Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jakou TV kartu?  (Přečteno 6695 krát)

Twistr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Jakou TV kartu?
« kdy: 22 Listopadu 2006, 20:56:28 »
Rád bych si k vánocům koupil TV kartu schopnou zpracovat analogové i digitální vysílání. Máte nějaký tip na kartu podporovanou v jádře, kterou by bylo možno zprovoznit bez velkých potíží, nastavování atd??? + nějaký soft pro sledování, zachytávání atd.
« Poslední změna: 27 Října 2007, 23:15:08 od Anna Taliánová »

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Jakou TV Kartu
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2006, 22:35:17 »
Technisat AirStar2 - je tu na ní návod na fóru.
 Mimochodem neví někdo o dobré TV-kartě na notebook ?
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Jakou TV Kartu
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2006, 22:48:30 »
Souhlasim. Technisat AirStar 2 PCI je nejlepsi DVB-T karta na trhu, za rozumny peniz lehce pres 2000 Kc. V Linuxu je naprosto bezproblemova.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Jakou TV Kartu
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2006, 23:35:48 »
Ale Technisat AirStar 2 neumí analog a Twistr chtěl analog i digitál ne?
Aj dont spíík ííngliš :)

Twistr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Jakou TV Kartu
« Odpověď #4 kdy: 24 Listopadu 2006, 17:19:36 »
Ano rád bych analogovou i digitální. Protože u nás na venkově digitál zatím nemáme ale zas se mi nechce koupit kartu, která ho neumí. Má tohle neskromné přání nějaké řešení???

frenky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Jakou TV Kartu
« Odpověď #5 kdy: 29 Listopadu 2006, 05:59:20 »
Ja taky uvazuju o DVB-T, ale nezalezi mi na analogu a mirne preferuji USB variantu. Mate nekdo tip na dobrou kartu do USB? Co USB varianta Technisat Airstar? na TVfreak uz jsem se ptal ale tam mi bohuzel nikdo neodpovida.
F

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Jakou TV Kartu
« Odpověď #6 kdy: 29 Listopadu 2006, 07:21:52 »
Zdravim. Bez problemu pouzivam Yakumo QuickStick Basic DBV-T. Je to USB klicenka, podporovana primo v jadru. K prehravani a nahravani programu pouzivam Kaffeine (i v Ubuntu). Podrobnosti najdete na ABCLinuxu v sekci HW. Pro posledni verze je nutny firmware dvb-usb-wt220u-zl0353-01.fw (vygooglit, uz nevim, kde jsem to stahl), jinak ji system neaktivuje. Existuje take starsi verze bez "Basic", ta ma obsahovat i analog tuner a stoji asi o 350,- vic.
Nobody is perfect!

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Jakou TV Kartu
« Odpověď #7 kdy: 29 Listopadu 2006, 08:53:30 »
Někde jsem se ale dočetl, že u hybridních TV karet to není zrovna nejlepší s podporou v linuxu. Moc se to nedoporučuje ... Řeším podobný problém, mám kvalitní analog. kartu, ale nefunguje mi u ní pod tuxem zvuk .... novou nemá cenu kupovat > za chvíli tu bude digitál, no a kupovat teď digitál zas nemá cenu, protože tu ještě není :( .... babo raď
Aj dont spíík ííngliš :)

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Jakou TV Kartu
« Odpověď #8 kdy: 29 Listopadu 2006, 10:17:30 »
Opravdu nevim, jak to je s hybridem, neresim to. Je pravda, ze na ABCLinuxu se pise o DVB-T prijmu (alespon u USB prijimacu). Ja problem s prijmem DVB-T nemam, multiplex A jede a Primu zatim ozelim. Podle www.digitalnitelevize.cz/informace/dvb-t/dvb-t-v-ceske-republice.html by u nas (tj. v Brne) mel byt analog vypnut do konce srpna 2007, to znamena, ze digital v te dobe musi bezet (vyplyva ze zakona). Tak uz jen vydrzet! :-)
Nobody is perfect!

