Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problémy s instalací na starý notebook  (Přečteno 1111 krát)

Addy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Problémy s instalací na starý notebook
« kdy: 19 Července 2010, 01:04:30 »
Zdravím!
Rád bych si nainstaloval Ubuntu na notebook Compaq Armada 1500c avšak úplně nejminimálnější verzi, bez GUI pouze příkazovou řádku. Když vložím bootovací cd, tak mi bez problémů naběhne menu, ale když dám instalovat, tak mi to vypíše, něco ve smyslu "acpi=force acpi has to been enabled", poté mi zčerná obrazovka, a nic se neděje. Už jsem zkoušel minimální instalaci, a když i jsem dal "instalovat z příkazové řádky", tak mi zčerná obrazovka bez jakéhokoliv upozornění. Prohledával jsem toto fórum, anglické fórum, wiki a google a nenašel nic užitčného... Nevíte co s tím, případně, je vůbec možné na tak slabém počítači ubuntu nainstalovat?
dodávám pár systémových údajů:
CPU   1 Intel Celeron(tm); 400 MHz   
Hard Disk Drive   1 IBM DKLA-24320; 4.32 GB; IDE   
Host Bus Adapter   1 Embedded IDE   
Video Adapter   1 Chips and Technology, Inc. C&T 69000; 4 MB; Video Resolution SVGA   
Bus Type   2 PCMCIA    
Computer Type   LapTop    
Floppy Type   1.44 MB   
BIOS   1.1C    
Mother Board Revision   A    
RAM   32 MB

předem díky za jakékoliv nápady či pomoc :)

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Problémy s instalací na starý notebook
« Odpověď #1 kdy: 19 Července 2010, 06:10:58 »
problem s ACPI je popsany na wiki: http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/%C5%98e%C5%A1en%C3%AD%20probl%C3%A9m%C5%AF#ACPI.2BAC8-APIC

Jinak pekny navod, jak nainstalovat opravdu jen to nejnutnejsi je tady: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,35688.0.html
(teda tam je to i s grafickym prostredim, ale to se da vynechat)  :)
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Addy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Problémy s instalací na starý notebook
« Odpověď #2 kdy: 19 Července 2010, 10:28:53 »
no bohužel to stále nefunguje :( i když zadám všechny 3 parametry, tak když dám instalaci z příkazové řádky, tak mi za chvíli zčerná obrazovka a nic se neděje. Je možné, že jen nefunguje prostředí, ale instalace ano? Protože potom bych se tím mohl proentrovat, aniž bych potřeboval něco vidět :)

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Problémy s instalací na starý notebook
« Odpověď #3 kdy: 19 Července 2010, 10:52:11 »
Snazis se instalovat z Alternate CD? Pokud standardni LiveCD, tak na to ma ten ntb hodne malo pameti.
Nejsem si jisty, jestli vubec i na to alternate to bude stacit.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Problémy s instalací na starý notebook
« Odpověď #4 kdy: 19 Července 2010, 11:10:13 »
ked to chces riesit bez de tak asi nebudes uplny bfu a nevidem dovod riesit takto ubuntu navyse ked su stym aj problemy, nerozmyslal si nad debianom alebo niecim podobnym? a ake ma byt vlastne vyuzitie toho stroja?
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

Addy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Problémy s instalací na starý notebook
« Odpověď #5 kdy: 19 Července 2010, 11:54:37 »
Snazis se instalovat z Alternate CD? Pokud standardni LiveCD, tak na to ma ten ntb hodne malo pameti.
Nejsem si jisty, jestli vubec i na to alternate to bude stacit.

Ano, použil jsem alternate cd a očividně 32 MB paměti nestačí :D

ked to chces riesit bez de tak asi nebudes uplny bfu a nevidem dovod riesit takto ubuntu navyse ked su stym aj problemy, nerozmyslal si nad debianom alebo niecim podobnym? a ake ma byt vlastne vyuzitie toho stroja?

No tak mám ubuntu na 3 kompech a chtěl jsem si na ten starý hodit bez uživatelského prostředí na různé pokusy a tak, prostě jenom pro srandu, nic důležitého :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.