Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Brasero a mazani disku DVD-RW  (Přečteno 3449 krát)

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Brasero a mazani disku DVD-RW
« kdy: 30 Května 2010, 21:43:08 »
zdravim

Sem hodne nastvany na Brasero ,mam ubuntu 10.04 a verze Brasera je 2.3.0 ,jsem zacinajici uzivatel Ubuntu a pred chvili sem zkusil smazat DVD-RW Verbatim 4,7 GB kde byli uz driv vypaleny filmy....... spustil brasero, dal nastroje a rychle smazat, co se nestalo, mazalo ..mazalo, napsalo hotovo, a disk uz nelze precist ... mechanika jen cte a cte a cte a nic se nedeje :( ,dobra vzal jsem jiny DVD s filmama opet smazal ... ta sama chyba .... a co ted ?

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Brasero a mazani disku DVD-RW
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2010, 21:53:58 »
Osobně používám vždy úplné mazání, nikdy ne rychlé a neměl jsem problém. Rychlé mazání funguje asi tak, že jenom označí soubory na disku jako nečitelné, ale ty tam fyzicky zůstávají a smažou se až při příštím vypalování. Problém by být neměl v případě, kdy se původní vypalování provede v Braseru a pak se v Braseru vybere rychlé mazání.

Už jsem se s něčím podobným jednou setkal a pomohlo mi to přemazat na jiném operačním systému.
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Brasero a mazani disku DVD-RW
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2010, 22:00:14 »
Achjo ,velice mne zkalamalo Brasero, a da se teda pouzit uz plne (programama ci filmama) DVD a rovnou v Braseru dat volbu "vytvorit datove DVD"  a tam vlozit programy ci filmy a vypalit ..ze by si ten disk pokud je to RW smazal ?

play3man

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 287
Re: Brasero a mazani disku DVD-RW
« Odpověď #3 kdy: 30 Května 2010, 22:04:50 »
Skús cez K3B
Stovky článků o hrách pro konzole značek Sony PlayStation, Microsoft Xbox a Nintendo. Sortiment se každým dnem rozšiřuje! Konzolista.cz
https://www.facebook.com/konzolista.cz
http://konzolista.tiscali.cz/

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Brasero a mazani disku DVD-RW
« Odpověď #4 kdy: 30 Května 2010, 22:09:13 »
o K3B jsem slysel ze je to nej vypalovaci program pro linux :), ale zase kamarad co ma taktez ubuntu mi odrazuje kvuli tomu ze je to pro KDE linux a v Ubuntu by to zasekalo system prej ...... ne ze by to nefungovalo ale byl by tam neco ve smyslu bordel v systemu pak ,tak co je na tom pravdy ? .....

play3man

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 287
Re: Brasero a mazani disku DVD-RW
« Odpověď #5 kdy: 30 Května 2010, 22:16:09 »
Myslím že je to blbosť. Síce musí stiahnuť knihovni pre KDE ale inak... Žiadny bordel to nerobí
Stovky článků o hrách pro konzole značek Sony PlayStation, Microsoft Xbox a Nintendo. Sortiment se každým dnem rozšiřuje! Konzolista.cz
https://www.facebook.com/konzolista.cz
http://konzolista.tiscali.cz/

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Brasero a mazani disku DVD-RW
« Odpověď #6 kdy: 31 Května 2010, 10:31:34 »
...ze by si ten disk pokud je to RW smazal ?
Tušíš správně. RW disk totiž není nutné "mazat", stačí ho jen přepsat. Proto je to přeci "přepisovatelné médium".
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Brasero a mazani disku DVD-RW
« Odpověď #7 kdy: 31 Května 2010, 14:30:22 »
zdravim

Sem hodne nastvany na Brasero

Já používám K3B, ale samozřejmě každý soft (i Brasero) má umět rychlé mazání a pokud to neumí, je to chyba.

DVD-RW jsem nenašel, ale zkoušel jsem Brasero s CD-RW a funguje bez problémů i rychlé mazání (U8.04 Brasero 0.7.1). Rychlé mazání CD-RW trvá 56s.
« Poslední změna: 31 Května 2010, 14:39:30 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Brasero a mazani disku DVD-RW
« Odpověď #8 kdy: 31 Května 2010, 17:24:03 »
Pro případnou instalaci k3b v terminálu zadej.
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get --no-install-recommends k3bTakhle instaluji mnohé programy pro KDE do Gnome. Neinstaluje to chujoviny jako akonadi server apod.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

jmp

  • Host
Re: Brasero a mazani disku DVD-RW
« Odpověď #9 kdy: 31 Května 2010, 20:22:51 »
Stáhni si 30-ti denní trial Nero Linux 4 z nero.com a tady máš klíč: ...
...

dejte to pryc - tohle se nedela...

jakub.talich

  • Host
Re: Brasero a mazani disku DVD-RW
« Odpověď #10 kdy: 31 Května 2010, 21:36:53 »
Ok, odstraněno, ale chtěl jsem pomoct.

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Brasero a mazani disku DVD-RW
« Odpověď #11 kdy: 01 Června 2010, 00:23:03 »
Dekuju za odpovedi.
Uz jsem vypalil na DVD-RW filmy, zkusil jsem metodu nahazet filmy co se maji vypalit, pak se to zeptalo jestli to chci smazat a kupodivu to vypalilo dobre, akorat mi mrzi jedna vec, nemohl sem najit volbu aby po vypaleni nekontroloval disk, celej proces i s automatickou kontrolou trval cca 40 min. ..... takhle zhruba vypaleny disk mi trva vypalit na beznem pc s Win kde pouzivam at uz Nero ci CDburner s kontrolou 27 min. (palim 4x DVDRW)
Pripadalo mi ze kolikrat Brasero jakoby zamrzlo (bylo necinny) a po chvili se probudilo co bude delat dal......

funk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 350
Re: Brasero a mazani disku DVD-RW
« Odpověď #12 kdy: 01 Června 2010, 11:29:04 »
V Braseru: Upravit/Zasuvne moduly a odskrtnout Kontrolni soucet....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.