Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Acer aspire 1810t  (Přečteno 1248 krát)

Sureemon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Acer aspire 1810t
« kdy: 02 Srpna 2010, 18:39:41 »
zdravim,
mam tento PC a hodlam si tam nainstalovat win7 + nejaky linux (uvazoval sem nad Xubuntu, ale pokud ma nekdo lepsi napad nebo variantu sem s ni :D ). Co se tyce linuxu tak sem naprosty amater, vživotě sem žadny neinstaloval ani sem na žadnem nedělal, takže předem se omlouvam za připadnou dementnost mich dotazu :D.

jedna se mi o to že na notasu sem zkousel 64bit win7 a zprislo mi ze to slape krapet trhane(hur jak s 32bit) takze to budu prehazovat na ty 32. Myslite ze s tema 64 bit xubuntu to poslape dobre nebo budu mit problem ??

Moje predstava je asi takova ze bych rozdelil ten 320 hadr rozdelil na 300(tam dal win7) a na dalsich volnych 20 nainstaloval ten linux, cetl sem tu ale topic kde jedenomu uzivateli neslo nainstalovat ubuntu na  volny oddil HD (tez ho mel rozdeleny) tak me zajima jestli to tak pude ....

hlavne teda chcu poradit jestli ten xubuntu je dobry napad nebo sem s tim slapl uplne vedle a lepsi bude neco jinyho .... predem dik za odpovedi :)
« Poslední změna: 02 Srpna 2010, 19:57:26 od Sureemon »

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Acer aspire 1810t
« Odpověď #1 kdy: 02 Srpna 2010, 19:54:11 »
Určitě bych dal 64 bit OS. A místo xubuntu bych dal Ubuntu, je hezčí a povedenější. Udělej si Live USB či vypal si CD a vyzkoušel jsi jak se OS chová v notebooku.
OS: Fedora 25

Sureemon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Acer aspire 1810t
« Odpověď #2 kdy: 02 Srpna 2010, 20:00:35 »
no tak mechaniku ten srot nema :D tim live USB mas namysli to ze ten OS nainstaluju na to USB ?? nepojede to nahodou pomalejc nez kdybych to hodil rovnou na hard ?

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Acer aspire 1810t
« Odpověď #3 kdy: 02 Srpna 2010, 20:47:14 »
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/z%20flash%20disku
Zde je návod. Stáhneš ISO soubor a z něj vytvoříš bootovací USB disk. Zasuneš do USB na notebooku a restartuješ PC. (teď záleží zda jak je nastavený BIOS) Nabootuješ do nabídky Ubuntu a zvolíš Vyzkoušet Ubuntu. Zkus si pročíst wiki.ubuntu.cz.
OS: Fedora 25

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.