Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 10.04 a ThinkPad R400  (Přečteno 1170 krát)

kaspy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Ubuntu 10.04 a ThinkPad R400
« kdy: 15 Srpna 2010, 13:31:13 »
Zdravím,
konečně jsem se nadobro zbavil windowsů a na svoje Lenovo ThinkPad R400 jsem nainstaloval Ubuntu 10.04 Lucid Lynx. A jak už to tak bývá, mám problémy se specifickým hardwarem:

1. Nefunguje Fingerprint Reader a nevím, jak ho zprovoznit, aby se s jeho pomocí dalo přihlašovat do systému

2. Nefunguje Card Reader - vložil jsem do čtečky jak SD kartu, tak xD a nepřečte to ani jednu, ale kontrolka vedle zařízení jen krátce problikne

3. Občas se na zlomek vteřiny na šířku displeje objeví barevné čáry - nic závažného.

4. Podle návodů jsem zprovoznil Active Protection System pro ochranu HDD před pádem, ale nevím, jestli funguje, nevím, jak to mám ověřit...Ve Windows jsem to dělal tak, že jsem například pustil film a notebookem jsem zatřepal a přehrávání se přerušilo. Teď se nepřeruší nic.

To jsou asi nejzávažnější HW potíže. Snažil jsem se hledat na různých fórech, ale marně. Mohl by mi někdo pomoct? Díky moc za odpovědi ;)

Jo a neví někdo, proč nefunguje aplikace Mojebanka? Používám Chrome a už jsem se přihlásil, ale teď to zase nejde a ve Firefoxu ta přihlašovací obrazovka problikává, takže se taky nepřihlásím. Tomu říkám precizně napsaný software... ???
« Poslední změna: 15 Srpna 2010, 13:38:45 od kaspy »

PBU

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Ubuntu 10.04 a ThinkPad R400
« Odpověď #1 kdy: 24 Listopadu 2010, 00:17:03 »
k aplikaci mojebanka: to "zemětřesení" appletu dělá openJDK, odinstaluj open JDK a používej pouze javu SUN + browser plugin
když java není přítomna, přímo to hlásí, že je potřeba javu od SUNu, openJDK asi netestovali...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.