Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vhodná deb-based distribúcia  (Přečteno 4792 krát)

L.E.n

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
  • I have a D'OH authority.
Vhodná deb-based distribúcia
« kdy: 11 Srpna 2010, 19:39:16 »
Zdravím.
Viem že podobných tém je tu strašne veľa, ale potrebujem poradiť vhodnú distribúciu (nie pre mňa) na slabší počítač, najlepšie postavená na debiane a ešte lepšie Ubuntu :D Len neviem čo bude lepšie... Či Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Mint, Greenie...?
Je to pre kamarátku, ktorá s Linuxom nemá žiadne skúsenosti a je samozrejme zvyknutá na Windows. Viem že Mint je jednoduchší ako Ubuntu a prostredie hneď po inštalácií sa krásne podobá na Windows, ale keď už, ktoré prostredie?
Ide hlavne o aplikácie, funkčnosť aplikácií, jednoduchosť a nenáročnosť na počítač.

Zostava je nasledovná:
AMD Athlon 64 3000+, 512MB RAM a nVidia GeForce 9500GT

Ideálne by bolo aj použitie Compiz Fusion, len samozrejme bez nejakej extra straty výkonu. Hlavne nech systém beží rýchlejšie ako Windows... Vďaka za pomoc.
Dualboot: Ubuntu 10.10, Windows Vista SP1
AMD Turion X2 Ultra Dual-Core 2,26GHz
nVidia GeForce GT130M 4GB RAM 500GB HDD

aloisam

  • Host
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2010, 20:10:38 »

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpna 2010, 21:03:55 »
Za pár korun dokoupit RAM na 2GB. Grafická karta i CPU jsou jinak naprosto dostačující i na nejnovější Ubuntu.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpna 2010, 21:12:27 »
A proč nepoužiješ rovnou debian? :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpna 2010, 22:48:31 »
Zvyknutá na Win znamená na jaké ? Xp nebo Vista/7 ? Pokud chceš, aby se to co nejvíce podobalo Win tak asi něco s KDEčkem. problém je v tom, že KDE pořádně na deb-based systému moc neběží, ale za risk by možná Kubuntu stálo. KDE by ale určitě znamenalo již zmíněnou investici do RAM. Stačilo by přikoupit 512 kousků.

Sestava je jinak vcelku slušná, určitě bych tam teda neházel věci jako LXDE, XFCE či podobné okousané věci. Pokud se ti nechce investovat do RAM a oželíš extra efekty, tak tam vrzni klasicky bunťase a budeš mít klid. Pokud chceš více hraček tak Mint, ale to vyjde fakt nastejno.

I Gnome se dá "powinovat"
« Poslední změna: 16 Srpna 2010, 10:14:09 od Anna Taliánová »
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #5 kdy: 11 Srpna 2010, 22:49:44 »
A proč nepoužiješ rovnou debian? :)
Yeah! Mám doma podobný stroj, ešto so slabším procesorom (viď PC2 v podpise) na Debiane a ide krásne s Gnome.

L.E.n

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
  • I have a D'OH authority.
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #6 kdy: 12 Srpna 2010, 12:48:47 »
LuciusMare/Rixx - Neviem či Debian bude pre ňu riešenie, naozaj žiadne skúsenosti s Linuxom nemá...
stet/Lukáš Svoboda - zvyknutá na Win XP a nerátam s investíciou do RAMky, proste všetko ako je.
stet - veď práve to, ja som zvyknutý na gnome a tiež som si ho prispôsobil trochu na štýl Windows, pretože KDE mi absolútne nevyhovovalo. keďže ja jej asi budem vysvetľovať čo a ako sa robí, skôr by som bral to Gnome, akurát by som rád vedel čo zaťažuje počítač viac, či Gnome alebo KDE, resp. čo je lepšie vzhľadom na výkon.
Dualboot: Ubuntu 10.10, Windows Vista SP1
AMD Turion X2 Ultra Dual-Core 2,26GHz
nVidia GeForce GT130M 4GB RAM 500GB HDD

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #7 kdy: 12 Srpna 2010, 12:57:27 »
byl bych pro Debian Squeeze: nainstalujes, udelas trochu vice uzivatelsky privetive, zprovoznis aby vse fachalo, reknes ji jak se instalujou a odinstalujou aplikace. doporucoval bych Gnome, je mene narocne jak KDE. Akorat pokud da na vzhled, tak s tim je nutne si na Debianu trochu pohrat.

