Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Programování grafiky - rada  (Přečteno 2642 krát)

LorD_OniX

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Programování grafiky - rada
« kdy: 30 Června 2010, 19:49:09 »
Ahoj, při mojí bakalářské práci budu potřebovat programovat 2D grafiku a potřeboval bych od Vás, co v tomto odvětví programujete a máte zkušenosti, jestli byste mně neporadili jaký vybrat jazyk a grafickou knihovnu. Tím myslím C/C++, Java, C#... a DirectX, OpenGl.
Jedná se mně hlavně o vaše zkušenosti s daným jazykem a grafickou knihovnou. Díky moc za odpověďi.

pajus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
  • DELL vostro 1320
Re: Programování grafiky - rada
« Odpověď #1 kdy: 30 Června 2010, 23:44:41 »
To je podleme dost siroky pojem co presne znamena podle tebe 2D grafika? (nejake ukazky algoritmu pro vykreslovani primek, krivek, vyplnovani?)... btw na jake skole to delas?
My delali s GLUTem(C i C++) a prislo mi to docela jednoduche lehce pochopitelne a vubec spis to bylo takove hrani, to 2D rozhodne 3D uz bylo horsi ale i tak nic nezvladnutelneho, ty zaklady jsou vicemene jednoduche. s DirectX jsem teda nikdy nedelal ale asi bych se do toho ani nepoustel ale to je jen muj ciste zaujaty nazor.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Programování grafiky - rada
« Odpověď #2 kdy: 30 Června 2010, 23:58:08 »
V C existuje knihovna graphics.h která vytvoří nějakou 2D grafiku...nemám praktickou zkušenost. Nebo můžeš použít multiplatformní SDL...
Mám letmou zkušenost s OpenGL, není to těžké a když natrefíš na dobrý návod tak i celkem logické. OpenGL je asi halvně o 3D, ale zkoukni http://nehe.ceske-hry.cz/tut_obsah.php a uvidíš.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

LorD_OniX

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: Programování grafiky - rada
« Odpověď #3 kdy: 01 Července 2010, 19:40:31 »
Tak konkrétně z 2D grafiky by to bylo nějaké vykreslování objektů - čtverců s textem, obrázkem, na tyto čtverce by pak šlo udělat drag - drop. Jinak jsem na škole VŠ Báňská Ostrava.

premet

  • Host
Re: Programování grafiky - rada
« Odpověď #4 kdy: 01 Července 2010, 20:00:19 »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Programování grafiky - rada
« Odpověď #5 kdy: 01 Července 2010, 22:23:08 »
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.