Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Úprava nabídek (10.04)  (Přečteno 944 krát)

OPesekk

  • Host
Úprava nabídek (10.04)
« kdy: 20 Srpna 2010, 16:45:41 »
 :) Ahoj, mám tu takový menší dotaz. Na ubuntu wiki jsem četl že lze upravovat hlavní nabídku nabídku, ale když spustím úpravu nabídek tak tam lze upravovat pouze Aplikace a Systém, nabídku Místa nikoliv. Je možné jednoduše upravovat i nabídku Místa? Děkuji za každou stručnou odpověď.  ;)
« Poslední změna: 20 Srpna 2010, 18:50:41 od OPesekk »

aloisam

  • Host
Re: Úprava nabídek (10.04)
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2010, 17:38:43 »
Odpověď je ne, jednoduše to nejde.

Složitě jo:

http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,37485.0.html

olin6

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re: Úprava nabídek (10.04)
« Odpověď #2 kdy: 20 Srpna 2010, 18:02:32 »
Zdravím,
momentálně nejsem na Ubuntu, ale pokud si dobře pamatuji, nabídka Místa se dá upravit ve správci souborů (Nautilus) jednoduchým přetažením požadovaného adresáře do levého sloupce.

aloisam

  • Host
Re: Úprava nabídek (10.04)
« Odpověď #3 kdy: 20 Srpna 2010, 18:33:24 »
hm, možná jsem ten dotaz špatně pochopil no. Mea culpa. Jsem myslel, že chce kolega měnit něco víc, než jen záložky v nautilu..

OPesekk

  • Host
OPesekk
« Odpověď #4 kdy: 20 Srpna 2010, 18:39:49 »
 ;D Teď v tom mám trochu zmatek, tak jak to mám vlastně udělat ?
« Poslední změna: 20 Srpna 2010, 18:47:41 od OPesekk »

aloisam

  • Host
Re: Úprava nabídek (10.04)
« Odpověď #5 kdy: 20 Srpna 2010, 18:54:01 »
úprava "Aplikace" + "Systém" = klik pravým a "Upravit nabídky"

úprava "Místa" = otevřít Nautilus (jakoukoliv složku) a tam "Záložky"→"Přidat..", "Upravit.." Nebo, jak píše olin6, tak stačí přetáhnout. ;) (jsem ani nevěděl) To upraví složky, který se tam v základu objevují, tj.  Hudba, Dokumenty, Videa atd. Ostatní položky, jako Síť, Nedávné dokumenty atd. Jdou upravovat/odstranit jen pomocí návodu v odkazu, co jsem plácnul výš.

OPesekk

  • Host
Re: Úprava nabídek (10.04)
« Odpověď #6 kdy: 20 Srpna 2010, 19:04:26 »
 ;) Super, děkuji pomohlo to  :D jdou měnit složky. Ale zkusil jsem ten odkaz co jsi sem hodil a bylo to úplně zbytečné protože se dají měnit pouze složky, nemůžu třeba odstranit položku Počítač nebo položku Nedávné dokumenty. Je to možné nebo ne ? :)
« Poslední změna: 20 Srpna 2010, 19:46:36 od OPesekk »

aloisam

  • Host
Re: Úprava nabídek (10.04)
« Odpověď #7 kdy: 20 Srpna 2010, 23:04:04 »
tak po pravdě jsem nevěděl jestli jde měnit i něco jinýho, a jen jsem věřil autorovi návodu, kterej mně tvrdil, že to jde. Ale že seš to ty, tak jsem to teď vyzkoušel, a? Jde to:



"nedávný dokumenty" jsou pryč. I když jak na to teď koukám, tak ani nevím jestli tam kdy byly. :DD

no ale nevím, jestli je to příklad hodný následování. Já, protože se v tom nevyznám, tak jsem si dal jednoduše, v tom souboru panel-menu-items.c, vyhledat recent a všechny řádky kde to bylo jsem smazal.. Což je imho pěkná prasárna, i když mně teď štěstí přálo, a panel zdá se funguje vesele dál.. Zkrátka pokud sem nepřijde někdo, kdo tomu líp rozumí a neporadí, tak bych se na to vykašlal. ;)

OPesekk

  • Host
OPesek
« Odpověď #8 kdy: 21 Srpna 2010, 15:35:51 »
Hmm vidím že tobě se to povedlo. To nevadí, aspoň že jsi mi pomohl s tím jak změnit ty složky, díky. ;) Třeba se to dá nastavit jednoduše v gconf editoru nevím, snad někdo na něco přijde, :D ne že by mě to nějak vadilo, ::) ale strašně mě zajímá jestli to jde jednoduše upravovat. :)
« Poslední změna: 21 Srpna 2010, 15:46:55 od OPesekk »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.