Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: iptables - přesměrování komunikace - "SSH tunneling" [vyřešeno]  (Přečteno 2122 krát)

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
zdar!
chtěl bych se z internetu dostat na webové rozhraní domácího ADSL routeru přes kompa umístěného ve vnitřní síti.
pc <==> (wan) ADSL (lan) <==> (eth0) ubuntu
Přes ADSLko mám forwardovanej port 80 a 22 na ubuntu.
Chtěl bych na ubuntu port 80 přesměrovat na ADSL tak abych se z pc na internetu dostal přímo na webové rozhraní ADSLka, poradí někdo jak na to? dík!
« Poslední změna: 08 Srpna 2010, 10:51:46 od DuckD »
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re: iptables - přesměrování komunikace a zajímavý oříšek
« Odpověď #1 kdy: 04 Srpna 2010, 16:48:30 »
A proč přes nějaké PC na vnitřní síti, když to jde přímo z venku?

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: iptables - přesměrování komunikace a zajímavý oříšek
« Odpověď #2 kdy: 04 Srpna 2010, 16:51:33 »
To mě taky napadlo, asi nechce, aby to bylo přístupné přímo zvenku kvůli robotům...
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re: iptables - přesměrování komunikace a zajímavý oříšek
« Odpověď #3 kdy: 08 Srpna 2010, 00:20:58 »
No dobře, ale
Chtěl bych na ubuntu port 80 přesměrovat na ADSL tak abych se z pc na internetu dostal přímo na webové rozhraní ADSLka, poradí někdo jak na to? dík!
tím si moc nepomůže...

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: iptables - přesměrování komunikace a zajímavý oříšek
« Odpověď #4 kdy: 08 Srpna 2010, 10:51:00 »
Díky "i_am_deviant"!
Použil jsem toto:
Kód: [Vybrat]
ssh -C -L 8080:192.168.1.1:80 123.123.123.123 -g
Citace
-C - komprimovaný ssh kanál
-L - zavedení mapování vzdáleného portu na vzdáleném stroji na námi zvolený lokální port
8080 - lokální port
192.168.1.1:80 - vnitřní ip adresa ADSLka (80 - webové rozhraní)
123.123.123.123 - veřejná IP adresa ADSLka (ADSL forwarduje port 22 na server SSH do vnitřní sítě)
- g - Povolí vzdáleným strojům připojování na lokální forwardované porty. Implicitně se může na tyto porty připojovat pouze localhost.
Následně jsem otevřel prohlížeč a zadal adresu http://localhost:8080/ kde bylo webové rozhraní ADSLka.

Čerpal jsem odtud:
http://www.cryptofest.cz/2003/slajdy/sshtunel/ssh.html
http://linux.poweroff.cz/index.php?clanek=19
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: iptables - přesměrování komunikace - "SSH tunneling" [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 09 Srpna 2010, 09:54:29 »
no počkej, nemam v tom bordel, to teda ne! -g se dá použít i v případě -L, to pokud chceš na ten forwardovanej port přistupovat z místní sítě.
A taky nechápu jak si nemohl pochopit otázku když je krásně napsaná v prvních 3 příspěvcích. Chtěl jsem to řešit přes iptables, toto je ale taktéž řešení.
Nechci otevřít přístup na ADSLko přímo z WAN rozhraní. Chci občas přistupovat z WAN rozhraní na ADSLko přes pc ve vnitřní síti když na routeru potřebuju něco udělat. Chtěl jsem nastavit aby PC ve vnitřní síti přeposílalo pakety z 192.168.1.1:80 (webové rozhraní ADSLka) do internetu a zpět.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: iptables - přesměrování komunikace - "SSH tunneling" [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 09 Srpna 2010, 10:27:32 »
Jestli jsem to dobře pochopil...

já bych navrhl ještě jedno řešení, jak to dělám já: přes openVPN se připojíš do své sítě, následně by ses mohl dostat na to rozhraní přes místní adresu 192.168.X.X; popř na ssh, které by bylo jinak zvenku zakázané.

nebo řešení č.4 změnit port toho adsl rozhraní z 80 na třeba 81 a normálně to otevřít zvenku, však je to taky pod heslem, ne?
« Poslední změna: 09 Srpna 2010, 10:30:22 od Marek_ »
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: iptables - přesměrování komunikace - "SSH tunneling" [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 09 Srpna 2010, 10:59:21 »
Tak řešení přes iptables:
Kód: [Vybrat]
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 80 -i eth0 -j DNAT --to 192.168.1.1:80
iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE
echo 0 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

>> deviant
ty teda myslíš že je tam -g úplně zbytečně? že v kombinaci s -L nedělá nic nebo jak...
« Poslední změna: 09 Srpna 2010, 12:15:30 od DuckD »
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: iptables - přesměrování komunikace - "SSH tunneling" [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 09 Srpna 2010, 12:22:42 »
1) "heslo tohoto typu nechranene" - jako heslo do ADSLka? Když https ADSLko neumí. Ty děláš jako kdybych měl doma data z NBU.
2) -g tam neni zbytecne pokud ho potrebuji pouzit, ale to ty nevis preci kdyz nevis o co se snazim ne (jak pises)?
kazdopadne diky za nakopnuti k tomu SSH tunelu!
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.