Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problem s ADSL  (Přečteno 1073 krát)

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
problem s ADSL
« kdy: 01 Června 2010, 07:35:01 »
Dobry den, dlouhodobe mam problem s pripojenim k internetu. Vede nam kabel ze zdi od bratrance. Je to pry nejake 8mi bitove adsl. Dva roky to bylo bez problemu a s pritelkyni jsme na trech pocitacich vyuzivali win XP a ja obcas ubuntu na ktere jsem chtel prejit. Pak pry vyhorel modem u bratrance pri vypadku site a technici dali jinej. Takze se pro nas asi neco zmenilo v siti. A v ten okamzik zacaly problemy. Najednou se neslo pripojit na gmail a nektere stranky. Zjistil jsem, ze pri pokusu o zjisteni rychlosti pres speedmetry nefunguje upload. (Ale emaily jsem byl schopny odesilat - pro me nepochopitelne.)
Zjistil jsem, ze pres windows 7 je pripojeni svizne a bez problemu. Proto nasledovala preinstalace win xp a ubuntu. Opet internet jde vellmi pomalu a omezene.
Z ubuntu se dostanu jen na nejake stranky a to po dlouhem cekani. Take aktualizace systemu jsou problem. Vypada, ze nejdou. Kdyz se ale nekolik minut pocka, vetsinou se to rozbehne a nekdy i dobehne.
Pres win 7 funguje vse. Zmereny download z nich je kolem 5ti mbit a upload 250 kbit/s.
K bratrancovemu modemu se nedostanem. U nas to po byte rozvadi wifi router.

Prosim Vas, tusite v cem a kde by mohl byt problem?


mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: problem s ADSL
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2010, 11:15:39 »
Hehe, jak zprovoznit jeden konec drátu, když nevím, co je na jeho druhém konci? Těžko.
Jedině snad zkus opsat si všechny parametry připojení ve widlích a aplikovat je v ubuntu. A případně si tu vyhledej něco o IPv6 X IPv4. Řešilo se x-krát.
Hodně štěstí :-)

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: problem s ADSL
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2010, 11:41:28 »
Hehe, jak zprovoznit jeden konec drátu, když nevím, co je na jeho druhém konci? Těžko.
Jedině snad zkus opsat si všechny parametry připojení ve widlích a aplikovat je v ubuntu. A případně si tu vyhledej něco o IPv6 X IPv4. Řešilo se x-krát.
Hodně štěstí :-)

Zkusim si tedy najit neco o IPv6 X IPv4.
Ve windows jsem si pri konfiguraci pripojeni vybiral alespon zpusob sifrovani (a takove to tkip), aby byl stejnej jako v mem wifi routeru. V ubuntu tam mam moznost napsat nazev a heslo. A pak je tam tedy myslim kolonka IPv6 X IPv4 a to jdu ted hledat.
Diky za odpoved.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.