Edit: koneckoncu podle me i to Ubuntu by tam slapalo rychleji, jak XP

ale cim vic RAM, tim lepe
« Poslední změna: 16 Srpna 2010, 10:36:53 od Anna Taliánová »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

L.E.n

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
  • I have a D'OH authority.
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #8 kdy: 12 Srpna 2010, 13:42:17 »
Ja s Debianom či inštalovaním Debianu nemám žiadne skúsenosti, keď som si prezeral stránky Debianu a snažil sa ho stiahnuť, bolo tam až päť inštalačných CD, čo sa mi zdá trochu veľa. Naozaj by som radšej nejaké *buntu či Mint, ale ak je Debian menej náročný, môže byť. Hlavne nech nie je zložitý pre nelinuxáka...

(BTW - nikto nechváli Mint, teda to nie je až taká dobrá distribúcia? u mňa vydržal tri dni, ale to asi kvôli tej RC verzií, inak je hádam lepší :D)
Dualboot: Ubuntu 10.10, Windows Vista SP1
AMD Turion X2 Ultra Dual-Core 2,26GHz
nVidia GeForce GT130M 4GB RAM 500GB HDD

pivik

  • Host
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #9 kdy: 12 Srpna 2010, 17:53:33 »
Co se instalace Debianu týká, doporučuju instalaci z businesscard. Návody jsou tady:

http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,491.0.html
http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,594.0.html

Podobně instalovat jde i Ubuntu.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #10 kdy: 12 Srpna 2010, 19:04:52 »
LuciusMare & Rixx & otas.pe - pánové já vám nevím. L.E.n psal, že s Debianem nemá zkušenosti a přiznejme si to, nemá tolik klikátek a všeho jako buntu/mint. Nic proti němu, je to skvělé distro, nasadil bych ho možná i člověku Linuxem nepolíbenému, ale jen v případě, že jeho stroj mám dále než 10 minut pěšky. S buntu/mintem si non-linux-user poradí lépe než s Debianem ne ? Chápu, že stačí doinstalovat pár klikátek a má člověk buntu, ale proč se s tím otravovat, když holčina nic z výhod Debianu nepotřebuje.

Debian mám rád, ale v tomto případě stojím za *buntu/Mint.

Mint je dobrej, měl jsem ho, ale odešel mi z netbooku. Už ani nevím proč, ale tuším, že skrze nějaké *censored* spojené s netbookem, které nefungovaly moc dobře ( nějaký uspávání to možná bylo.. )

Pokud je zvyklá na XPa, tak KDEčko padá, o tom žádná. zkus pogooglit, existují mnohá témata, možná i nějaké utility kde se dá Gnome powidlačit.

« Poslední změna: 16 Srpna 2010, 10:40:59 od Anna Taliánová »
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

pivik

  • Host
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #11 kdy: 12 Srpna 2010, 19:23:15 »
Já souhlasím, já jen reagoval na uživatele L.E.n, že nemá zkušenosti s instalací Debianu.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #12 kdy: 12 Srpna 2010, 20:26:56 »
Ako inak získať tie skúsenosti? Ak máš čas, pusti sa do Debianu, odporúčam mať pripojené PC káblom k internetu! Debian má oproti *buntu a Mintu výhodu hlavne v tom, že mu programy nestoja v jednej verzii. Takže systém update-ov ja na ňom oceňujem najviac. Inak 10.04 na 512 RAM by som nedával.

