Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: automount USB flash disku  (Přečteno 3049 krát)

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
automount USB flash disku
« kdy: 26 Listopadu 2006, 17:04:18 »
Vim, ze tady je uz spousta dotazu na tohle tema, ale nenasel sem nic co by mi mohlo pomoct. mam Dapper s KDE. Do nedavna sem mel KDE 3.5.2 a vsechny usb zarizeni se mountovaly normalne. po upgradu na 3.5.5 to uz nedelaji. zastrcim flashku (mam i externi disk) vyskoci okno s nabidkou co s tim chci udelat, dam otevrit a nic se nestane. Kdyz ale zadam "pmount /dev/sda1/", tak se mountne a bezi. ovsem je to dost oprava pri kazdem startu mountovat rucne disk. da se nekde zapnout  auto mount? taky nevim proc se disk tvari jako sda1 a flashka sdb... diky moc
« Poslední změna: 14 Ledna 2009, 17:07:23 od Anna Taliánová »

Skeletonix

  • Host
auto mount usb flash disku
« Odpověď #1 kdy: 26 Listopadu 2006, 22:23:15 »
mě na ubuntu (Edgy) pomáhá restart nautila či gnome-panelu. Ale nevím jak je to u KDE. Zkusil bych restartovat celé X a uvidíš ! Možná by se trochu hodil výpis dmesg po připojení disku ;)

hlavo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
auto mount usb flash disku
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2006, 00:51:03 »
Citace: Skeletonix
Možná by se trochu hodil výpis dmesg po připojení disku ;)
ten vypis dmesg ti je zbytocny. pozri ci sa ti nezmenil fstab... nastav v nom automount na usb disk

Pavelp

  • Host
auto mount usb flash disku
« Odpověď #3 kdy: 27 Listopadu 2006, 07:13:32 »
Jestlli jste udelal posledni aktualizaci hal, je tam prave tenhle bug, ze nejde automount usb tycinky. Je to popsane tady na foru.

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
auto mount usb flash disku
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopadu 2006, 09:22:58 »
ufff, tak diky. az budu mit chvilku casu, tak to zkusim. mel sem takovou radost, ze uz mi vsechno funguje...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.