Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaký laptop prodávaný s Win7 a možností spouštění starého 32-bit SW  (Přečteno 1914 krát)

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Dosluhuje mi komp s Windows_XP a Ubuntu.
PROBLÉMY:
Mám však zakoupeno několik 32-bit SW (LangMaster, speciální matematický SW ...), který nelze spustit ve Wine.
Údajně pro jejich použití ve Windows_7 musí být:
a) jen určitý typ Windows_7,
b) s procesorem Intel (na kterém netrvám, může být i AMD) pro přepínání, aby běžely 32-bit aplikace (SW pro XP, aby šel na 7čkách).
Toto mám ověřeno, protože spolupracovnice si zakoupila laptop jen tak a pod Windows_XP Home jí obdobný SW nejde a navíc ji prodejce sdělil informace o tom Intelu.

Můj POŽADAVEK:
a) dual boot Ubuntu a Windows_7
b) číselná část klávesnice (ne přes USB doplněk)
c) matný displej

Nepotřebuji žádné dělo. Nebudu stříhat video, hrát hry ... Nepotřebuji extra výdrž na akumulátory.

Píši to sem, ne do diskusních fór Microsoft-ích příznivců. Ihned by začali psát snůšky nesmyslů (mám léty ověřeno - hlavně v Česku).

Nepotřebuji nový komp. Pokud máte obdobný komp a chcete si koupit novější, nabídněte.
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Jaký laptop prodávaný s Win7 a možností spouštění starého 32-bit SW
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2010, 23:55:08 »
Můžeš napsat přesně HW požadavky toho SW ? 32bit aplikace můžou běžet na každym procesoru co koupíš. Když ne, spíš bych to zkusil reklamovat.

RockFire

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
    • Portfolio
Re: Jaký laptop prodávaný s Win7 a možností spouštění starého 32-bit SW
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2010, 00:04:11 »
Z aktuální nabídky mě zaujal třeba http://www.alza.cz/hp-620-d171946.htm. Přijde mi na tvoje potřeby zbytečně vybavený, ale najít mantý displej u slabé sestavy se mi nepodařilo. Pokud by jsi se pro něj rozhodl, doporučuji ti srovnat ceny s jiným e-shopem než je Alza. Pokud si ti nelíbí, zkus přiblížit konfiguraci.

Bylo by vhodné uvést
  • Jestli v něm už W7 chceš
  • Jaký procesor (myslím jádra, síla)
  • Jaká operační paměť
  • Jaká velikost pevného disku
  • Jaká komunikace (Wifi, BT apod.)

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: Jaký laptop prodávaný s Win7 a možností spouštění starého 32-bit SW
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2010, 10:21:50 »
Pokud chceš mít windows 64bit a spouštět pod tím 32bit aplikace psané pro XP (Jak jsem z dotazu pochopil), musíš mít nejvyšší verzi win7 Enterprise- buď rovnou NB s ní, nebo přejít, pokud je mi známo. Verze enterprise obsahuje "režim kompatibility" což je technologie založená na HW virtualizaci (proto ten procesor intel), a umožní ti spustit i starší a 32bit aplikace...ovšem s cenou za licenci vyvstává otázka, jestli by nebylo dostačující tyto programy provozovat ve wine nebo virtualbox s XP (pokud nemáš na stávajícím stroji OEM licenci...)
je to služba "windows XP mode", tohle by mohlo do situace vnést více stětla http://res1.windows.microsoft.com/resbox/cs/Windows%207/Main/1/8/184f9f39-9703-43cc-8dcd-e81bd74d6c5a/184f9f39-9703-43cc-8dcd-e81bd74d6c5a.wmv
« Poslední změna: 27 Července 2010, 10:31:34 od crowack »
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Re: Jaký laptop prodávaný s Win7 a možností spouštění starého 32-bit SW
« Odpověď #4 kdy: 27 Července 2010, 22:30:58 »
From: crowack
Citace
Verze enterprise obsahuje "režim kompatibility" což je technologie založená na HW virtualizaci (proto ten procesor intel), a umožní ti spustit i starší a 32bit aplikace...
Dík. To je to správné vyjádření problému, který potřebuji vyřešit. :D
Jen jsem zjistil zde:
http://pcworld.cz/software/recenze-windows7-ultimate-uspech-nebo-propadak-8107
že mé potřeby splňuje asi levnější verze Windows 7 Professional. (Enterprise je údajně multilicencování pro firmy.)
Citace
Verze Professional již tuto schopnost má a navíc v ní najdete i takzvaný XP Mode (viz dále v recenzi)
V článku dole pod názvem odstavce Tajemný XP Mode
Citace
XP Mode je vlastně diskový obraz instalace Windows XP Professional SP3 běžící v prostředí Windows Virtual PC (následovník MS Virtual PC). Oproti konkurenci, jakou je třeba VMware, jsou takto běžící XP více integrovány do hostitelského systému. Dokážou např. převzít konfiguraci sítě a externích periferií. Podmínkou je bohužel existence hardwarové podpory virtualizace procesoru a BIOSu vašeho počítače.
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.