Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde se mi dostat přes úvodní přihlášení [vyřešeno]  (Přečteno 2524 krát)

Psychedelic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
 Ahoj
V místě při startu systému, kdy se ubuntu ptá, jako jaký uživatel se chceme přihlásit a jaké máme heslo, mám problém. Zadám heslo a systém se jakoby rozjede, nicméně najednou opět najede obrazkovka s přihlašováním a proces se stále opakuje (zadám heslo, systém se rozjede, nicméně opět najednou naběhne obrazovka a chce heslo). Takže se nedokáži dostat vůbec k práci.
  Když jsem si říkal, že to přeinstaluji (dal jsem dvd jako bootovací), cd naběhlo jakoby zrovna na instalaci, snad se ani neptá, že by to jen jaksi reinstalovalo. Mám strach aby instalace třeba nevymazala HDD. Věřím, že jsou i jiné a třeba jednoduché možnosti jak systém opravit. Myslím, že se to stalo tím, že jsem včera vypnul nestadartně pc, právě u téhle přihlašovací obrazovky.
  Za případné rady moc děkuji
                                             Filip

« Poslední změna: 20 Června 2010, 16:03:32 od Psychedelic »

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Nejde se mi dostat přes úvodní přihlášení
« Odpověď #1 kdy: 20 Června 2010, 11:42:40 »
Zkus dát při login screenu ctr+alt+f2 popř. f3 nebo f4 a dostat se tak do konzole a přihlásit se tam a pak startx, pro zkoušku jestli se to rozjede..

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6020
Re: Nejde se mi dostat přes úvodní přihlášení
« Odpověď #2 kdy: 20 Června 2010, 11:48:45 »
Nastartuj se do konzole přes "záchraný režim" nebo se přepni jak píše kolega výše, přihlas se a zkus:

Kód: [Vybrat]
sudo fdisk -l
sudo fsck /dev/XXX
Kde XXX je systémový oddíl disku.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Psychedelic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Nejde se mi dostat přes úvodní přihlášení
« Odpověď #3 kdy: 20 Června 2010, 14:00:08 »
Díky za odpovědi.
  Zkusil jsem obě možnosti.
1)  přes "shift" jsem se dostal do záchranného režimu, dal druhou volbu, nechal poté obnovit balíky.  Poté jsem vyplnil login a heslo. (Přišlo mi zajímavé jindy se přihlašuji jako "Filip", tentorkát to jako login "Filip" nebralo, ale bralo to login, který mám jako snad název pc či co, ale to je jedno, přihlásilo se to - tedy jako "atman@atman-laptop:~$"). Nevím však co dál. Když restartuji pc, je situace při login screenu stejná jako dříve.
2)když jsem zkusil dát při loginscreenu alt+ctrl+F2, přihlásil se opět pod "atman" místo "filip", opět mi naběhlo ono: atman@atman-laptop:~$"  . Napsal jsem příkaz sudo fdisk -l . Našel jsem, že u "sda1" je systém Linux ("sda2" má v položce systém slovo "rozšířený", "sda5" tam má linux swap/solaris), tedy napsal jsem poté "sudo fsck /dev/sdas1". Nato mi to napsalo ,že "/dev/sda1 je připojen." Ptá se mě zda chci opravdu pokračovat, když dám "ano", napíše mi to, že obnovuje žurnál. Opět mi najede příkazový řádek a tím končím. Nevím co dál. Když restartuji, situace při loginscreenu se stále opakuje a problém zůstává.
  Snad nejsem příliš zmatečný. Děkuji za případné nápady.

partner56041680

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Nejde se mi dostat přes úvodní přihlášení
« Odpověď #4 kdy: 20 Června 2010, 14:56:58 »
Něco podobného se mi stalo při špatné odinstalaci elementary-nautilusu. Řešil jsem to opravdu dlouho, potom jsem zkusil spustit systém v nouzovém režimu (je nutné byt připojen k internetu - to proto, aby se stáhly balíčky viz. dále), a napsal jsem tyto příkazy:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove xorg gdm gnome-session gnome-terminal, poté:
Citace
sudo apt-get install xorg gdm gnome-session gnome-terminal
a Ubuntu už mi naběhlo v pohodě... snad to pomůže, za případne škody neručím :)

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Nejde se mi dostat přes úvodní přihlášení
« Odpověď #5 kdy: 20 Června 2010, 15:17:01 »
me by zajimal vysledek df -h
zase zadas do terminalu
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Psychedelic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Nejde se mi dostat přes úvodní přihlášení
« Odpověď #6 kdy: 20 Června 2010, 15:44:16 »
partner: děkuji Ti moc. Pomohlo to. Vše již funguje.
ufaak: Tvůj přístup jsem nezkoušel, Partnerův přístup již zafungoval

děkuji Vám mnohokrát, ať se daří :-)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6020
Re: Nejde se mi dostat přes úvodní přihlášení [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 20 Června 2010, 22:05:14 »
Příště by mělo stačit dané balíky jen rekonfigurovat pomocí dpkg --reconfigure.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.