frenky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Jakou TV Kartu
« Odpověď #9 kdy: 29 Listopadu 2006, 22:07:38 »
no ja analogovou kartu uz mam, takze kombinovana karta analog+digital me az tak nelaka, muze byt, ale nepotrebuju, jde mi ted jen o digital. USB chci kvuli potencialnimu vyuziti treba s notebookem, a tam analog stejne nema moc smysl. Bydlim v Brne, takze bych sice byl zatim bez Primy, ale ale jak psal radin, asi ne moc nadlouho.
Pokud jde o Yakumo, na TV Freak jem se docetl tohle:

Pozor tahle karta podle vseho neumi v linuxu (a asi ani ve windows) posilat celej TS, pouze jednotlive programy ma HW pid filter ktery linuxovy driver neumi vypnout.

http://www.tvfreak.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13166&postdays=0&postorder=asc&highlight=yakumo&start=15


Priznam se ale ze nevim co to je "neumi posilat celej transport stream"
Sice nevim co to znamena, ale jaksi me to znepokojuje :-)

frenky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Jakou TV Kartu
« Odpověď #10 kdy: 29 Listopadu 2006, 22:55:54 »
Ještě mě tak napadá-co třeba duální vysílání, umí QuickStick Basic DVB-T odstínit jednotlivé jazyky?

frenky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Jakou TV Kartu
« Odpověď #11 kdy: 29 Listopadu 2006, 23:17:10 »
A ještě jeden dotaz-verze basic a nebasic. Po diskusich na netu byla vzdy doporucovana verze "nebasic", ale dneska uz se da koupit asi jen basic (nebasic DVB-T uz neni ani na strankach vyrobce, asi uz se ani nedela) Vite nekdo jaky mezi nimi bylů rozdil? Staci fakt v pohode na vsechno i basic?

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Jakou TV Kartu
« Odpověď #12 kdy: 30 Listopadu 2006, 00:02:43 »
Zachytavani celeho TS znamena, ze muzete soucasne nahravat treba vsechny programy (nebo jejich libovolnou kombinaci) v ramci jednoho multiplexu. S Kartou Technisat Airstar 2 tedy muzu nahravat soucasne CT1, CT2, Novu, pritom se divat na CT-Sport a v druhem okne mit pustenou CT24. Toto bohuzel funguje pouze ve Windows s programem DVBViewer GE (mam koupenou plnou verzi).

V soucasne dobe zadny cesky multiplex nepouziva klasicky vicestopovy zvuk, jak to DVB-T umoznuje - tedy napriklad cesky a anglicky zvuk, kazdy v samostatnem stereo streamu. Zatim vysilatele pouzivaji hybrid s ceskym zvukem v levem kanalu a anglickym v pravem kanalu uvnitr jedineho audio streamu. Je tedy nutne si pohlidat, aby kupovany prijimac podporoval obe moznosti. Airstar2 to zvlada v poho.

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Jakou TV Kartu
« Odpověď #13 kdy: 30 Listopadu 2006, 06:15:24 »
Tak jsem to prave testoval: soucasne nahravani jednoho, pak dvou programu pri sledovani tretiho neni s QuickStickem problem (samozrejme v ramci jednoho multiplexu, ale to je v Brne zatim jedno, druhy stejne nevysila :-( ), jednotlive soubory to ulozilo pod nazvem, zjistenym z EPG (to muze byt nekdy problem, protoze EPG ma spatnou diakritiku), pokud jde o vicekanalovy zvuk, tak ve widlich s originalnim programem se da vybrat, ktery kanal chcete poslouchat (L, P, St) a podporuje i 4+1, v Kaffeine to bohuzel nefunguje, musi se stahnout zvuk v nezadoucim kanalu. Jiny soft jsem zatim nezkousel, rozjel jsem to teprve v Ubuntu EE, v DD to ne a nejelo (ted uz vim, ze to bylo tim firmwarem). Pokud jde o rozdil mezi Basic a neBasic verzemi, domnivam se, ze rozdil je pouze v tom analogu (aspon podle popisu), ale to nevim jiste. Podle mne digital bude stejny. A jeste poznamka: videl jsem nekde v nabidce Freecom USB2.0 stick, myslim si, ze je to TO SAME, protoze to nejen stejne vypada, jen je cerny proti stribrnemu Yakumu, ale hlavne se to v systemu STEJNE HLASI - WideView WT-220U PenType Receiver.
Nobody is perfect!

