Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Router a síťovka se vidí ale "nekomunikují"  (Přečteno 1153 krát)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Router a síťovka se vidí ale "nekomunikují"
« kdy: 16 Června 2010, 19:31:19 »
Zdarec lidi,

máme doma ADSL Router a z něj vedou dva eth. kabely do dvou pc. V tom, ze kterého nyní píšu všechno funguje parádně, ale v tom druhém, starším (pro představu: 900MHz AMD Duron, 512MiB RAM, nVidia Vanta 16MiB) internet nejde. Síťová karta v tom starším pc rozpozná router a svítí, stejně tak router ji taky vidí. Ale síťovka nebliká, a když blikne router, že něco poslal, tak síťovka zůstává v klidu --> někde je chyba. Zkoušel jsem měnit kabely, střídat zdířky, čistit kontakty, měnit distribuce, ale bez výsledku. Nejzajímavější na tom je, že až do včerejška to chodilo a nic se od té doby neměnilo, ani na sw, ani na hw. A nejde to pochopitelně ani v liveCD.

Takže by mě zajímalo, jestli zde není někdo, kdo by věděl, co tato situace znamená, a jak to opravit. :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Router a síťovka se vidí ale "nekomunikují"
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2010, 22:12:06 »
Nebyla třeba poblíž bouřka?

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: Router a síťovka se vidí ale "nekomunikují"
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2010, 09:21:27 »
Dej tu sitofku do jineho kompu a vyzkousej. Reseni je podle meho nazoru vymena sitovky.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Router a síťovka se vidí ale "nekomunikují"
« Odpověď #3 kdy: 17 Června 2010, 16:18:40 »
Dej tu sitofku do jineho kompu a vyzkousej. Reseni je podle meho nazoru vymena sitovky.
Jo, to mě taky napadlo, nefungovala ani na mém pc, takže je špatná.
Nebyla třeba poblíž bouřka?
No, nebyla, ale mamka občas vypíná pc tak, že ho vytáhne ze zásuvky, takže už asi mám původce problému :D

Teď ještě vyřešit, proč ta nová síťovka funguje s livecd Slaxu ale se stávajícím Debianem ne.. Asi tam dám novější jádro a vyřeším tak i nefungující zvuk.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Router a síťovka se vidí ale "nekomunikují"
« Odpověď #4 kdy: 17 Června 2010, 19:16:40 »
Dej tu sitofku do jineho kompu a vyzkousej. Reseni je podle meho nazoru vymena sitovky.
Jo, to mě taky napadlo, nefungovala ani na mém pc, takže je špatná.
Nebyla třeba poblíž bouřka?
No, nebyla, ale mamka občas vypíná pc tak, že ho vytáhne ze zásuvky, takže už asi mám původce problému :D

Teď ještě vyřešit, proč ta nová síťovka funguje s livecd Slaxu ale se stávajícím Debianem ne.. Asi tam dám novější jádro a vyřeším tak i nefungující zvuk.

Bouřka nebo mamka - to vyjde na stejno :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.