromagnetický smog. ;D



Pavel56

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #23 kdy: 23 Května 2010, 18:51:25 »
Je to vidět pod čarou u mě, je to sice už o něco starší model, ale obsazení také s Atomem.
Uvedu ještě odkaz pro podrobnější posouzení.
http://www.alza.cz/asus-eee-pc-1001p-cerny-d163524.htm
Desitku nebrat, mel jsem ho pujcenej, co se vykonu tyce spokojenost, ale obrazovka ma nedostatecne rozliseni (1024*600), takze je potreba temer u kazde stranky smidlat s obrazem sem-tam. Mne bylo doporuceno toto : http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=67900  Zatim premyslym. Vadi mi to, ze si k tomu musim koupit widle, protoze predpokladam pouze Ubuntu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: ASUS EEE TOP a Ubuntu
« Odpověď #24 kdy: 24 Května 2010, 18:14:40 »
na tu malu obrazovku si za chvilku zvyknes ani nevies ako az tak ze ked si sadnes za neco vecsie tak sa ti to bude zdat byt neprirodzene...je to sila zvyku...akurat (pri linuxe som si to nevsimol)niektore aplikacie blbnu...myslim tak ze nevidis take tie tlacitka ze ok zavriet a podobne...v kazdom pripade odporucam na beznu pracu ti to staci...akurat tu ruzovu predzahradku to nejako nezvlada :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.