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Jakou TV Kartu
« Odpověď #14 kdy: 30 Listopadu 2006, 07:39:08 »
Dalsi testy: Zkousel jsem rozchodit DVB podle http://www.abclinuxu.cz/hardware/pridavne-karty/televizni-karty/dvb-t/usb/hauppauge-nova-usb, a zjistil jsem podstatne kvalitnejsi (ostrejsi) obraz jak v mplayeru, tak v xine (gxine) proti Kaffeine. Na druhou stranu vsak pri rychlejsich pohybech moderatoru (konkretne ve Snidani s Novou) se obraz "rozradkuje" - sousedni radky jsou stridave posunuty vlevo a vpravo (cca 1-2 pixely). Nevim, co to zpusobuje, zvlastni vsak je, ze u videoklipu, kde jsou pohyby zpevaku podstatne rychlesi, to nedela :O Privital bych napad, jak to odstranit, protoze kvalita obrazu je jinak PODSTATNE lepsi.
Nobody is perfect!

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Jakou TV Kartu
« Odpověď #15 kdy: 30 Listopadu 2006, 07:46:24 »
A jeste jeden dotaz. Nefunguje dalkove ovladani, respektive funguje pouze tlacitko MUTE a + a - Chanel funguje jako ovládání hlasitosti :( Nekde jsem pred casem zahledl informaci, ze funkce tlacitek lze snadno predefinovat prepsanim nejakeho txt souboru, ale nemuzu ho najit. Poradite ?
Nobody is perfect!

frenky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Jakou TV Kartu
« Odpověď #16 kdy: 30 Listopadu 2006, 08:02:37 »
To radin:
basic x nebasic u tech dvou kousku co maji ted na webu vyrobce je jasny rozdil v analogu navic ("nebasic" krome toho nema v nazvu DVB-T) Driv ale pokud vim existovala vedle "basic" i nebasic verze pro DVB-T, takze predpokladam ze nejaky rozdil tam byl (psalo se o chybejici podpore BDA ovladacu kterou se nakonec podarilo nejak obejit, ale dal nevim). Mozne je ze to bylo stejnem hardwaru jen o horsim firmwaru (kvuli marketingu), ktery pak sjednotili, mozne je vsechno.

Pokud jde o kvalitu obrazu-ted se neuraz, ale neni to o prokladani? Ze v mplayeru a xine to mas interlaced, zatimco kaffeine to deinterlacuje nejakou metodou ktera ma negativni dopad na celkovou kvalitu obrazu?

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Jakou TV Kartu
« Odpověď #17 kdy: 30 Listopadu 2006, 08:39:14 »
No s tim prokladanim se mi to nezda, ale zas tak moc tomu "nehovim". Podle mne, kdyz je prokladany obraz, spis se zhorsi. Vychazim ze zkusenosti s analog. monitorem. Na LCD se zhorseni projevi pri nevhodnem rozliseni, kdy monitor musi sam dopocitavat body. Ale rozliseni mam OK a rozdily jsou pri jakekoliv velikosti obrazu - bud originalnim 7## x 5## bodu (ted ta cisla presne nevim), ktere si nastavi sam, nebo full screen ci zmensenem. Dokonce MPlayer pri spusteni z terminalu tvrdosine nastavuje format obrazu na 10:6 (coz je format meho monitoru), tedy roztazeny do sirky a presto je obraz lepsi nez v Kaffeine v original velikosti. Ale teprve jsem s tim zacal hloubeji laborovat, marodim, tak mam cas :)
Nobody is perfect!