PS: Ak Ubuntu alebo Mint, tak s XFCE!
« Poslední změna: 16 Srpna 2010, 10:45:35 od Anna Taliánová »

L.E.n

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
  • I have a D'OH authority.
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #13 kdy: 12 Srpna 2010, 20:47:10 »
Ako inak získať tie skúsenosti? Ak máš čas, pusti sa do Debianu, odporúčam mať pripojené PC káblom k internetu! Debian má oproti *buntu a mintu výhodu hlavne v tom, že mu programy nestoja v jednej verzii. Takže systém update-ou ja na ňom oceňujem najviac. Inak 10.04 na 512 RAM by som nedával.

PS: AK ubuntu alebo mint tak s XFCE!

Ak Ubuntu, tak asi skôr Gnome, keďže v tom sa trochu vyznám a čo-to by som jej povysvetľoval...
Mint som mal s Xfce, no bola to RC verzia a ... naozaj zlá skúsenosť. Možno ak vyjde full.


Co se instalace Debianu týká, doporučuju instalaci z businesscard. Návody jsou tady:

http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,491.0.html
http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,594.0.html

Podobně instalovat jde i Ubuntu.

Vďaka, to sa môže hodiť :)

LuciusMare & Rixx & otas.pe - pánové já vám nevím. L.E.n psal, že s deibanem nemá zušenosti a přiznejme si to, nemá tolik klikátek a všeho jako buntu/mint. Nic proti němu, je to skvělé distro, nasadil bych ho možná i člověku linuxem nepolíbenému, ale jen v případě, že jeho stroj mám dále než 10 minut pěšky. S buntu/mintem si non-linux-user poradí lépe než s debianem ne ? Chápu, že stačí doinstalovat pár klikátek a má člověk buntu, ale přoč se s tím otravovat, když holčina nic z výhod debianu nepotřebuje.

Debian mám rád, ale v tomto případě stojím za *buntu/Mint.

Mint je dobrej, měl jsem ho, ale odešel mi z netbooku. už ani nevím přoc, ale tuším, že srkze nějaké sráčoviny spojené s netbookem, které nefungovaly moc dobře ( nějaký uspávání to možná bylo.. )

Pokud je zvyklá na XPa, tak KDEčko padá, o tom žádná. zkus pogooglit, exitují mnohá témata, možná i nějaklé utility kde se dá Gnome powidlačit.



No hej, KDE podľa mňa tiež nemá cenu, s úpravou Gnome na štýl win problém hádam nebude, stačí odstrániť horný panel a presunúť applety dole, ide mi hlavne o ten výkon, spoľahlivosť a prívetivosť začiatočníkom :)
Teda *buntu alebo Mint, teraz že aké :)
Dualboot: Ubuntu 10.10, Windows Vista SP1
AMD Turion X2 Ultra Dual-Core 2,26GHz
nVidia GeForce GT130M 4GB RAM 500GB HDD

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #14 kdy: 12 Srpna 2010, 21:56:06 »
já nemyslel jen přehodit panel atd. ale vůbec celý skin GTK. A jinak bych to nechal na nějaké náhodě, nebo stáhnout jedno, upravit do detailu, pak stahnout druhe, nahazet tamto same a pak si porovnat. asi tak bych to viděl. možná mám strach, že mint, bude díky těm svým klikadlům na víc krapec náročnější na RAM, ale to nemůžu s jistotou říci.

Rixx : o tom žádná, pokud chce člověk zkušenosti, tak Debian. ale na svůj stroj, který může kdykoliv nějak ladit, či zachraňovat. ne nějaký šťabajzně co si potřebuje vyřídit s holkama mejlíky ( L.E.n - pokud jsem se jí mohl dotknout, omlouvám se, šlo jen o zvýraznění ) . A co se týče té RAM - btratrovi jelo buntu ( sice bez efektů ) i na 256ce a docela v klídku. teď má přidaný modul do 512 a je spokojenej jak želva.
« Poslední změna: 16 Srpna 2010, 10:47:08 od Anna Taliánová »
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

