Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Spotřeba el. energie Lucid Lynx vs. Windows 7  (Přečteno 2750 krát)

Welblaud

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Spotřeba el. energie Lucid Lynx vs. Windows 7
« kdy: 19 Června 2010, 08:01:17 »
Tak jsem si dlouho myslel, že Ubuntu/Xubuntu jsou poměrně DOST šetřivé distribuce. Srovnání s Win XP je asi jasné, stroj (notebook) mi odjakživa (jeho) startuje s linuxem mnohem rychleji, větrák běží mnohem méně, příp. mnohem pomaleji.

Tohle mě ale tak trochu zamrzelo:

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=linux_windows_part2&num=1
Nu což, linux JE závislost, a ne že ne…

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Spotřeba el. energie Lucid Lynx vs. Windows 7
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2010, 09:27:28 »
Nebude to tym ze ubuntu ma vsetko default zapnute?(bluetooth, wifi ...)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Spotřeba el. energie Lucid Lynx vs. Windows 7
« Odpověď #2 kdy: 21 Června 2010, 13:36:34 »
Ze zkušenosti vím že na noteboocích vydrží baterie víc s buntu než s vistou nebo w7. Cca. 6 notebooků na které jsem dal Ubuntu/kubuntu či LinuxMint mluví jasně!
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Spotřeba el. energie Lucid Lynx vs. Windows 7
« Odpověď #3 kdy: 21 Června 2010, 15:45:06 »
mé zkušenosti jsou zase velmi individualní. Někdy vydží víc Win, někdy zase linux, záleží na jakým notebooku.
Nevím v čem je tak velký rozdíl ale například na jednom notebooku si s Vistou neprohlídnu pořádně ani pár fotek aniž by se vybyla baterka a s linuxem mužu koukat i na filmy zatímco na jiné mašině vydrží Vista asi o 30min dýl jak Ubuntu a to všechno čerstvé instalace.

Podle mého názoru bude problém v ovladačích hardwaru a zejmena grafické karty.
Fire's in my soul, steel is on my side

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Spotřeba el. energie Lucid Lynx vs. Windows 7
« Odpověď #4 kdy: 21 Června 2010, 16:58:52 »
Ze zkušenosti vím že na noteboocích vydrží baterie víc s buntu než s vistou nebo w7. Cca. 6 notebooků na které jsem dal Ubuntu/kubuntu či LinuxMint mluví jasně!

Tak to asi kromě mého laptopu. Ten vydrží o hodinu zhruba 45% méně  :-\
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

lahwaacz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Spotřeba el. energie Lucid Lynx vs. Windows 7
« Odpověď #5 kdy: 25 Června 2010, 17:24:18 »
Podle mého názoru bude problém v ovladačích hardwaru a zejmena grafické karty.
S tím naprosto souhlasím, mám s tím i vlastní zkušenosti. Mám notebook AsusM51VA s grafikou Mobility Radeon HD3650 a ubuntu 10.04 mi až do vydání Catalyst 10.6 vydrželo jenom něco přes hodinu (se svobodnými i uzavřenými ovladači), dokonce i teplota procesoru byla v klidu o 10°C vyšší. "Revoluční" ovladače 10.6 vše řeší, výdrž baterie i teploty jsou zpět v normálu, navíc přinesly lepší podporu compizu a lepší podporu akcelerace videa.
Ubuntu 10.04 x86_64 - ntb. Asus M51VA, C2D 2.4GHz, 4GB RAM, ATI Mobility Radeon HD3650 512MB VRAM

Lidé se dělí do 10 skupin: jedni znají dvojkovou a trojkovou soustavu, druzí je neznají a třetí si mysleli, že tohle je vtip o dvojkové soustavě.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.