Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Thunderbird  (Přečteno 846 krát)

Moriarty_cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Thunderbird
« kdy: 20 Června 2010, 15:33:05 »
Ahoj, jsem nováčkem v Ubuntu a měl bych jeden dotaz:
Jsem zvyklí pracovat s Thunderbirdem a tak jsem si ho nainstaloval a odstranil Evolution.
Pak jsem si však všiml, že v horním panelu již nefunguje tlačítko "Obálka" tak jak má (standardně vedle času). Zde jsou spolu e-mail, společenská síť a Pidgin (standardně tam byl asi Empathy). Přes tuto nabídku jsem se lehce dostal do Evolution, teď je to tlačítko na nic a nic nedělá.
Bylo by možné využít tyto tlačítka (E-mail, Napsat novou zprávu, Kontakty) pro Thunderbird ?
Díky za odpověď.
I have a bad feeling about this.

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Thunderbird
« Odpověď #1 kdy: 20 Června 2010, 15:45:56 »
Ahoj, jsem nováčkem v Ubuntu a měl bych jeden dotaz:
Jsem zvyklí pracovat s Thunderbirdem a tak jsem si ho nainstaloval a odstranil Evolution.
Pak jsem si však všiml, že v horním panelu již nefunguje tlačítko "Obálka" tak jak má (standardně vedle času). Zde jsou spolu e-mail, společenská síť a Pidgin (standardně tam byl asi Empathy). Přes tuto nabídku jsem se lehce dostal do Evolution, teď je to tlačítko na nic a nic nedělá.
Bylo by možné využít tyto tlačítka (E-mail, Napsat novou zprávu, Kontakty) pro Thunderbird ?
Díky za odpověď.

Ahoj,

zkus mrknout na tenhle návod, pokud budeš mít problém s angličitnou nebo nebudeš vědět jak na to, dej vědět. Zkusíme to spolu, protože mě by se to taky hodilo. Evolution mi nevyhovuje a začal jsem taky používat Thunderbird.

http://www.omgubuntu.co.uk/2010/05/how-to-add-thunderbird-to-messaging.html
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

Moriarty_cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Thunderbird
« Odpověď #2 kdy: 21 Června 2010, 06:53:42 »
Mám problém (postup číslo #1) na adresu /usr/share/indicators/messages/applications nemám právo zápisu. Je tam potřeba pouze vložit soubor 'thunderbird'.
I have a bad feeling about this.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Thunderbird
« Odpověď #3 kdy: 21 Června 2010, 07:07:08 »
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Moriarty_cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Thunderbird
« Odpověď #4 kdy: 21 Června 2010, 09:46:32 »
Tak jsem vyzkoušel postup číslo #1. Thunderbird je tedy skutečně umístěn na požadovaném místě.
--------------------------------------
Jediné, co jsem zatím nerozchodil je upozornění na novou zprávu. V článku dole je odkaz na Add-on pro Thunderbird 1.5 - 2.0.0.*
https://addons.mozilla.org/en-US/thunderbird/addon/11530/
Existuje však také beta verze tohoto Add-onu pro Thunderbird 3
https://launchpad.net/libnotify-mozilla

Problémem však je, že Thunderbird musí být spuštěn. (ověřit)
I have a bad feeling about this.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.