Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: XP sdílení internetu s ubuntu (PC + ntb)  (Přečteno 766 krát)

FIDLIK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
XP sdílení internetu s ubuntu (PC + ntb)
« kdy: 21 Srpna 2010, 22:59:33 »
Zdravím,
dnes jsem neměl co dělat a tak jsem si řekl že bych zkusil na ntb ubuntu, tak sem naformátoval hdd, nainstaloval a spustil.. a pak sem pohledal network settings IPv4 a tam jsem psal... jako u normálního lan sdílení internetu.. 192.168.0.1 a masku 255.255.255.0 (na PC -► Windows XP) + plus jsem nasdílel internet, potom jdu na ntb ( kde ještě ke všemu nemám češtinu, protože ta se stáhne až budu na netu) a tam nastavuju 192.168.0.2 atd.. podle tohodle návodu: http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=2172
ale net pořád jaksi nejde, takže prosím o nějaký podrobný návod pro nováčke zvyklého na win vista a xp :). Děkuji

Jirina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 126
Re: XP sdílení internetu s ubuntu (PC + ntb)
« Odpověď #1 kdy: 21 Srpna 2010, 23:31:13 »
Na XP by to tímhle způsobem mělo fungovat.  V ideálním případě, když dáš nasdílet připojení, XP (server) si sami nastaví pevnou IP na rozhraní, které je ve vnitřní síti. Následně připojený počítač (klient) dostane automatickou IP jako od DHCP serveru.

Ovšem ne vždy tomu je. Někdy to funguje, někdy ne. Někdy je třeba to deaktivovat a pak znovu aktivovat.

Mnohem lepší je server udělat z počítače, kde je Ubuntu a podle wiki to v networkmanageru jednoduše nastavit. Jede to VŽDY a spolehlivě.
« Poslední změna: 21 Srpna 2010, 23:33:10 od Jirina »
Dell Latitude E6400, Ubuntu 13.10 + W8.1

gumka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 207
Re: XP sdílení internetu s ubuntu (PC + ntb)
« Odpověď #2 kdy: 22 Srpna 2010, 12:42:55 »
lenže zdielanie internetu pre další PC nie je o serveri!
nie je rozumnejšie na pripojenie toho NTB použiť router?

FIDLIK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: XP sdílení internetu s ubuntu (PC + ntb)
« Odpověď #3 kdy: 22 Srpna 2010, 15:19:12 »
už sem to vyřešil ;), na té ubuntě mi nešel counter strike 1.6, což je jediná hra kterou hraju, zkoušel jsem všechny návody atd.., jinak sem přeinstaloval z5 na Vista, a linuxi nehcal dual boot :), to nastavení jak jsem psal šlo, akorát to chtělo restartovat oboje pc :).. takže díky

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.