L.E.n

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
  • I have a D'OH authority.
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #15 kdy: 12 Srpna 2010, 22:14:02 »
Tak až taký problém to nebude, jej sa ako Linux páči, inak by ho nechcela, vzhľad môže ostať a upravím len lištu, len stále je tu otázka že ktorá distribúcia. Mint nepodporuje Gnome (či?), takže by som to teda videl jednoducho na Ubuntu, uvidíme...
(s tými mejlíkmi - tak to naozaj nie je, ale chápem čo si tým chcel povedať)

Ale tak teoreticky povedzme že nahodím tam Ubuntu. Hovorili ste, že grafická karta je v pohode, preto Compiz Fusion tiež v pohode rozbehá, to je v poriadku. Nejaký ten cairo-dock či docky tiež nemusí byť od veci, ale zase s podobnými vecami sa trochu zasekávalo aj moje dvojjadro, preto sa mi moc nepozdáva to Ubuntu a výkon...
Dualboot: Ubuntu 10.10, Windows Vista SP1
AMD Turion X2 Ultra Dual-Core 2,26GHz
nVidia GeForce GT130M 4GB RAM 500GB HDD

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #16 kdy: 12 Srpna 2010, 22:20:49 »
A proč nepoužiješ rovnou debian? :)
Yeah! Mám doma podobný stroj, ešto so slabším procesorom (viď PC2 v podpise) na Debiane a ide krásne s Gnome.
Nasim jsem ted vymenil Kubuntu 8.04 za Debian testing s KDE4 (cca 2Ghz/512RAM) a slape to lip, nez to starsi Kubuntu s KDE3.
« Poslední změna: 16 Srpna 2010, 10:48:05 od Anna Taliánová »
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

aksavaden

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 77
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #17 kdy: 12 Srpna 2010, 22:50:17 »
Tak až taký problém to nebude, jej sa ako Linux páči, inak by ho nechcela, vzhľad môže ostať a upravím len lištu, len stále je tu otázka že ktorá distribúcia. Mint nepodporuje Gnome (či?), takže by som to teda videl jednoducho na Ubuntu, uvidíme...
(s tými mejlíkmi - tak to naozaj nie je, ale chápem čo si tým chcel povedať)

Ale tak teoreticky povedzme že nahodím tam Ubuntu. Hovorili ste, že grafická karta je v pohode, preto Compiz Fusion tiež v pohode rozbehá, to je v poriadku. Nejaký ten cairo-dock či docky tiež nemusí byť od veci, ale zase s podobnými vecami sa trochu zasekávalo aj moje dvojjadro, preto sa mi moc nepozdáva to Ubuntu a výkon...

512 RAM je málo.
Chceš Compiz, docky a podobné věcičky tak tomu nevěřím, že to poběží bez problému. Podle mě by Ubuntu jelo tak akorát bez těch grafických parádiček. Myslím, že by tam mohl jet Mint nebo Xubuntu. Beru to tak, že chceš aby jí ten systém jel hladce a bez nějakého sekání atd.  ;)

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #18 kdy: 12 Srpna 2010, 23:01:22 »
Za mě deb testing + gnome + tohle ;D
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #19 kdy: 12 Srpna 2010, 23:05:05 »
psal, ze vzhled ubuntu mu nevadi, cili nemusi provadet przneni do podoby iXPecek ;)
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

L.E.n

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
  • I have a D'OH authority.
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #20 kdy: 12 Srpna 2010, 23:06:10 »
Tak až taký problém to nebude, jej sa ako Linux páči, inak by ho nechcela, vzhľad môže ostať a upravím len lištu, len stále je tu otázka že ktorá distribúcia. Mint nepodporuje Gnome (či?), takže by som to teda videl jednoducho na Ubuntu, uvidíme...
(s tými mejlíkmi - tak to naozaj nie je, ale chápem čo si tým chcel povedať)

Ale tak teoreticky povedzme že nahodím tam Ubuntu. Hovorili ste, že grafická karta je v pohode, preto Compiz Fusion tiež v pohode rozbehá, to je v poriadku. Nejaký ten cairo-dock či docky tiež nemusí byť od veci, ale zase s podobnými vecami sa trochu zasekávalo aj moje dvojjadro, preto sa mi moc nepozdáva to Ubuntu a výkon...

