Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: notebook asus K50AB jas + zvuk  (Přečteno 1479 krát)

Phobos^KE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
notebook asus K50AB jas + zvuk
« kdy: 30 Května 2010, 13:38:50 »
no tak mam tento notebook a dal som si nan ubuntu 10.04 ..... a chcel by som vediet co si mam nainstalovat aby som pomocou tlacitka Fn na klavesnici mohol menit jas obrazovky

+ taky problem ze ked mam pustenu hudbu tak ide v pohode cez reproduktory ale ked dam sluchadla tak cez ne nejde nic a stale to hraje cez reproduktori ........ budem vam velmi vdacny za pomoc

Guitaro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: notebook asus K50AB jas + zvuk
« Odpověď #1 kdy: 09 Června 2010, 08:39:29 »
Dobrý den, tak před pár dny sem taky řešil stejný problém se stejným noťasem(vlastním ho taky a dával sem stejný linux čili Ubuntu 10.04 LTS).Jediný rozdíl je v tom že mě pře klávesu FN ztmavování a zesvětlování displaye funguje(pokud chcete regulovat jas tak v Systém - Předvolby - Správa napájení  si nastavte jaký má být jas monitoru po najetí Linuxu, a jelikož má display led podsvícení tak bohatě stačí jas na 50%).
Teď k tomu zvuku. Je potřeba jeden souborek přidat do adresare /etc. Souborek se bude nazývat modprobe.conf a uvnitř souboru je nutno napsat toto :
options snd_hda_intel position_fix=1 model=lenovo
pak stačí restartovat notebook, ale pozor po restartu se vám stane, že budou hrát repro v notebooku, ale to nevadí stačí odpojit a připojit jack znovu a už by to mělo jít.Po každém startu či restartu(i po vyvolaní PC z hibernace a takových to stavů) počítače je toto nutno provést. Jak říkám je to furt lepší než aby hrály třeba jen repro v noťasu nebo připojené zařízení s rerpo dohoromady(to se stalo u mě).

Doufám, že vám tato odpověď pomůže

Souborek který je nutno zkopírovat do adresáře etc přikládám a příponu jpg umažte a potom je to nutno rozbalit (nešlo mi to sem jinak nahrát)

[attachment deleted by admin]

aquak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: notebook asus K50AB jas + zvuk
« Odpověď #2 kdy: 25 Října 2010, 10:54:40 »
Problém se zvukem se mi také u Ubuntu 10.04 podařilo vyřešit, ale po upgradu na 10.10 se mi po znovu připojeni sluchátek zvuk úplně ztlumí a po zesílení zase hraje ze sluchátek i z repráků. Navrhujete někdo nějaké řešení?        (#options snd_hda_intel position_fix=1 model=lenovo (přepsat lenovo na nějaký jiný model?))

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.