Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: MicroSD karta - nefunguje  (Přečteno 6159 krát)

gurney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
  • Při dnešní konkurenci je velmi těžké být blbcem.
    • Přednemocniční neodkladná péče
MicroSD karta - nefunguje
« kdy: 12 Července 2010, 11:34:24 »
Zdravím, zase se mi něco povedlo, s čím si už nevím rady...

Zakoupil jsem si MicroSD kartu SanDisk o velikosti 8GB. Chtěl jsem jí používat do své GPS, protože se mi tam nechtěly vejít mapy.
Zařízení se chovalo standardně, připojení automaticky bez problému. Když jsem tam něco nahrál (vytvořil jednu složku a do ní umístil soubor o velikosti 10MB), chtěl jsem zařízení odpojit. Objevila se tabulka
"Zapisují se data na "Souborový systém 7,9GB"" a tvářilo se to jako že to zapisuje data na tu kartu. Divné bylo, že těch ubohých 10MB trvalo asi 30sekund. Poté jsem mohl zařízení "bezpečně odpojit". To jsem udělal. Po opětovném vložení a připojení jsem ale zjistil, že na kartě žádná data nejsou. Divný. Vložil jsem je tam znovu, znovu se pokusil zařízení odpojit, znovu stejná tabulka, tentokrát ale nemizela, byla tam furt a pořád se to tvářilo jako že se "zapisují data na kartu". Násilně jsem to ukončil - nic jiného už dělat nešlo.
Usoudil jsem, že na kartě jsou asi od výrobce nějaké windows-bordely komplikující práci. Naformátoval jsem tedy tu kartu, použil jsem výchozí nastavení a nic neměnil (kromě jména). Po dokončení formátování mi vyskočila tabulka zhruba: "problém - nemůžu připojit - musíte definovat souborový systém" nebo tak něco.
Od té doby je karta nepoužitelná, Ubuntu ji vůbec nevidí a když jí vložím do slotu, tak dělá jako by nic.
Co teď s tím?  :-\
Software is like sex - it's better, when it's FREE.

Ppetroovic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: MicroSD karta - nefunguje
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpna 2010, 21:37:46 »
zdravím , mám podobný problem  sd mám 2 GB a nejde mi porad naformatovat tvarí se jako souborový system a pořad mi to píše že je zaneprázdněna.Zkoušel sem ji formátovat ale nikdy se mi to nepodařilo.Ve  disk.nastrojich mi to taky nejde . nevite co s tim ? děkuji
Používám OS Ubuntu vydání 10.04 (lucid)
PC:  Fortron 500W, Intel Lemont DP965LT, s(10/100/1000 Mb/s
 Intel Core 2 Quad Q6600 2,40GHz,+ A-DATA Series 4GB (2x2GB 800MHz.+ nVidia EN8600GT 512MB,+ 1x WD320.0 GB,+ 1x WD320.0 GB ext. dok.s. + 1x WD500.0 GB ext. dok.s.+ ,Lcd Hyundai 22

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re: MicroSD karta - nefunguje
« Odpověď #2 kdy: 25 Srpna 2010, 22:10:28 »
Ces co si to formatoval ?? Skus to cez Gparted a fs daj fat32...
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

gurney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
  • Při dnešní konkurenci je velmi těžké být blbcem.
    • Přednemocniční neodkladná péče
Re: MicroSD karta - nefunguje
« Odpověď #3 kdy: 25 Srpna 2010, 22:36:54 »
Formátoval jsem to nějakým výchozím Gnome nástrojem, který se nabízí v menu (klikneš pravým myšítkem na ikonu připojeného zařízení). Zkusím gparted a dám vědět, jak jsem dopadl. Dík.
Software is like sex - it's better, when it's FREE.

gurney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
  • Při dnešní konkurenci je velmi těžké být blbcem.
    • Přednemocniční neodkladná péče
Re: MicroSD karta - nefunguje
« Odpověď #4 kdy: 25 Srpna 2010, 22:42:09 »
Tak nevim...  :-\

[attachment deleted by admin]
Software is like sex - it's better, when it's FREE.

Rover623

Re: MicroSD karta - nefunguje
« Odpověď #5 kdy: 25 Srpna 2010, 23:07:11 »
Předpokládám,že když je teď karta vložena,tak ji systém odmítá připojit (tudíž,neobjeví se na ploše) a je vidět pouze ve správci disků,zkusil bych pomocí příkazu gksudo nautilus spustit Nautila jako root a nalézt si ten soubor ve složce /dev u kterého to hlásí chybu a přidělit mu práva pro normálního uživatele (tedy vlastníka změníte z root na svůj účet) nebo lze použít příkaz do terminálu sudo chmod u+s a k němu připsat tu cestu kterou to ukazuje tedy /dev/mmc (nevím jak je ten název dál)

gurney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
  • Při dnešní konkurenci je velmi těžké být blbcem.
    • Přednemocniční neodkladná péče
Re: MicroSD karta - nefunguje
« Odpověď #6 kdy: 26 Srpna 2010, 00:03:24 »
Upravím příslušný soubor tak, abych byl jeho vlastníkem já (a ne root).
Pak mi to umožní provést formátování bez problémů (resp. chová se to divně, protože to formátování 8GB disku trvá pár vteřin).
Ihned po formátování jsou práva nastavena zpět jako předtím (vlastníkem je root, ostatní nemají k souboru přístup).
Po vysunutí / vložení se disk chová stále stejně - nereaguje.
Software is like sex - it's better, when it's FREE.

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: MicroSD karta - nefunguje
« Odpověď #7 kdy: 26 Srpna 2010, 08:37:47 »
Ja mam jednu skusenost s Compact Flash kartou, po nejakych pokusoch a hraniach sa, mi karta prestala reagovat a hlasila stale, ze je vadna, uz som myslel, ze ju zahodim, kedze bola stara a mala malu kapacitu, ale potom som ju pre istotu este strcil do fotaku a tam som dal formatovat a zrazu sa karta da normalne pouzivat. Predtym si s nou nevedel poradit ani ms windows, a ani ubuntu. Takze asi moj stary canon fotak ma nejaky nizsi pristup ku karte :)
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

gurney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
  • Při dnešní konkurenci je velmi těžké být blbcem.
    • Přednemocniční neodkladná péče
Re: MicroSD karta - nefunguje
« Odpověď #8 kdy: 30 Srpna 2010, 23:43:18 »
Postup s foťákem funguje!!!  ;D
Ale... neni to trochu pokoutný řešení? Nešlo by to elegantněji? Tohle asi každýho nenapadne zkusit...
Zkouším na kartu zkopírovat soubor o velikosti 2,6 GB, netváří se to nadšeně, tak uvidíme.
Díky!!!
Software is like sex - it's better, when it's FREE.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: MicroSD karta - nefunguje
« Odpověď #9 kdy: 31 Srpna 2010, 01:28:49 »
Kebyze to robis cez Gparted tak sa ti to asi nestane...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.