Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po odpojení zdroje se ntb uspí  (Přečteno 2107 krát)

Twisp9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Po odpojení zdroje se ntb uspí
« kdy: 04 Srpna 2010, 21:03:04 »
Zdravím, začal jsem mít problém s mým netbookem MSI Wind U100 je to tak měsíc co se mi po odpojení vyskočí hláška o nízkém stavu baterie a ntb se uspí. Je to hodně otravné. Mám na něm ubuntu 10.04 po přechodu z 9.10. Ze začátku se to neprojevovalo. Neví někdo na co se zaměřit? Díky

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Po odpojení zdroje se ntb uspí
« Odpověď #1 kdy: 04 Srpna 2010, 21:10:17 »
Ahoj, jak dlouho už máš notebook a jak často jedeš na baterii? Jestli se taky pomalu neblíží konec životnosti baterie..

Twisp9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Po odpojení zdroje se ntb uspí
« Odpověď #2 kdy: 04 Srpna 2010, 22:07:57 »
Jsou to už tak dva roky.. Ale s životností baterie si myslím problém není. Když ho nabiji, tak pak vydrží přes hodinu a půl. Je to strašně otravné když je na nabíječce zapnutý a potřebuji ho někam vzít, tak vyskočí hláška o kritickém stavu baterie a uspí se. Přitom ukazatel baterie ukazuje správně, že je nabitá.. :-\

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Po odpojení zdroje se ntb uspí
« Odpověď #3 kdy: 05 Srpna 2010, 08:21:40 »
ukazatel muze ukazovat, ze je baterka nabita. ale pokud jsi kompa na baterku ty dva roky dost honil, tak si myslim, ze uz je na kraji sve zivotnosti.
nastaveni uspani kompu pri kriticky vybite baterii je v System->Volby->Sprava napajeni
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Po odpojení zdroje se ntb uspí
« Odpověď #4 kdy: 05 Srpna 2010, 08:37:50 »
Zdravím, začal jsem mít problém s mým netbookem MSI Wind U100 je to tak měsíc co se mi po odpojení vyskočí hláška o nízkém stavu baterie a ntb se uspí. Je to hodně otravné. Mám na něm ubuntu 10.04 po přechodu z 9.10. Ze začátku se to neprojevovalo. Neví někdo na co se zaměřit? Díky

Přikláním se také k názoru, že se jedná o baterii. Jen se mi nezdá životnost baterie 2 roky :D to snad ani ne. Pokud je opravdu chyba v baterii, hned to reklamuj pokud to ještě vecpeš do dvouleté záruky. Nevím, my zde máme vcelku dost počítačů vč. i dvou netbooků starší rozhodně než 2 roky kde se bateriový provoz používá dá se říct tak v 80-90%. Není ani u jednoho problém. Proto doporučuji se obrátit na prodejce.
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

Twisp9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Po odpojení zdroje se ntb uspí
« Odpověď #5 kdy: 05 Srpna 2010, 12:49:25 »
Jak si mám pak vysvětlit, že po probuzení vydrží přes hodinu a půl??

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Po odpojení zdroje se ntb uspí
« Odpověď #6 kdy: 05 Srpna 2010, 19:09:59 »
tak to asi baterii nebude...
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Twisp9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Po odpojení zdroje se ntb uspí
« Odpověď #7 kdy: 06 Srpna 2010, 12:53:16 »
No právě.. začalo to jakoby samo od sebe.. Nic se neinstalovalo, kromě běžných aktualizací..

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: Po odpojení zdroje se ntb uspí
« Odpověď #8 kdy: 06 Srpna 2010, 13:28:57 »
Citace
Přikláním se také k názoru, že se jedná o baterii. Jen se mi nezdá životnost baterie 2 roky Smích  to snad ani ne. Pokud je opravdu chyba v baterii, hned to reklamuj pokud to ještě vecpeš do dvouleté záruky. Nevím, my zde máme vcelku dost počítačů vč. i dvou netbooků starší rozhodně než 2 roky kde se bateriový provoz používá dá se říct tak v 80-90%. Není ani u jednoho problém. Proto doporučuji se obrátit na prodejce.


OT:
obávám se, že se pleteš...záruka na baterii činí pouze půl roku, rozhodně ne 2 roky :-)
no já tedy na baterku taky jedu dost často, ale 2 roky mi to tedy nevydrží, poslední baterka na aceru mi vydržela rok a 2 měsíce(denní používání cca 2 hodiny provozu na baterii), na toshibě sice 2,5 roku, nicméně tam jsem na baterku moc nejel
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Po odpojení zdroje se ntb uspí
« Odpověď #9 kdy: 28 Srpna 2010, 14:25:28 »
Citace
Přikláním se také k názoru...

OT:
obávám se, že se pleteš...záruka na baterii činí pouze půl roku, rozhodně ne 2 roky :-)
no já tedy na baterku taky jedu dost často, ale 2 roky mi to tedy nevydrží, poslední baterka na aceru mi vydržela rok a 2 měsíce(denní používání cca 2 hodiny provozu na baterii), na toshibě sice 2,5 roku, nicméně tam jsem na baterku moc nejel

Omlouvám se, za opožděnou odpověď...nebyl jsem zde :). jj máš pravdu se zárukou, je tam 1/2 roku, ale pouze u koupi samostatné baterie (náhradní díl) jinak je to součást compu. Tedy pokud v kupní smlouvě není uvedeno jinak. Já batreku využívám opravdu slušně a běhá zatím super i po dvou letech. Je možné, že hold mám možná štěstí  ;D
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.