Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jak na instalaci win vedle ubuntu?  (Přečteno 1035 krát)

Mentfield

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
jak na instalaci win vedle ubuntu?
« kdy: 18 Srpna 2010, 23:32:24 »
Zdravim vsechny.. Mam Asus Eee, bez CD mechaniky a v nem Ubuntu 10.04. Jsem naprosty laik a s Ubuntu se teprve seznamuji. Z nekolika duvodu jsem se rozhodl nainstalovat jeste Win7, uspesne jsem zprovoznil USB instalaci, ale ono mi to nechce instalovat, protoze disk neni NTFS. Chtel jsem tedy rozdelit disk, po procteni nekolika jinych dotazu jsem nainstaloval GParted.. a tim jsem skoncil.. Proste nevim jak dal. Instalacni USB s Ubuntu nemam, nenasel jsem a tak jsem skoncil tady.. Snazne prosim o rady. Diky predem..

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: jak na instalaci win vedle ubuntu?
« Odpověď #1 kdy: 18 Srpna 2010, 23:38:05 »
Jak máš rozdělený disk teď? Máš to na jedně partišně a nebo máš rozdělen home a / ? A jak by sis to představoval rozdělit?
Pro lepší práci by to chtělo si tu live klíčenku s Ubuntu opatřit.  :)
« Poslední změna: 18 Srpna 2010, 23:39:59 od Woofie »

Mentfield

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: jak na instalaci win vedle ubuntu?
« Odpověď #2 kdy: 18 Srpna 2010, 23:50:58 »
Myslim, ze na jedne. Kdyz otevru GParted, pise mi to 1MiB neobsazeno, pak /dev/sda1 228.79 GiB jako ext4 a pak /dev/sda2 je extended 4.31 GiB.

Snad z toho neco vyctes..

A jak rozdelit? Nevim, necham si poradit. Myslel jsem tak 150GB na win..

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: jak na instalaci win vedle ubuntu?
« Odpověď #3 kdy: 18 Srpna 2010, 23:57:59 »
Pokud s ubuntu teprv začínáš rozmysli se jestli by nebylo lepší celý to nejdřív zformátovat a windle nainstalovat jako první, protože to je bez problémů. Podívej se na tenhle návod, jestli se v tom aspoň trochu zorientuješ.
Návod pro GParted je tady a tady, LiveCD je potřeba pokud upravuješ oddíl na kterym ti jede systém.

Mentfield

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: jak na instalaci win vedle ubuntu?
« Odpověď #4 kdy: 19 Srpna 2010, 00:22:00 »
Asi to bude lepsi, jen mi nejde uplne do hlavy, jak to zformatovat. Ta instalacka win mi to nenabizi, takze z live ubuntu?
Ja vim, ze je to se mnou asi jak s deckem, vsechno za rucicku, tak prosim o trpelivost..

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: jak na instalaci win vedle ubuntu?
« Odpověď #5 kdy: 19 Srpna 2010, 00:37:22 »
Nezapomeň si zazálohovat věci z ubuntu  :) pak musíš pomocí live cd/usb a gparted připravit oddíly podle tvých potřeb.
Třeba těch 150 GB naformátuj na NTFS popř. cokoliv co chceš na win a zbytek si tam nech pro ubuntu ( / home a swap)
a pak na těch připravených 150 GB by už měl instalátor win vidět.

Tady je něco o vytvoření live USB.
« Poslední změna: 19 Srpna 2010, 00:41:26 od Woofie »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.