Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gnome panel - vysouvací nabídka [Vyřešeno]  (Přečteno 1579 krát)

michal.lohnisky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Gnome panel - vysouvací nabídka [Vyřešeno]
« kdy: 18 Června 2010, 22:12:26 »
Zdravím,

pokud kliknu pravým tlačítkem myši na příklad na menu (nebo na hodiny, na okno ve Window listu), nabídka, která se mi robrazí se postupně roluje. Neví někdo kde by se to dalo zakázat, aby se nabídka objevila najednou (stejně jako když kliknu pravým na volnou plochu).

V příloze je část plochy právě s rolovací nabídkou.

Díky,
Michal

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 19 Června 2010, 17:51:40 od michal.lohnisky »

michal.lohnisky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Gnome panel - vysouvací nabídka
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2010, 13:49:28 »
Nebo máte alespoň taky tuhle vyjížděcí nabídku a nebo se vám nabídka zobrazí celá najednou?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Gnome panel - vysouvací nabídka
« Odpověď #2 kdy: 19 Června 2010, 14:42:26 »
Ja v tejto ponuke nemam ziadnu moznost rolovat, ani v compiz ani v metacity.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

michal.lohnisky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Gnome panel - vysouvací nabídka
« Odpověď #3 kdy: 19 Června 2010, 15:31:47 »
Měl jsem ubuntu 8.04 nebo tak nějak a postupně jsem upgradoval až na 10.04. Gnome je verze 2.30.0. Ve starších verzích si nepamatuju, jestli mi to dělalo. Prostě bych chtěl, aby když kliknu pravým kamkoliv na Gnome Panel, tak aby nabídka nevyjížděla pomalu postupně, ale zobrazila se celá rychle nejednou. Správně to funguje jen když kliknu pravým na volný místo na Panelu. Problém nastává právě tehdy, když kliknu pravým na hodiny nebo na menu nebo na okno ve Window listu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Gnome panel - vysouvací nabídka
« Odpověď #4 kdy: 19 Června 2010, 15:38:40 »
Pouzivas compiz? Co je pomali, mne sa to vyanimuje v priebehu pol sekundy. Ovsem ako som pisal hore tak ja tam nemam tie posuvniky.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

michal.lohnisky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Gnome panel - vysouvací nabídka
« Odpověď #5 kdy: 19 Června 2010, 15:50:40 »
No mě asi sekundu, postupně to vyjíždí a když sjedu z té šipky, tak se to zastaví.
Když dám System Monitor->Processes, tak tam compiz není, metacity ano, ale balík compiz mám nainstalovanej, tak nevím.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Gnome panel - vysouvací nabídka
« Odpověď #6 kdy: 19 Června 2010, 16:15:59 »
Aky mas rychli stroj? Ja som skusal v metacity vsetky polozky animation a speed animation co som nasiel ale rozdiel som nevidel. Vsetko sa mi zdalo ako pomalost vykreslovania bez zapnutej akceleracie.
Inak skusal som to v Alt+F2 a tam gconf-editor. Dal som si vyhladat animation a skusal som vypinat polozky. Ak mas chut a nebojis sa ze si rozhadzes system mozes to vyskusat aj ty.

Ci pouzivas compiz si mozes pozriet v pravym na plochu-zmenit pozadie plochy-vizualne efekty a ak mas oznacene ziadne tak nepouzivas compiz. Ty to tusim budes mat pisane anglicky. Zda sa mi ze mas ubuntu po anglicky.
« Poslední změna: 19 Června 2010, 16:18:54 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Gnome panel - vysouvací nabídka
« Odpověď #7 kdy: 19 Června 2010, 16:29:34 »
Nepoužívás více monitorů?

Tohle se mi stáva občas taky u některých menu. Hlavné v případě, když mám zapojené dva monitory s různým rozlišením a nepokryji tak celou virtuální plochu. Vyvolané menu se mi ukáže na ploše, ale zasahuje do virtuální části a já si ho pak musim také odrolovat.

michal.lohnisky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Gnome panel - vysouvací nabídka
« Odpověď #8 kdy: 19 Června 2010, 17:43:34 »
Woofie, musím Ti strašně moc poděkovat! Používám 2 monitory, ale zrovna teď ho nemám připojený. Když přesunu Panel dolů a nebo na stranu, tak je všechno v pořádku.

Moc díky!

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Gnome panel - vysouvací nabídka [Vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 20 Června 2010, 11:38:54 »
Jsem rád, že jsem ti pomohl. Jen by mě zajímalo jak tohle nějak korektně vyřešit, aby se to zobrazovalo správně. Pokud se to někomu podařilo mohl by se podělit o zkušenosti.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.