512 RAM je málo
Chceš Compiz, docky a podobné věcičky tak tomu nevěřím, že to poběží bez problému. Podle mě by Ubuntu jelo tak akorát bez těch grafických parádiček. Myslím, že by tam mohl jet Mint nebo Xubuntu. Beru to tak, že chceš aby jí ten systém jel hladce a bez nějakého sekání atd.  ;)

Vlastne hej, nejaký docky či compiz efekty nie sú potrebné, ale minimálne niečo z compizu by som tam sprevádzkovať chcel, nech vidí všetky skvelé stránky Linuxu, ak to bude priveľká záťaž, samozrejme to odstránim...
Xubuntu... takto, nemám s Xfce až také veľké skúsenosti, dokonca som čítal porovnania X/K/Ubuntu a vraj tam nie je takmer žiadny výkonový rozdiel, ak však podľa teba JE Xfce menej náročné a ten výkonový rozdiel medzi Ubuntu a Xubuntu stojí za to, kľudne.
(v tom prípade ale už skôr Mint s Xfce :))

crowack - hovoril som že podobnosť s Windowsom nie je potrebná... okrem toho XP *censored* :D :D ale dík za snahu :)
« Poslední změna: 16 Srpna 2010, 10:49:21 od Anna Taliánová »
Dualboot: Ubuntu 10.10, Windows Vista SP1
AMD Turion X2 Ultra Dual-Core 2,26GHz
nVidia GeForce GT130M 4GB RAM 500GB HDD

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #21 kdy: 13 Srpna 2010, 11:16:35 »
Takto, doma mám PC s 2x256MB RAM, s Ubuntu 10.04, ktorý používa sestra, bez efektov a všetkého podobného a občas je to problém (RAM na 520MB zaplnená, a to má Firefox s facebookom a Thunderbird). Priateľka s 256MB mala Gnome, nedalo sa to vydržať, teraz má Xubuntu a šlape to v pohodke.

Ale za vyskúšanie nič nedáš, začni s Ubuntu alebo s Mintom s Gnome, ak nie skús niečo s XFCE.

L.E.n

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
  • I have a D'OH authority.
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #22 kdy: 13 Srpna 2010, 11:41:17 »
Takto, doma mám PC s 2x256MB RAM, s Ubuntu 10.04, ktorý používa sestra, bez efektov a všetkého podobného a občas je to problém (RAM na 520MB zaplnená, a to má Firefox s facebookom a Thunderbird). Priateľka s 256MB mala Gnome, nedalo sa to vydržať, teraz má Xubuntu a šlape to v pohodke.

Ale za vyskúšanie nič nedáš, začni s Ubuntu alebo s Mintom s Gnome, ak nie skús niečo s XFCE.

No za vyskúšanie práveže niečo dám, preinštaluvávať systém v žiadom prípade nechcem, len raz nainštalovať a koniec. Teda Xfce je naozaj menej zaťažujúce..?
Dualboot: Ubuntu 10.10, Windows Vista SP1
AMD Turion X2 Ultra Dual-Core 2,26GHz
nVidia GeForce GT130M 4GB RAM 500GB HDD

olin6

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #23 kdy: 13 Srpna 2010, 12:44:16 »
Zdravím,
není potřeba přeinstalovávat celý systém, když chcete změnit prostředí. Více na wiki.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Vhodná deb-based distribúcia
« Odpověď #24 kdy: 13 Srpna 2010, 13:00:15 »
olin6 : pravda pravdoucí. není potřeba kvůli tomu reinstalovat systém
a opravdu bude nejlepší pokus - omyl. nainstalovat, zkusit a uvidíš. a Mint je primarne na Gnome :)
« Poslední změna: 16 Srpna 2010, 10:50:23 od Anna Taliánová »
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.