Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Touchpad (Dell Vostro)  (Přečteno 3962 krát)

Rover623

Touchpad (Dell Vostro)
« kdy: 23 Května 2010, 17:51:52 »
Mám takový zajímavý problém,na notebooku mám tlačítko pro vypnutí touchpadu,když ho stisknu,podsvítí se a touchpad se vypne.Když ho stisknu znova,podsvícení zhasne a touchpad by se měl znovu zapnout (alespoň tak to funguje ve windows),ale v Ubuntu 10.04,kurzor prostě zmrzne.Systém o touchpadu ví i po vypnutí,ale kurzor mám pořád zamrzlý (až do restartu).

Zkoušel jsem i jiná distra (SUSE,Fedora,Mandriva,Debian) a bohužel se stejným výsledkem,po vypnutí a znovu zapnutí touchpadu,mám kurzor zamrzlý a myší nemůžu pohnout (externí myš v USB funguje).
Kdyby někdo věděl jak to odstranit,budu rád za každou radu

Rover623

Re: Touchpad (Dell Vostro)
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2010, 18:56:18 »
Ještě bych dodal,že příkazy jako synclient TouchpadOff=1 a synclient TouchpadOff=0 mi normálně fungují,dokud nestisknu to tlačítko,potom už mi nefunguje ani synclient TouchpadOff=0 a kurzor je pořád zamrzlý a touchpad nereaguje

Tak jsem nakonec kompiloval jádro a zkoušel kde co,ale problém přetrvává,v momentě kdy se touchpad po vypnutí znovu zapne,tak se zdá,že jádro sice o zařízení ví,ale nedokáže řádně identifikovat o jaké zařízení se jedná i v případě,že synclientu podstrčím parametr s tím jaké zařízení to je.Navíc to vypadá,že notebook vypíná touchpad přímo hardwerově,protože při vypnutí se ze systému úplně ztratí a zřejmě je to kvůli Windows zajímavě zakamuflované,protože když to samé provedu ve Windows,tak si systém stále myslí,že myš je připojená (jen s ní prostě nejde hýbat),v opačném případě by totiž systém okamžitě řval,že není připojena myš.

Tenhle notebook je ovšem dodáván bez OS a protože většina lidí co si takové počítače kupuje počítá nejspíš s instalací Linuxu,považuji takové řešení vypnutí touchpadu za velice nešťastné
« Poslední změna: 25 Května 2010, 10:56:15 od Rover623 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.