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Jakou TV Kartu
« Odpověď #18 kdy: 30 Listopadu 2006, 08:41:00 »
Placam blbosti, samozrejme format 16:10, ne 10:6
Nobody is perfect!

frenky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Jakou TV Kartu
« Odpověď #19 kdy: 30 Listopadu 2006, 09:28:55 »
no, s tim prokladanim to neni tak jednoduchy. Metod na deinterlacovani je vic, ale v podstate jde o to ze musis nejak interpolovat mezi sebou sudy a lichy radky. At uz pouzijes jakykoliv algoritmus, vzdycky je riziko ze tou interpolaci se muze mirne degradovat puvodni kvalita

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Jakou TV Kartu
« Odpověď #20 kdy: 30 Listopadu 2006, 09:54:04 »
Citace: frenky
...vzdycky je riziko ze tou interpolaci se muze mirne degradovat puvodni kvalita
Slovo riziko lze nahradit za jistota.
Jakakoliv deinterlace metoda uz z principu musi snizit kvalitu vysledneho obrazu.

Ander

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Jakou TV Kartu
« Odpověď #21 kdy: 30 Listopadu 2006, 19:58:34 »
Citace: Twistr
Rád bych si k vánocům koupil TV kartu schopnou zpracovat analogové i digitální vysílání. Máte nějaký tip na kartu podporovanou v jádře, kterou by bylo možno zprovoznit bez velkých potíží, nastavování atd??? + nějaký soft pro sledování, zachytávání atd.
Tento problem v momentalni dobe taky zacinam resit. Narazil jsem na tuto stranku. Doufam, ze ti to pomuze.

frenky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Jakou TV Kartu
« Odpověď #22 kdy: 06 Prosince 2006, 20:59:44 »
A co dálkové ovládání? Doposud používám analogový tuner Leadtek WinFast TV2000 XP Expert. Kdo zná, ví, prot ty kdo neznají uvedu že je to vynikající tuner, přibalená aplikace pro windows mi po všech stránkách vyhovuje, v linuxu je bez problémů detekován, používám TV Time. Má plnohodnotné dálkové ovládání na tužkové baterky s ovládáním snad všech funkcí jako k normální televizi s perfektní citlivostí, pro představu:
http://www.leadtek.cz/clanek.php?id=3104

když se podívám na dálkové ovládání co je u quick sticku:
http://www.yakumo.com/products/mode=article/art_nr=1040984
budí ve mně lehce nedůvěru jestli je slušně použitelné (co citlivost?).

Michal Kundrát

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 232
  • Jawa Stadion S11 1958
Re: Jakou TV kartu?
« Odpověď #23 kdy: 24 Května 2008, 15:00:44 »
Pinnacle PCTV Hybrid Pro PCI (nebo tak nějak) - v Kaffeine běhá suprově(digitál) a přes Mplayer zase analog (přes terminál - je určitě i jednodušší způsob, ale nechce se mi moc instalovat - jeden program umí dobře hledat, ale nechápu ovládání). Ještě radši dodám že Mplayer narozdíl od TV neukazuje zrnění (v jednu chvíli mě to zmátlo)

TechniSat se údajně vyznačuje tím, že má velkou citlivost(mám i normální set-top-box k TV) a u tyhle TV karty je to docela znát:
TechniSat DigiPal 2 TX naladí u mě [Lázně Bělohrad (u Dvora Králové)] Multiplex A z Prahy i Ústí bez problému(ale multiplex B nezvládá), ale zato TV karta v PC mi naladí jen Multiplex A z Prahy a to v nicmoc kvalitě + docela vypadává :(  Ale stačilo přepsat frekvenci na Ústí a až na výpadky zvuku(hlavně ve dne) je obraz jak víno ;)  Dodám že na střeše jsou 3 antény pro chytání analogu a jedno síto na digitál (všechno spojují dva slučovače a do TV rozbočují dva rozbočovače). Po odpojení analog. antén je signál na Prahu kolem 90%(kvalita taky), ale když jsou 2 TV, jeden STB a všichni chtějí Primu, musí jít kvalita stranou :(
CPU AMD Athlon 64, 1.5GB RAM, nVidia GeForce 7600GS 256MB, přepěťovka Belkin SurgeMaster, repro Genius 5.1 150W, monitor Avidav 1280x1024, Epson LQ-1050 [UBUNTU x64] + IBM PC 300GL - 200MHz, 64MB RAM, 40GB HDD [DEBIAN 5.0.3 -486]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.