Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Touchpad Lenovo R400  (Přečteno 2927 krát)

vitez.7

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Touchpad Lenovo R400
« kdy: 12 Června 2010, 13:03:05 »
Vím, že je to neustále omílané téma dokola, ale řešení mého problému jsem nenašel. Měl jsem nainstalované gpointing-device-setting a teď jsem to zkusil i na gsynaptics, ale dělá mi to u obojího: normálně vypnu touchpad (protože mi vadí při psaní atd. -> používám trackpoint), ten se opravdu vypne, ale za chvíli (cca dvě minuty) se opět spustí a obnoví se nastavení v gsynaptics, které tam bylo předtím. Zkoušel jsem to spustit i jako "sudo gsynaptics", ale dělá to to samé. Nevíte někdo, proč to dělá a furt se mi ten touchpad znova zapíná ??

Jinak nechci to řešit upravováním souboru xorg.conf, který stejně nemám v adresáři /etc/X11 a musel bych ho nějak složitě vytvářet jako to dělají zde http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1174702&page=2. Stejně si nemyslím, že by to fungovalo a zapínání touchpadu by nebylo tak pohodlné jako tady přes grafické rozhraní... Jinak vypnutí touchpadu v BIOSu samozřejmě funguje, ale to nechci.. Předem díky

vhejda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Když něco nevíš tak se zeptej, pěstí toneopravíš!
    • VHComputer
Re: Touchpad Lenovo R400
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2010, 00:17:51 »
A máš připojenou myš? Pokud ne tak ji připoj, pak by to mělo držet.

vitez.7

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Touchpad Lenovo R400
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2010, 11:23:12 »
No bohužel to nedrží ani s tou připojenou myší. Ale to by stejně neřešilo můj problém. Já prakticky furt používám trackpoint, takže chci mít touchpad vypnutý, aby mě "nerušil", jenže občas přijde někdo, kdo s trackpointem neumí a chce touchpad... Myš s sebou kvůli tomu nosit nechci.
Zdálo se, že když serfuju na netu, že to vypnuté drží, ale jakmile přepnu třeba plochu, tak už se ten šmejd zase hejbe...

vitez.7

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Touchpad Lenovo R400
« Odpověď #3 kdy: 15 Června 2010, 14:05:34 »
Tak uz jsem to mozna vyresil. Asi se mi tam mlátili ovladace synaptics a gpointing plus linoxove. Protoze mam trackpoint, tak jsem tam vratil gpointing-device a hlavne restartoval pc...

Lock please

marlog

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Touchpad Lenovo R400
« Odpověď #4 kdy: 17 Června 2010, 13:32:09 »
mam stejny problem, mohl by jsi pls trosku bliz popsat reseni, diky.
Lenovo Thinkpad R500; Ubuntu 10.04 "Lucid Lynx"

vitez.7

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Touchpad Lenovo R400
« Odpověď #5 kdy: 17 Června 2010, 19:34:44 »
Kdyz jsem tam mel gsynaptic, tak muzes nastavovat pouze touchpad. Takze jsem ho pro jistotu smazal rucne:
sudo apt-get remove gsynaptics
a pak jsem nainstaloval gpointing-device-settings (sudo apt-get install gpointing-device-settings).
Tim se ti objevi v "Systém-> Předvolby -> Pointing devices" ,kde muzu nastavovat jak trackpoint, tak touchpad i normalni mys z usb. Pokud by neco neslo, tak to zkusit nastavit jeste normalne v "System->Předvolby->Myš", kde mam taky nabidku s touchpadem, ale nelze ho tam vypnout uplne (nemam tam ted zaškrtlý vubec nic).
No a to nejdulezitejsi je restartovat Pc... a pokud by se touchpad znovu hýbal, tak dat znovu v Pointing devices "Touchpad Off".
Zatim mi to takhle funguje, ale dost jsem to delal stylem pokus-omyl...

PS:Mam Ubuntu 10.04 a zadny Xorg.conf atd jsem neupravoval.

marlog

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Touchpad Lenovo R400
« Odpověď #6 kdy: 20 Června 2010, 11:48:01 »
vitez.7: diky, jevi se ze to funguje :)

pomohl az druhy restart ;)


EDIT:: tak po probuzeni ze spanku touchpad opet jede :(
« Poslední změna: 20 Června 2010, 13:36:04 od marlog »
Lenovo Thinkpad R500; Ubuntu 10.04 "Lucid Lynx"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.